Komu przeszkadzała ławka w parku? Sprawę dewastacji zgłoszono policji

Bezsensowny akt wandalizmu miał miejsce w nocy ze środy na czwartek. Nieznany jeszcze sprawca wyrwał ławkę parkową przy alejce w parku Chopina i pozostawił ją kilka metrów dalej. Sprawa została zgłoszona policji.

 
Ktoś musiał włożyć dużo siły by dokonać takiej dewastacji.

Park Chopina to zielone miejsce w samym centrum Gliwic, które jest ogólnodostępne. Pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych dokładają wszelkich starań, by odwiedzający park mogli odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Niestety, jak się okazuje, same starania gospodarzy terenu nie wystarczają, a to za sprawą osób, które nie potrafiły się zachować – informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

W nocy z 12/13 czerwca doszło w Parku Chopina do aktu wandalizmu. Została wyrwana ławka parkowa zlokalizowana w sąsiedztwie pomnika „Gliwiczanom Ofiarom Wojen i Totalitaryzmu”. Teren został uprzątnięty, a zdewastowana ławka zabezpieczona. Sprawa została zgłoszona na policję. Pracownicy MZUK w miejscu dewastacji zamontują nową ławkę – dodaje Zarząd.

Niszczenie mienia to czyn zagrożony karą grzywny, ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności. Oby w mieście objętym monitoringiem udało się ustalić winnego dewastacji.

(żms), MZUK Gliwice
fot. MZUK Gliwice

49 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze