Koszt światłowodu w Gliwicach — sprawdź ceny aktualnych ofert

Internet światłowodowy to rozwiązanie, które zapewnia wiele korzyści. Stawiając na niego, można liczyć na szybki i praktycznie nieograniczony transfer, a także stałe łącze. Z tego powodu coraz częściej wypiera on Internet mobilny. Jaki dostawca zapewni jednak najlepszą ofertę Internetu światłowodowego w Gliwicach? Na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora? Podpowiadamy.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze Internetu światłowodowego w Gliwicach?

Wystarczy wpisanie hasła „światłowód Gliwice” w wyszukiwarkę internetową, by szybko przekonać się, że oferuje go wielu operatorów. Propozycje różnią się między sobą ceną, okresem zobowiązania, szybkością Internetu i dodatkowymi usługami. 

Chcąc znaleźć dla siebie jak najlepszy Internet światłowodowy, musisz dobrze przeanalizować ofertę każdego z operatorów. Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, z pewnością znajdziesz najlepszą do swojego mieszkania czy biura w Gliwicach. Naturalnie jedną z najważniejszych kwestii jest cena. Dostęp do Internetu nie powinien nadmiernie obciążać domowego budżetu ani być zbyt dużym kosztem dla firmy. Co jeszcze jest istotne?

  • Zasięg sieci światłowodowej – mimo rosnącej popularności Internetu światłowodowego, są miejsca, w których wciąż nie ma do niego dostępu. Dlatego pierwszym etapem poszukiwań powinno być sprawdzenie tego, jacy dostawcy oferują go pod Twoim adresem.
  • Prędkość – od szybkości transferu zależy wygoda podczas korzystania z Internetu. Do użytku domowego w większości przypadków w zupełności wystarczy prędkość 300 Mb/s. Jeśli jednak potrzebny jest Ci dużo szybszy transfer, z racji np. na regularne przesyłanie i pobieranie dużej ilości danych, postaw na 600 Mb/s albo 1 Gb/s. 
  • Limit danych – niektóre umowy na dostawę Internetu światłowodowego mogą zawierać limit danych. Jeśli intensywnie korzystasz z sieci, warto tego unikać, gdyż limit może spowodować problemy z prędkością sieci np. pod koniec miesiąca.
  • Pozostałe warunki umowy – w tej kwestii najważniejszy będzie czas trwania. Najczęściej umowę na Internet można zawrzeć na czas nieokreślony bądź 12 czy też 24 miesiące. Dostosuj to do swoich potrzeb i sytuacji. Niektóre firmy oferują też krótsze rozwiązania, jakimi są umowy np. na 9 miesięcy.

Kierując się powyższymi kryteriami, z pewnością dopasujesz Internet światłowodowy do swoich potrzeb. Pamiętaj, że nie wszystkie oferty są uczciwe, gdyż niektórzy operatorzy decydują się na stosowanie chwytów marketingowych. Najczęściej dotyczą one zamiennego stosowania jednostek, jakimi są megabity (Mb) oraz megabajty (MB). Prędkość sieci wyrażana jest w Mb/s i dla przykładu 300 Mb równa się zaledwie 37,5 MB.

Ceny Internetu światłowodowego w Gliwicach

Szukasz najkorzystniejszej cenowo oferty Internetu światłowodowego w Gliwicach? Patrząc nie tylko na cenę, ale też pozostałe kryteria, bardzo ciekawym wyborem może być oferta sieci Play. Operator oferuje Internet światłowodowy o prędkości do 300 Mb/s już od 40 złotych miesięcznie. Umowę można zawrzeć na 12 miesięcy lub bez zobowiązań, zyskując dodatkowo dostęp do telewizji internetowej Play NOW.

Oczywiście warto sprawdzić też oferty innych operatorów. W Gliwicach Internet światłowodowy jest dostarczany także przez T-Mobile, Multimedia, Orange, Vectrę, Netię, czy też firmę RFC. Każdy z operatorów oferuje inne warunki umowy, takie jak prędkość, cena za miesięczny abonament, czy też wysokość kwoty za aktywację. Dlatego przed podjęciem decyzji przeanalizuj różne propozycje i wybierz taką, która sprosta Twoim oczekiwaniom.

materiał partnera