Koronawirus w referacie rejestracji pojazdów. Chcesz zgłosić nabycie auta? Złóż zawiadomienie pocztą

Pandemia koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na działanie gliwickiego magistratu. Duża liczba zakażeń wśród urzędników powoduje komplikacje dla klientów Wydziału Komunikacji. Jak załatwić sprawy?

 
Z uwagi na liczne zachorowania na COVID-19 wśród pracowników Referatu Rejestracji Pojazdów osobiste załatwienie sprawy może być utrudnione lub niemożliwe – informuje Izabela Kowynia, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Obsługiwane będą wyłącznie osoby, które zarezerwowały wizytę w systemie elektronicznym i posiadają kod rezerwacji.

Pozostali petenci mogą załatwić sprawę za pośrednictwem poczty elektronicznej km@um.gliwice.pl, Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP, operatora pocztowego lub Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Gliwicach (wejście od strony ul. Wyszyńskiego).


Klienci, którzy zakupili pojazd już zarejestrowany w kraju proszeni są o przesłanie drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną lub złożenie w Biurze Podawczym zawiadomienia o nabyciu pojazdu wraz z kopią dowodu zakupu (https://bip.gliwice.eu/zawiadomienie-o-nabyciu-pojazdu).

Złożenie zawiadomienia w terminie 30 dni od dnia zakupu pojazdu pozwoli uniknąć kary pieniężnej, a rejestracji pojazdu można dokonać w późniejszym terminie.

Do odwołania zawieszona jest również obsługa telefoniczna. Informacje o dokumentach niezbędnych do załatwienia sprawy oraz aktualnych zasadach obsługi można znaleźć na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach oraz na stronie rezerwacjakm.gliwice.eu.

(żms)/UM Gliwice
fot. 24gliwice /Łukasz Gawin

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Borys

Ciekawe, że sklepy i supermarkety funkcjonują normalnie. Pracownicy siedzą na kasach, dziennie obok nich przewija się o wiele więcej osób niż przed okienkiem w urzędzie i wszystko normalnie funkcjonuje. Ale postsocjalistyczna mentalność urzędnika to co innego. Tu trzeba powiedzieć, że się nie da i urząd zamknąć. Banda bezmyślnych pasożytów żyjących z naszych pieniędzy.

pablo_b

przecież tam same klany rodzinne pracują, swoich nie zwolnią?
fajnie się bierze pieniądze za siedzenie w domu, każdy powód jest dobry.

christoph

Przyszłość jest tu…więc zawieszamy kontakt telefoniczny :) Już do nas powoli pomysły ,,pisowske” docierają

Obserwujący

No przecież glajwickie urzędasy tkwią mentalnie w latach 80 -tych,gorzej jak pisiory,które tkwią w bolszewickim komunizmie.
Glajwice-wsteczny jest tu.

666

Szalony wirus nie honoruje maseczek nawet tych ślicznych kolorowych. Wydano miliardy na zastrzyki, testy, kombinezony, respiratory a nie pomyślano o edukowaniu obywateli jak dbać o system odpornościowy, który jest naszą naturalną bronią do niszczenia wszelkich patogenów w których jesteśmy skąpani na co dzień. Ale po co robić tyle wysiłku jeżeli kasa ma być odpowiednio rozdzielona a obywatele mają być skołowani poddając się dobrowolnie eksperymentom medycznym i umierać przed czasem. Złu aby zwyciężyło wystarczy bierność ludzi dobrych.

30 minus VAT

Czyli urzędnicy mając objawy choroby chodzą do pracy, żeby nie stracić na wypłacie i premii. Nie dziwi nic – jaki pan bez maseczki albo w półprzyłbicy do niepołykania much, taki urząd.

Obserwujący

Że też akurat teraz suweren musi rejestrować swoje ałteczka.
A urzędasy to powinni być zaopatrzeni przez nojmana w porządne maseczki plus przyłbice.A suweren to musi obowiązkowo nosić maseczki na nosie i ustach.

#noś maseczkę