“Kopali ich po całym ciele”. Kibice Piasta Gliwice staną przed sądem za pobicie fanów Górnika Zabrze

Chociaż sprawa bulwersuje, trzeba przyznać, że kibice Górnika Zabrze sami prosili się o kłopoty. Szli ulicą Pszczyńską krzycząc obraźliwe hasła pod adresem kibiców Piasta.

Efekt był łatwy do przewidzenia…
Prokuratura Rejonowa w Gliwicach Gliwice-Wschód skierowała do Sądu Rejonowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy 9 czerwca ubiegłego roku na terenie przystanku autobusowego przy ulicy Bojkowskiej w Gliwicach wzięli udział w pobiciu dwóch fanów Górnika Zabrze.

Pokrzywdzeni zostali pobici, doznając poważnych obrażeń ciała, zabrano im też koszulki.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że tego dnia kibice Górnika Zabrze, postanowili udać się w miejsce zamieszkania kibiców klubu z Okrzei. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Przechodząc ulicą Pszczyńską skandowali obraźliwe hasła pod adresem fanów Piasta Gliwice.

Gdy znajdowali się na wysokości przystanku przy ulicy Bojkowskiej w Gliwicach, zostali zaatakowani przez grupę napastników, którzy kopali pokrzywdzonych po całym ciele.

W toku prowadzonych czynności, ustalono, że pobicia pokrzywdzonych i zaboru mienia na ich szkodę po użyciu przemocy dopuścili się Dawid N., Mateusz M., Rafał Sz., Mateusz Dz. Podczas przeszukania mieszkania Mateusza Dz. ujawniono również nieznaczne ilości środków odurzających.

Trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, wobec Dawida N. zastosowano dozór policji. Postępowanie będzie toczyć się przed Sądem Rejonowym w Gliwicach.

(żms)/Prokuratura Okręgowa w Gliwicach
fot. Obszczymurale – Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Żryj ryj
Żryj ryj

Nie wiem dlaczego nadal używamy eufemizmów typu kibol, kibic. To jest zorganizowana przestępczość stadionowa, nic innego. I tak powinni zostać potraktowani wszyscy uczestnicy tego zajścia, jak bandyci z grup przestępczych.

ers
ers

A w nagłówku: “kibice pobili fanów”. Dobrze że nie napisali: “Lokalni dżentelmeni wyprosili z miasta niegrzecznych gości”. Kochana redakcjo, to były porachunki tępych bandziorów i tyle!!

AndrzejD
AndrzejD

…i zamiast do pierdla, ci troglodyci którzy określają siebie jako fani piasta gliwice, powinni zostać zakuci w kajdany i przez okres kary być darmowo zatrudnieni do zbierania psich kup w całym mieście

Bonifacy
Bonifacy

Piasta Gliwice jak już

Ampuła
Ampuła

Takie tam, drobne nieporozumienia środowisk pielgrzymkowych. Ktoś śpiewnął fałszem, inny zgubił krok. Jeszcze innemu nadepnięto na odcisk pod sandałem, a ten – zamiast obwiązać bolące miejsce szalikiem i iść dalej w duchowym skupieniu – zaczął się prosić. A kto prosi – ten dostanie. Po mordzie też, bo przecież nic nie ma w Piśmie, że po mordzie akurat nie.

beton
beton

A jeszcze drugi policzek nadstawić wypada….

emil
emil

…drugi pośladek raczej

marcinek
marcinek

Jak zawsze trafny komentarz.

Mee Fiu

Dobrze. Szukali to znalezli.

Grzegorz Śliwiński

Nie ma to jak dostać wpi***ol i zadzwonić na 997

edek
edek

Kto **** zadzwonił na 997? Jednego z nich nieprzytomnego okładali metalowym śmietnikiem. Tak go skopali że prawie dwa tygodnie leżał w śpiączce farmakologicznej. Jak niby miał zadzwonić na 997? w 20 okładali pijanego kolesia, który dla zgrywy krzyknął je*ać piasta…

AndrzejD
AndrzejD

Jak widać, bycie kibicem jest szkodliwe dla zdrowia

Krop
Krop

*****. Pewnie sam kibicuje. Za nie długo ta sama patologia będzie co na Rudzie co pół ulicy za jednym klubem pół za drugim i Napier. Debile o tyle a ta redakcja? Zapominacie chyba że część jest za piastem część za górnikiem a część za nikim bo wydoroślała. Ciekawe czy matce tego chłopaka powiecie że sobie zasłużył bo wiedział czym to grozi. Takich gnojów to palą przełożyć, potraktować w ten sam sposób, inaczej się nie oduczy.

Krzysztof Chrostek

Krzyczeli głośno ale biegać szybko to już nie potrafili :)

Jarek
Jarek

Tylko piast potrafi cienko krzyczeć ale za to szybko biegać by uciekać

TG\'99
TG\'99

stąd przecież znane w całej Polsce określenie ich mianem “uciekających kurczaków”

Joel
Joel

A podobno rządzicie w Gliwicach. Tylko od 50 lat nikogo nie widziałem w Gliwicach w barwach Górnika bo wy jesteście tylko Tor.pipa z Gliwic ale tylko na stadionie Kurnika jak tylko przekraczacie granice Gliwic to stajecie się anonimowi zeby tylko chłopaki z Gliwic was nie dojechali.

TG\'99
TG\'99

nie widziałeś? bo robiłeś w gacie ze strachu jak TORCIDA odwiedziała wasz stadion, a potem kilka osiedli m.inn Trynek. Było to przed derbami drogi kolego ale przecież wasza moc to internetowe fora, a w rzeczywistości jeśli nie jesteście w przewadze np: 4 na 2, to was zwyczajnie nie ma:)

Joel
Joel

Co za problem odwiedzic w 50 osob jakikolwiek stadion w Polsce albo Rynek nad ranem kiedy wszyscy spia akcja na poziomie przedszkola

KSG
KSG

zapraszamy na Roosevelta w takim razie twardzielu!

PG
PG

Do ksgowno i co ? spoko pojawimy się niebawem

GLIWICZANIN
GLIWICZANIN

Tak jak wpadliscie w 50 lub więcej rano gdy wszyscy byli w pracy a wy nieroby

TG\'99
TG\'99

sam nie wierzysz w to co piszesz piastowski ułomku – jesteście najsłabszą ekipą na Śląsku znaną z frajerstwa w całej Polsce.

PG
PG

Do ulomka 997 cienki to ty jesteś i twoja zakichana policyjna torcipka cwaniak z neta

GLIWICZANIN
GLIWICZANIN

To prawda chowają się jak szczury

Gliwice z KSG
Gliwice z KSG

jak zwykle tłumaczenia piastowskiej patologii…w pracy byliście co? od kiedy 15-16 latkowie chodzą do pracy?

PG
PG

No tak bo wy nieroby jesteście

Levinho
Levinho

Nie mogę z waszego portalu: “Chociaż sprawa bulwersuje, trzeba przyznać, że kibice Górnika Zabrze sami prosili się o kłopoty. Szli ulicą Pszczyńską krzycząc obraźliwe hasła pod adresem kibiców Piasta.” Portal taki jak wasz chyba nie powinien promować przemocy, ale tym tekstem sami nawołujecie do niej. Żenada. Pewnie jak rzucali racami w kobiety też przyklaskiwaliście.

Matteo34
Matteo34

Chcesz powiedzieć, że antypiastowskie wrzaski z wyzwiskami i to pod oknami piastowskiej kibolki nie jest proszeniem się o kłopoty? To jest fakt i nie ma nic wspólnego z nawoływaniem do przemocy, Redakcja w pierwszym zdaniu zaznacza, że sprawa jest bulwersująca. Czepiasz się.

Jamal
Jamal

W kobiety ubrane w kominiarki z rekietnicami w łapach….tak ?

Ad
Ad

@Levinho
też nie chce mi się w to uwierzyć, co przeczytałem w nagłówku

Ed Haris
Ed Haris

Za te buchomazy popisane na DTŚ to bym lał !!!!!. Nic nie uszanują ,nic!.Gdzie monitoring?. Kierowców to się sprawdza czy nie za szybko się poruszają (do tego nic nie mam ) ale DTŚ popisana i to w takich miejscach , to chyba kaskader się wspinał .Nie sobie w pokoju na ścianie walnie takie buchomazy,a nie na elewacjach budynków,czy na DTŚ . Takiego złapać 5 tyś kary i upublicznić wizerunek w lokalnej gazecie.

Ewa Kaźmierczak-Tkacz

Jedni i drudzy winni – ZA GŁUPOTĘ i nierozróżnianie “kibicowania” od “kibolowania”!!!! I wstyd przynoszą nam….”kibicom”!!

Marcin Bazan

Zadzwonili po wsparcie… i po chwili pojawil sie Noga z kolegami…

Grzegorz
Grzegorz

Spytaj kolegów o interesy z kolegami z komendy a potem pieprz głupoty …kolejny bardzo kumaty…

Wuit
Wuit

Dobrze, że nikt nie zginął. Głupia akcja. Głupie to polskie stadionowe chuligaństwo. Widząc jednak jak rząd oko przymyka na incydenty rasistowskie w tym miejscu urwę. Nie ma co oczekiwać, że na stadionach będzie zmiana

Urko
Urko

“….trzeba przyznać, że kibice Górnika Zabrze sami prosili się o kłopoty. Szli ulicą Pszczyńską krzycząc obraźliwe hasła pod adresem kibiców Piasta…”

Czy Was kompletnie zaćmiło ? To jest prawie usprawiedliwianie rozboju . Chcecie promować postawy typu : nie podoba mi się piosenka, którą śpiewasz , w usprawiedliwiony zatem sposób obiję ci gębę i jeszcze parę kopów z glana dołożę ?. Potem na spokojnie wyjaśnię , że wolę M. Rodowicz od Anny Jantar i dlatego wszystko było ok.

Trochę ludzi Was czyta. Powinniście uważać na słowa …

Obiektywnie
Obiektywnie

Oni nie śpiewali piosenki Anny Jantar, tylko darli się na całą Pszczynską wzywając kibiców Piasta od h… I ku.. Obiektywnie rzecz oceniając prosili się o kłopoty czy nie?

Urko
Urko

Nie podoba mi się nick , który się podpisałeś …. Wkurzam się coraz bardziej …. No przecież ten ********* prowokuje mnie ewidentnie i Obiektywnie . Przecież ten ********** sam się prosi o kłopoty. W razie co, Redakcja napisze jakiś fajny artykulik , prawda ?:-)

Ad
Ad

To jest portal internetowy, który chce uchodzić za rzetelny i profesjonalny, a nagłówek dali jak z kibolskiego forum!!!

Ad
Ad

@Urko
10/10

A co
A co

Panie Frankiewicz ! Może jakieś dodatkowe wsparcie finansowe,jakaś dodatkowa dotacja na piłkarzy Piasta.Może być z funduszu przeznaczonego na kulturę.

bociek
bociek

Typowa patologia trafiła na jeszcze większą patologię. Jak trzeba być głupim, żeby zabierać jeszcze pobitemu koszulkę i ryzykować podwojenie wyroku? Ale znając gliwickie sądy, które są wyjątkowo wyrozumiałe dla patologii, skończy się pewnie na karze grzywny. Gdyby chcieli zamykać za takie sprawy, musieliby zamknąć połowę młodych w mieście.

Noname
Noname

“Prosili się o kłopoty” to redaktor odpłynął :) zamiast potępić przemoc to próbuje to usprawiedliwić. Redaktor chyba oczekuje na rewanż ze strony kibiców Górnika to wtedy byłby w siódmym niebie.Powinien odpocząć od pisania na jakiś czas.

Ja
Ja

Weź całe zdanie pod uwagę a nie kontekst wyrywasz.

Izuś Stefanowska

Trzeba bylo nie drzec tego ryja, gdzie zabrze nie moze tam policja pomoze

Ewelina Dorobek

Obraźliwe okrzyki pod adresem kogokolwiek lub czegokolwiek nie powinny być mile widziane, a jak ktoś szuka zastrzyku adrenaliny no to sobie krzyczy. Trzeba tylko mierzyć siły na zamiary i jak się ma krótkie nóżki to raczej spodziewać się rychłej odpowiedzi, niekoniecznie miłej.

Marek
Marek

GDZIE zabrze NIE MOŻE TAM KOLEGA Z POLICJI POMOŻE :)

edek
edek

kolesia pobili w 20 do nieprzytomnosci. Leżał dwa tygodnie w śpiączce farmakologicznej. Może sam zadzwonił na 997? a jeśli uważasz, że jest on konfidentem i na nich nakapował to się mylisz. połapali ich z urzędu bo wszystko nagrały kamery monitoringu.

jurand z maciejowa
jurand z maciejowa

Może w 120?…, złapali czterech skąd ci się dwudziestu wzielo, masz jakiś problem z liczeniem

A co
A co

Kapitalna akcja partyzanckich dwójek Z KSG.Znieczulić się alkoholem.Wstąpić w gniazdo piastopatologii.Dać sobie obić znieczuloną alkoholem michę.Tym samym wyeliminować kilku piastogłupków z życia publicznego.Jestem za.Tylko kto za kilka lat zasiądzie w blaszaku Piasta skoro wszyscy bandyci zostaną zapuszkowani ?

GLIWICZANIN
GLIWICZANIN

Będą nowi ty się martw o swój kurnik

Zbyszek Stachowski

Chociaż sprawa bulwersuje, trzeba przyznać, że kibice Górnika Zabrze sami prosili się o kłopoty. Szli ulicą Pszczyńską krzycząc obraźliwe hasła pod adresem kibiców Piasta…..Niech sie ciesza że dostali tylko w czambo :P

Kto tam
Kto tam

W Gliwicach zero żaboli !!

KSG
KSG

sam nie wierzysz w to co piszesz:))

Egon Erwin Kisz
Egon Erwin Kisz

Kiedy bandyci -kibole Piasta strzelali racami w stronę dzieci pani redaktor napisała.BYLI PROWOKOWANI ! Słownie.I dosłownie.Tu ta sama pani redaktor oceniając sytuację,czyli darcie ryja przez dwójkę pijaczków pisze .PROSILI SIĘ O KŁOPOTY.Brawo ona.Pani redaktor. Za “lekkość pióra” w stylu TO NIE MY TO ONI. Wszak to prawidłowym kontrdziałaniem na bluzganie jest ….strzelanie.Na mordy darcie …….mordy sflekowanie

Tomek
Tomek

Niech mi ktoś wytłumaczy, skąd ta nienawiść kibiców Piasta do kibiców Górnika i odwrotnie? Przecież Piast dopiero od paru sezonów jest w najwyższej klasie rozgrywkowej? Tyko bez obelg i napinki proszę.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

@Tomek .To typowy kompleks “małego wacka” w stosunku do wielkiego klubu zza miedzy.Pamiętam jak kilkanaście lat wstecz protestowali przeciwko grze Górnika na ich stadionie uzasadniając to odejściem kibiców Piasta w stronę Górnika.Czyli “wielkiej wiary” postawa kibiców małego klubu wyrażona w liście otwartym Stowarzyszenia Kibiców PG.Materiał oraz list dostępny w materiałach archiwalnych.Takie boso ale w ostrogach.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Przepraszam za nieścisłość .Napisałem na ich (Piasta) stadionie.Oczywiście winno być na stadionie miejskim.

Vip
Vip

Piast ma stadion miejski a Kurnik Zabrze komorniczy.

tari
tari

Jeżeli już mamy być ściśli, to Stadion Miejski Gliwice, żeby nie przyszło komuś na myśl, że to na „wschodnich rubieżach” Gliwic!

Joel
Joel

Przecież Gornik od 20 lat niczego nie osiągnął w polskiej ekstraklapie a w tym czasie Piast byl wicemistrzem i raz czwarte miejsce. Wiec o jakich ty kompleksach piszesz.

KSG
KSG

o kompleksach dotyczących kibiców – Górnik ich ma masę, w Gliwicach również, a Piast nawet w Gliwicach ma ich tylko garstkę:)

Ampuła
Ampuła
Zwykły, małomiasteczkowy klubik Górnik Zabrze za komuny został centralnie wytypowany i namaszczony na pupila mas pracujących grub i hut Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Przez 30 lat przyznawano mu reglamentowane sukcesy, otrzymywał przydziały medali, resort planował mistrzostwa itd. Miejscowy lud roboczy, czyli lumpenproletariat wytrzeszczał oczy i klaskał w zachwycie, chociaż był z tylca dymany. Skoro Górnik Zabrze miał osiągać sukcesy, to innym trzeba było tych sukcesów odmówić. Udupiano więc okoliczne kluby, blokowano awanse, zabierano lepszych zawodników. W procederze dętych sukcesów Górnika Zabrze odbijała się cała jaskrawość socjalistycznego sterowania – także sportem. Po upadku komuny Górnik gromadził już tylko jedno – długi, długi,… Czytaj więcej »
kapula
kapula

masz chyba cos z glowa czy lige mistrzow tez kupili za wegiel?pomysl troche

Vip
Vip

Kurnik wygral lige mistrzow? Pierwsze slysze.

HLIP HLIP
HLIP HLIP

Mniej wyżłopanego piwa VIP poprawi koncentrację.Rozumu nie.Nikt nie napisał o wygraniu LM.Pisano o FINALE (Wiedeń 1:2 z Manchesterem) odpowiednika dzisiejszej LM

kibic
kibic

finał PZP w 1970 r. też kupili działacze PZPR? chrzanisz Ampuła, że aż strach to czytać ale jedno jest pewne – Górnik w przeciwieństwie do Piasta ma kibiców i to nie tylko w Gliwicach ale na całym Śląsku.
W jednym tylko mogę się z Tobą zgodzić, a mianowicie do braku sukcesów i zadłużenia.

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,783468,fryzjer-prawomocnie-skazany-za-korupcje-w–klubie-pilkarskim-piast-gliwice.html

Żyła
Żyła
Z kompleksami skierowanymi w stronę Górnika się zgadzam.Kiedy Górnik na stałe walczył o półfinały czy finały europejskich pucharów Odpowiedników dzisiejszej Ligi Mistrzów czy Pucharu Europy Piast grywał prawie zawsze w III lidze.Co ciekawe był wspierany przez towarzyszy od wungla i surówki dokładnie tak jak Górnik czy Zagłębie Sosnowiec.Sukcesów jednak nie było bo zawsze byli złodzieje.A bilans po transformacji ? Wyrażnie na korzyść na stale (z małym epizodem spadkowym)grającego w Ekstraklasie Górnika.Czy występy dzięki układowi w tabeli w ELIMINACJACH do pucharowych rozgrywek same przegrane mecze to sukces.Raczej blamaż.A jeden tytuł wicemistrza ? No ma swoja wymowe dla 4 tysięcy kibiców w… Czytaj więcej »
Ino 0:6
Ino 0:6

Długa absencja w sportowych komentarzach kibica Ampuły spowodowała u niego zanik czytania ze zrozumieniem.Ampuła ! @Tomek pytał SKĄD TA NIENAWIŚĆ POMIEDZY DWOMA KLUBAMI ? A ty w odpowiedzi przedstawiasz kolejny raz historię Górnika według blondynki.Cieniutko ampuła .cieniutko.

Grzegorz
Grzegorz

Wieczny kompleks…w Gliwicach Górnik…piast jest niczym i niczego nigdy nie zdobył…Kibice piasta okazali się kibicami sukcesu jednego roku …teraz stadion pusty i nigdy tych nędznych 10 tys nie potraficie zapełnić …piast to taka ciekawostka…młyn przyjezdnych jest zawsze większy niż miejscowych…wiecznie w cieniu Górnika ..musicie wymyślać bzdury żeby podreperować swoje nędzne frajerskie samopoczucie

Ampuła
Ampuła

Dziś pierwszy raz dowiedziałeś się, że pupil komuny Górnik Zabrze przez ostatnie 30 lat NIC? Poza długami i komornikami. NIC. Ani pół medalu pocieszenia. Nawet pucharu z tektury. I więcej spadków, niż majstrów.
Teraz zapisz “Piast Gliwice” z jeszcze mniejszych literek, żeby sobie ten ból uświadomienia jakoś odpłakać, wyślimtać, wysmarkać.

były kibic
były kibic

Pan panie Ampuła się dziwisz,iż pańskiego piasta piszą z małej litery.Poszukujesz przyczyny.Jest banalnie prosta .Ani @ Grzegorz ani ja nie jesteśmy w stanie nazwie klubu “twarz” przykryć czarnym flamastrem jak to się czyni w przypadkach wizerunków przestępców.Nazwa klubu jest utażsamiana z kryminalnym przekrętem korupcyjnym .Do czasu kiedy z klubem są związani,w klubie są zatrudnieni kryminaliści dnia tamtego tak pozostanie.

Ampuła
Ampuła

Sprowadzony na poziom flamastra dorzucam Zaczarowany Ołówek. Czerwony. Tym ołówkiem komuna narysowała Górnikowi Zabrze 35 lat dętych sukcesów. Lumpenproletariat stadionowy z Roosevelta jest daleki od stawiania komunie kryminalnych zarzutów z tego powodu. Co więcej – on ślepo wierzy, że Górnik Zabrze przez 35 lat był kryształem sportowej uczciwości, wzorem cnót działaczy i sięgał po rozliczne laury wyłącznie dzięki rytmicznym oklaskom spracowanych dłoni.
Wolę być głuchy, niż ślepy.

Cliper
Cliper

Pani Ampuła zapomniała że górnik Zabrze został parę razy wyróżniony przez sąd arbitrażowy PZPN i inne sądy nagrodzony kwotami pieniężnymi..do zapłaty

edek
edek

Piast Gliwice to klub dla przybyszów z kresów :) teraz też na strefę zjeżdżają Ukraińcy to akurat może uda się wypełnić stadion…. chociaż w połowie! 5000 to przecież spory wynik dla WIELKICH gliwic, przy frekwencji 23000 co mecz w małomiasteczkowym Zabrzu ( w którym mieszka o kilka tysięcy więcej ludzi niż w GL) :)

jamal
jamal

Piszesz Ukraińcy, bój się, bo dla was z Zabrza zabraknie niedługo pracy znów wrócicie na hałdy i do zbierania puszek.

tari
tari
Choć tyle razy było to na tym forum już „wałkowane”, powraca to pytanie jak bumerang: „Skąd ta nienawiść kibiców Piasta do Górnika i odwrotnie?” Świadczyć to może tylko o nieznajomości historii przez młode pokolenia lub celowego jej „zapominania”! Dlatego przypomnę nieco pewne fakty: To Górnik był przez poprzednie władze komunistyczne (1945 – 1989) obok kilku innych klubów jak Legia W., Gwardia W., Śląsk Wr. forowany, jako „pokazowy klub piłkarski” na koszt innych klubów jak Piast, zabierając im ciągle najlepszych zawodników jak Lubański, Musiałek, Kuchta i wielu, wielu innych. Szczycąc się później sukcesami jako niby własnych wychowanków, wyśmiewali kibice Górnika kibiców… Czytaj więcej »
Ampuła
Ampuła
Piast Gliwice spędził 35 sezonów w II lidze – to znaczy na drugim poziomie rozgrywek piłkarskich w Polsce. To najwięcej, najdłużej ze wszystkich klubów w Polsce. Zdecydowana większość tych lat na “zapleczu” I ligi przypadła Piastowi dokładnie na czasy, kiedy Górnik Zabrze był pieszczochem komuny, wyrąbującym sukcesy masowo i akordowo w stylu Pstrowskiego Wincentego. Kiedy przez 35 lat Piasta Gliwice twardą ręką partii przetrzymywano w II lidze, do I ligi piłkarskiej pozwolono awansować takim klubom z szeroko pojętych terenów górnośląsko-zagłębiowskich jak GKS Jastrzębie, GKS Tychy, Ruch Radzionków, Szczakowianka Jaworzno, Unia Racibórz, Sokół Tychy, Górnik Radlin. Celowo pomijam zarówno kluby o… Czytaj więcej »
Cliper
Cliper

Starcie na A1,zatrzymanie przez CBŚ, fanów’ z torcidy,spalone auta kibiców Ruchu, stadionowe zadymy w Siedlcach, Olsztynie,Knurowie, morderstwo w 2008r…to tylko kawałek dokonań tych którzy płaczą przy każdej okazji jak im dzieje się krzywda.

Ampuła
Ampuła
No i akty ścisłej, obopólnie korzystnej współpracy z zabrzańską komendą. Kiedy sprawa stałego chronienia jakiegoś zabrskiego kibola przed odpowiedzialnością wypłynęła, policjant i policjantka usiłowali popełnić samobójstwa – to sprawa z jesieni 2017 r. W takim 170-tysięcznym mieście jak Zabrze, parę tysięcy zorganizowanej kibolii przestaje być zjawiskiem okołosportowym, stadionowym i staje się problemem społecznym. To jest tzw. subkultura twarda, która każdym możliwym kanałem próbuje SIŁOWO zyskiwać wpływ na otoczenie – już nie tylko klubowe. Podobne procesy zachodzą w jeszcze mniejszym Chorzowie, gdzie kibolskie bandy/bojówki/gangi są aktywnym uczestnikiem życia społecznego. Zajmują się paczkami dla dzieci, uczynnie malują klubowe baraki przy Cichej, kolędują… Czytaj więcej »
Gall Hieronim
Gall Hieronim

Zapytał ktoś skąd te animozje pomiędzy kibicami obu klubów.Ano dawniej do lat 80 ich nie było.Przynajmniej nie w takiej ekstremalnej formie.Górnik był klubem miejscowych autochtonów gdzie nie tylko prezesi ale piłkarze byli swojakami prawdziwkami tej ziemi.Piast to twór (sorki za określenie) kresowiackich przybłęd.Podobnie było w Bytomiu (Szombierk autochtoni i ,Polonia kresowiacy)Kiedy górnik odnosił sukcesy kochała go cała Polska.Równiez gliwiczanie.Dziś sukcesów brak pozostał podział na kochających Górnika podnoszacych głowy autochtonów już w trzecim pokoleniu oraz kochającą Piasta w trzecim pokoleniu przybłędożulię gliwicką.Tej na szczęście jest tylko 4 tys. z tendencją malejacą.Więc sprawa kompleksu maluczkich też jest nie bez znaczenia.

Marcin PG

W Gliwicach tylko Piast

Woj Tek

Jesteś idealnym przykładem kibola!!! Powodzenia!

Marcin PG

Fanatykiem*

THORN
THORN

idiotą znaczy się

Grzegorz
Grzegorz

Fantastyka dobrze sprzedaje się w internecie…w realu boleśnie zbiera cięgi…ale zawsze możesz to powiedzieć głośno na zbiórce Torcidy gdy w Gliwicach zbierają się na mecz :-D https://www.youtube.com/watch?v=gRZPx-mITHY

Gliwiczanin
Gliwiczanin

więcej tej Torcidy niż kibiców przy Okrzei.