Księga kondolencyjna w Willi Caro po śmierci Pawła Adamowicza. Będzie dostępna do soboty

Po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, w Willi Caro można wpisać się do księgi kondolencyjnej.

Adamowicz miał 53 lata. Piastował funkcję prezydenta Gdańska od 20 lat. Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił dzień jego pogrzebu dniem żałoby narodowej.

Wiadomość o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza głęboko wstrząsnęła społecznością całej Polski, w tym Gliwic.

Gliwiczanie mają możliwość dokonywania wpisów w księdze kondolencyjnej wystawionej w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A). Księga będzie dostępna we wtorek do godziny 18:00, w środę, czwartek i piątek w godzinach 8:00–18:00 oraz w sobotę w godzinach 11:00–17:00.

(żms)/MSI
fot. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ad
Ad

Trochę przesada, ale jak ktoś ma taką potrzebę, to niech idzie się wpisać…

JP
JP

I ta “myśl” była warta udokumentowania? Lajkowania też?

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy

Czy istniała również taka księga jak zmarlo tragicznie 13 górników z czego 12 Polakow w tragedii na Słowacji oraz podczas wybuchu w Koszalinie, gdzie zginęło 5 młodych nastolatek?

Ostatni
Ostatni

Księgę wystawili ale ani jednej ławki niepodległości nie potrafią postawić.

Jola
Jola

Co za BZDURA!!!

Piri
Piri

Dostrzegasz za mało rozrzutności wspólnym mieniem?

Urko
Urko

Szacun dla moda za usunięcie obrzydliwego posta internauty o nicku stanowiącym akronim od słów “ArbeitMachtFrei”. Dzięki. Naprawdę.

Chamstwu należy się kara
Chamstwu należy się kara

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie zabrakło pełnych nienawiści i przemocy komentarzy. Wśród nich jest wypowiedź Kamila ****** z Knurowa, niektórym znanego jako raper *****. Co prawda zmienił już swoje dane na facebooku ale Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich zabezpieczył wpis i skieruje sprawę do prokuratury.

SGx3
SGx3

Czy wspominasz o tej śmiesznej organizacji, której szef Rafał G. został niedawno skazany prawomocnym wyrokiem na 2 lata za oszustwa? Gratuluję idoli.

T_o_m_1983
T_o_m_1983

Aaa Irena Dziedzic lezala w kostnicy 2 miesiace bo nie mial jej kto pochowac i za 25 lat pracy w tvp dostawala 900zl emerytury moze tym ktos sie zainteresuje….

Danuta
Danuta

Ludzie zastanówcie się co piszecie i co myślicie, ja jestem razem z rodziną, która przeżywa wiellką tragedię, szkoda mi Pana Adamowicza, był wielki…. Ludzie wielcy ryzygują życiem za Polskę….

ggg
ggg

Proszę, ciszej już nad tą trumną…

tak
tak

taka ładna sala, w sam raz na koncerty uczniów ze szkoły muzycznej lub byłych artystów operetki

#muremzaowsiakiem
#muremzaowsiakiem

Pięknie! A co potem, wyślą ją do Gdańska?

HAL
HAL

Chyba z takim zamiarem tworzy się takie akcje. Żeby w Gdańsku został ślad, że nie tylko gdańszczan, ale nawet w dalekich Gliwicach kogoś obeszła ta tragedia. Mnie zdumiała skala śląskiej bezduszności, kiedy przeczytałem, że zaledwie 300 osób zebrało się w Katowicach, by w ciszy uczcić ofiarę politycznego zabójstwa. W tym samym czasie w innych dużych miastach na wiecach zebrały się tysiące. Były wiece w Bytomiu, Sosnowcu, Zabrzu… W Gliwicach cisza nad księgą… Coś z nami, ślązakami, jest bardzo nie tak. Czy to wpływ najwyższego w kraju stężenia smogu? Bo sił nie brakuje o czym przekonują mnie tłumy w knajpach, dyskontach… Czytaj więcej »

Hanka
Hanka

Gliwiczanie maja swoje zycie

Willem
Willem

Słodkie. To wolny wybór. Ktoś cię zmusza, indoktrynuje jak kościół, albo zniewala moralnie łapówką jak PiS? Kiedy miał przyjechać Karol z Wadowic, w Gliwicach najpierw naprawiano wybrane ulice, malowano elewacje i trawniki, a potem zamarł handel i życie. Dwa razy, bo boski namiestnik, który wywyższał i ukrywał pedofilów nie mógł się zdecydować. I nikt nie protestował, że chleba kupić nie może. A kiedy się zjawił, to setki tysięcy chciały wylizać mu buty. Dziś są tak samo oddani polskiemu papieżowi? Hanka, masz swoje “życie”, to się nim napawaj. Co cię obchodzi, że inni mają inne?

Kasia
Kasia

Willem
Ale co ma piernik do wiatraka?
Leczysz w internecie jakieś kompleksy? Jakżeś taki skrupulatny to napisz coś o mężach bijących żony i o tym, że twoi to ukrywają i nic z tym nie robią……
A teraz fajny cytat: „Masz swoje zycie to się nim napawaj co cie obchodzi, że inni mają inne?”

?!
?!

Kasia, jak się wyspałaś, to szybko jedź do galerii handlowej. Nie pozwól, żeby twoje życie było zakłócone jakimiś banałami.

jerzy
jerzy

Z tak chorymi i dotkniętymi ludzmi szkoda czasu na jakąkolwiek dyskusje . Ich i tak nie przekonają żadne sensowne argumenty .

Ewa
Ewa

I to jest właśnie nasz wielki problem.

Kir
Kir

Mam taką refleksję, czy ktokolwiek żegnałby w taki sposób najbliższego nam prezydenta, jak dziesiątki tysięcy Polaków w całym kraju żegnają Adamowicza? I cholewka, nie widzę żadnego powodu. Te dwie postaci zupełnie do siebie nie przystają.

TOBY
TOBY

Bestialstwo należy potępiać i wykorzeniać. Żadnemu człowiekowi nie życzę śmierci a zwłaszcza takiej. Jest to również atak na pełniącego obowiązki urzędnika więc na Państwo. Jednak to co się teraz dzieje z księgami, pochodami etc. uważam za manipulację polityczną nastawioną na kopanie rządzących – bo oczywiście to ich wina.
Różne miał opinie za życia, ale to dotyczyło gdańszczan a nie nas gliwiczan – po prostu nie znaliśmy go.
Ci którzy wystawił tą księgę zbijają jednie kapitał polityczny a nie szczerze współczują. Pewnie nigdy z Nim się nie spotkali. Brzydzę się obłudnikami.

HAL
HAL

Wiesz, interesować się, to nie znaczy tylko czytać śmieciowe “newsy” na gliwickich portalach. Adamowicza nie znałeś, ale wiesz czym kierują się ludzie oddający mu cześć? Miszcz. Niby masz internet, a wykorzystać jego potencjału nie potrafisz, opiniotwórczych gazet nie czytasz. Ciekawe w jakim stopniu znasz Frankiewicza, którego w przeciwieństwie do Adamowicza nigdzie nie widać i nie słychać? Obaj katolicy i (liberalni) prawicowcy z pnia Solidarności, ale dwa diametralnie różne formaty polityków – jeden odważny, otwarty chrześcijanin i demokrata w każdym calu, drugi koniunkturalny, zamknięty, rozumiejący demokrację jako rządy siły. Jeden z zapyziałego Gdańska zrobił metropolię, którą chwalą na świecie, drugi, z… Czytaj więcej »

treya50
treya50

Gdybym mogła dałabym z 10 plusików. Dziwię się, że nikt nie docenił takiego mądrego i prawdziwego tekstu

Nik
Nik

Sama prawda,prezydent Gliwic ma chyba jedną dewizę:Nie wychylać się. Smutne.

Ewa
Ewa

W pełni popieram Twój wpis.