Konsultacja u internisty online – jak skorzystać z tej usługi w 15 minut?

Image by StockSnap from Pixabay

Wśród najpowszechniejszych problemów zdrowotnych, z którymi pacjenci zgłaszają się do internisty, można wymienić jelitówkę, nieżyt żołądka, migrenę oraz bóle stawów. Dolegliwości pojawiające się w ich następstwie sprawiają, że dotarcie do najbliższej przychodni to nie lada wyzwanie. Jeśli Twój stan zdrowia pogarsza się dosłownie z dnia na dzień, nie zwlekaj i umów się na konsultację u internisty online. Dzięki rozwojowi technologii rozmowa z lekarzem jest możliwa w zaledwie 15 minut! Kto może skorzystać z jego pomocy? I czy może on wystawić Ci zwolnienie z pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Czym zajmuje się internista?

Internista to lekarz specjalista posiadający ekspercką wiedzę na temat chorób wewnętrznych. Podczas konsultacji jest on nie tylko w stanie dokładnie przyjrzeć się Twojemu problemowi, ale także zlecić pogłębioną diagnostykę, udzielić Ci rad dotyczących profilaktyki oraz przeanalizować wyniki Twoich badań, w tym tych obrazowych. Podobnie jak w przypadku lekarza rodzinnego świadczy on usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i jest nierzadko obsadzany w funkcji lekarza pierwszego kontaktu. Kiedy warto skorzystać z usług internisty on-line?

Sprawdź: Internista a lekarz rodzinny – jakie są różnice i kogo wybrać?

Kto powinien skorzystać z pomocy internisty online?

Kto może umówić się na konsultację do internisty online? Odpowiedź brzmi – każdy, kto potrzebuje skonsultować swoje samopoczucie z lekarzem, ale z jakiejś przyczyny nie może udać się na wizytę stacjonarną. Na liście najpowszechniejszych powodów, dla których pacjenci wybierają usługi telemedyczne, widnieje złe samopoczucie, utrudniony dojazd do placówki medycznej, sprawowanie opieki nad chorym członkiem rodziny, znaczny stopień niepełnosprawności, czy potrzeba przedłużenia farmakoterapii podczas wyjazdu wakacyjnego.

Jakie dolegliwości warto omówić z internistą online?

Jak już wcześniej wspomniano, internista to osoba, z którą możesz omówić większość przypadłości spędzających Ci sen z powiek. Zwróć się do niego o fachową poradę w przypadku takich symptomów jak: 

  • infekcja sezonowa,
  • problemy trawienne,
  • dysfunkcje układu moczowego,
  • zaburzenia metaboliczne,
  • pogorszone samopoczucie,
  • schorzenia sercowo-naczyniowe,
  • zaburzenia endokrynologiczne,
  • szumy uszne,
  • nefropatia,
  • migrena.

W określonych przypadkach internista online skieruje Cię na dodatkowe badania laboratoryjne lub obrazowe bądź na konsultację z innym specjalistą, np. nefrologiem, andrologiem, gastrologiem lub endokrynologiem.

Co warto wiedzieć o teleporadzie u internisty?

Co warto wiedzieć o teleporadzie u internisty on-line? Na przykład to, że niewiele różni się ona od tej przeprowadzanej w gabinecie lekarskim. Po wstępnej weryfikacji tożsamości specjalista przyjrzy się Twoim objawom i ogólnemu samopoczuciu. W określonych sytuacjach potrzebne będzie pogłębienie diagnostyki o konkretne badania laboratoryjne lub obrazowe. Internista może także poruszyć kwestie dotyczące aktywności fizycznej, codziennych nawyków czy suplementacji. Pamiętaj, że podczas e-wizyty masz prawo do zadawania pytań, które rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości. Nie czujesz się na siłach, aby iść do pracy? W takim razie porozmawiaj z lekarzem na temat zasadności wystawienia e-zwolnienia.

materiał partnera