Kto z Gliwic do Europarlamentu? Była wiceprezydent, poseł i jeden murowany kandydat

Powoli nabiera rumieńców kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Sprawdzamy kto zamierza zamienić Gliwice na Brukselę i powalczyć o mandat eurodeputowanego.

W tegorocznych wyborach gliwicka reprezentacja będzie nader skromna i obejmie jedynie pięć nazwisk. Najwięcej gliwiczan znalazło się na liście Koalicji Europejskiej.

Liderem listy jest były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Wieloletni deputowany w każdych wyborach zdobywa pokaźną sumę głosów i wiele wskazuje, że podobnie będzie w tym roku.

Dużo trudniejsze zadanie czeka pozostałych gliwiczan na liście KE.

Z siódmego miejsca startuje Renata Caban, była wiceprezydent miasta, która jeszcze jesienią z powodzeniem kandydowała do rady sejmiku województwa z ramienia Nowoczesnej. Listę KE zamyka nazwisko posła Pawła Kobylińskiego. Kobyliński to jeden z bardziej aktywnych posłów w Sejmie. Złośliwi wytkną mu natomiast skłonność do zmiany barw partyjnych (najpierw reprezentował Kukiz’15, następnie Nowoczesną, a dziś zasiada w ławach PO). W wyborach samorządowych w 2014 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego z listy Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

Nazwiska gliwiczan znajdziemy jeszcze tylko na jednej liście wyborczej – Lewicy Razem (Partia Razem, Unia Pracy, RSS).”Jedynką” na Śląsku jest pochodzący z Gliwic Maciej Konieczny, założyciel i członek zarządu Partii Razem i jak podaje PKW “zawodowy działacz organizacji pozarządowych”. Ósme miejsce na śląskiej liście Lewicy Razem zajmuje natomiast Konrad Mrozowski, 25-letni reprezentant Partii Razem, z zawodu elektryk budowlany. W wyborach samorządowych w 2018 roku bez powodzenia kandydował do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Liderzy w okręgu wyborczym nr 11 (śląskie)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
1. Jacek Wilk
2. Jerzy Janoska
3. Włodzimierz Skalik

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
1. Łukasz Kohut
2. Sabina Obwiosło-Budzyń
3. Roman Nehrebecki

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
1. Jerzy Buzek
2. Marek Balt
3. Mirosława Nykiel

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Jadwiga Wiśniewska
2. Grzegorz Tobiszewski
3. Izabela Kloc

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
1. Maciej Konieczny
2. Katarzyna Iwańska
3. Martin Saczek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
1. Grzegorz Długi
2. Krzysztof Sitarski
3. Jerzy Jachnik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI
1. Dominik Łężak
2. Jolanta Milas
3. Anna Wiśniewska

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja. W Polsce wybierzemy 52 eurodeputowanych.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Anomin
Anomin

Na pewno nie:
Buzek i Kobyliński

Joe
Joe

A jak to zrobisz, że nie zagłosujesz na Buzka? Wybory do PE podobnie jak do parlamentu krajowego nie są bezpośrednie (Konstytucja, Konstytucja :P) Owszem – możesz postawić krzyżyk przy innym nazwisku, ale głos w pierwszej kolejności przysługuje liście/partii a potem dopiero miejsca dzielone są w obrębie partii. W wyborach do sejmu na pierwszym miejscu Donald albo Kaczor zdobywają po 100.000 głosów i dzięki tym głosom wchodzą kolejne osoby z listy. Albo głosujesz na drugiego na liście a dzięki temu do sejmu wchodzi lider listy.

Anomin
Anomin

Kobyliński to wiadomo…
A Buzek, bo uważam go najgorszym premierem III RP – zresztą kolejne wybory wyraźnie to pokazały, nikt z owej koalicji AWS i UW nie dostały się do parlamentu… Geniusz Polaków :-). Posadka dla Buzka swego czasu miała być jego czyśćcem, typowa gra niemiaszkow jak wpływać na inne państwa poprzez “prestiżowe” funkcje w UE jakie miał Buzek(przewodniczący czegoś tam) i teraz Tusk (elPresidente).

Ogólny wniosek, to nie dla całego tego nowego potworka KE (PO+)

Narka

hanek mały
hanek mały

Przecież juz nie raz pisałem, że wybory JUŻ SIĘ ODBYŁY, a teraz tylko pójdziemy głosować !

Tusk Rulez
Tusk Rulez

To niezwykle dziwna forma patriotyzmu, sprowadzać rosyjski węgiel z Donbasu, finansować imperialne pomysły Władimira Putina i truć tym rosyjskim węglem polskie dzieci.

zniesmaczona
zniesmaczona

Panie pośle i kandydacie Kobyliński! W przepięknym miejscu umieścił Pan swój bilbord!Kłania się właściwe poczucie estetyki – a nie na afisze za wszelką cenę.Jak dla mnie już samo to Pana dyskwalifikuje.

Szczery
Szczery

Renata C….Boże broń! Gorszego członka zarządu miasta nie mieliśmy….

mieszkaniec
mieszkaniec

Jerzy Buzek … ja pie…. gość sie pojawia tylko po głosy. Skąd oni go k.. wykopali ???

ja234
ja234

Z parlamentu europejskiego.Z glajwic.(13:41)

x__
x__

@mieszkaniec: Z loży

Ryś
Ryś

Po korupcji Stary niech siedzi w domu

krzysztof
krzysztof

a co te osobniki zrobiły dobrego dla Gliwic – NIC, MOJEGO GŁOSU NIE MAJĄ,

RealistA
RealistA

A co Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej, zrobił dobrego dla Gliwic??? Trudne pytanie? No to łatwiejsze: a co dla Polski zrobił??? Jest ktoś kto potrafi jednym tchem wymienić kilka rzeczy za które Polacy go pochwalą niezależnie od barw politycznych???

Lolek
Lolek

A czy Ty się może orientujesz czym zajmuje się Przewodniczący Rady Europejskie? To nie jakiś skorumpowany poseł czy radny, który po cichu załatwia posady i synekury dla swoich. Przewodniczący Rady Europejskiej ma być bezstronny, nie może faworyzować jednego kraj. Ma za zadanie reprezentować UE na zewnątrz w sprawach dotyczących polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Ma też wspomagać osiąganie spójności i porozumienia w Radzie Europejskie. A spójność UE to gwarancja stabilności i bezpieczeństwa dla Polskich.

treya50
treya50

po stokroć TAK !!!

RealistA
RealistA

Bezstronny? ;););) Ubawiłeś mnie;););)Ale dobrze to ująłeś “ma być bezstronny”… Szkoda, że daleko Mu do tej cechy… Czyli w skrócie, co, nie zrobił nic dla Polski, Gliwic? Przy okazji dziękuje za informacje o funkcji PRE.

Lolek
Lolek

Jeszcze raz dba m.in. oto, żeby w UE była spójność, nie było podziałów. Bo jeśli się ta UE rozleci, to takie Niemcy, Francja sobie poradzą, z Polską może być nie co gorzej. Czyli najprościej ujmują Tusek, zapewnił nam to, że z Gliwickiej strefy ekonomiczniej nie spierdzielą w popłochu zagraniczni inwestorzy. Spójrz na UK, już zaczyna się tam lament, cześć firm przenosi się na kontynent, funt stracił sporo na wartość. A jest to kraj wysoko rozwinięty. Nie wiem ile masz lat, ale ja dobrze pamiętam jak było w tym kraju przed przystąpieniem do UE, a jak jest teraz. I nie zagłosuję… Czytaj więcej »

RealistA
RealistA

Jeszcze raz. Podsumujmy: pan Donald nic nie zrobił dla Polski i dla Gliwic jako PRE. To są fakty. Strefa, inwestorzy??? Jeśli mnie pamięć nie myli to strefa powstawała zanim pan Tusk został PRE… Być może jako Premier Polski miał realny wpływ na powstanie strefy ekonomicznej w Gliwicach bo, sprzyjał inicjatywom pr. Frankiewicza, przynajmniej nie przeszkadzał… Patrzę na UK i nie widzę nic złego poza lamentem lewicowych i liberalnych mediów, którym po prostu nie ufam, nie widzę również lawinowo wracających Polaków z UK do Polski ( te same media nas tym straszyły). Przewodniczący RE powinien być BEZSTRONNY a pan Donald nie… Czytaj więcej »

Lolek
Lolek

I widzisz tu jest problem. Każda krytyka PiSu przez zwolenników tej partii jest odbierana jako atak na Polskę, ale PiS to nie Polska! Patrzysz na UK i co nie widzisz, spadku wartości funta? Polacy którzy siedzą tam dłużej, do Polski już nie wrócą. Bo niby co mają sprzedać domy, mieszkania i wracać? Do czego? A ci którzy sobie w UK życia nie ułożyli, a będą zmuszeni wyjechać, też nie wrócą do Polski tylko pojadą do Irlandii, Niemiec czy innego kraju. W 2018 roku brytyjski urząd statystyczny podał, że, okresie od października do grudnia 2018 roku w Wielkiej Brytanii pracowało 869… Czytaj więcej »

RealistA
RealistA

PiS obecnie REPREZENTUJE naród Polski. Od tego zaczynaj swoje wywody i polecam refleksje nad tym.Czy to się komuś podoba czy nie tak zdecydowali Polacy. Nie uogólniaj krytyki pod adresem PiS. Ja mówię o krytyce i złośliwości Donalda Tuska Przew. Rady Europ., który powinien być bezstronny a nie potrafi powstrzymać swojej niechęci do PiS. I tu jest trochę zabawnie:Tusk krytykuje, jątrzy publicznie na arenie międzynarodowej i nie jest to atak na Polskę a tylko na PiS… No właśnie PiS reprezentuje naród Polski bo otrzymał od Polaków mandat zaufania. Co najśmieszniejsze w tym??? Tusk dopuszcza się złośliwości a w liberalnych mediach słyszę:… Czytaj więcej »

Lolek
Lolek

Podaj przykłady tego jątrzenia i złośliwości. Czy znowu mam tu do czynienia z powielaniem tego co aparat partyjny podaje. Jakoś gdy PO było przy korycie, nigdy nikt bzdur nie wpisywał, o ataku na Polskę. Była krytyka rządu i tyle, politycy PiS chętnie jeździli i skrzyli się w zagranicznych mediach i Parlamencie Europejski jakie te PO jest złe i niedobre. Legutko czy Czarnecki, chyba w tych skargach przodowali. Przypomnę jak Duda na spotkaniu z prezydentem Niemiec, mówił jak to Polska pod rządami PO nie jest sprawiedliwym państwem, albo wystąpienie Ziobry w PE w sprawie TV Trwam. I coś Ci się tam… Czytaj więcej »

RealistA
RealistA

Dialog dwóch ludzi polega na tym, że się wzajemnie słuchają a nie “przekrzykują” . Być może nie umiem prowadzić dialogu. Mamy swoje przekonania, szanujmy je i siebie nawzajem. Moje poglądy to prawica i konserwatyzm, której najbliżej do chrześcijańskiego sposobu myślenia. Każde ugrupowanie, każdy polityk który uderza w Boga tak naprawdę czyni zło i pewne rzeczy należy nazywać po imieniu. Tacy ludzie i takie partie zawsze będą w mojej opinii wrogami Polski. Reszta to tylko jakiś tandetny dodatek. Nie pytaj o kogo mi chodzi bo jeśli znasz pismo święte i dekalog to bez problemu sam będziesz wiedział. Wszystkiego dobrego i głosuj… Czytaj więcej »

Imię
Imię

Realista: Doceniam twoje poczucie humoru w kwestii reprezentowania narodu.

RealistA
RealistA

Lubię się pośmiać, ale to akurat nie był żart. Rozumiem, że PiS wybrany przez naród nielegalnie sprawuje władzę, wg Ciebie? Sorry, ale nie chce mi się z Tobą gadać bo na końcu naszej rozmowy będziesz krzyczał: Komstytucja! itd. itd. Bez obrazy, Twój świat, Twoje problemy…

Kominiorz
Kominiorz

Może i legalnie sprawują władzę ale PiS to nie Polska, to jest tylko (nie)rząd, który przetrwa jedną, góra dwie kadencje i przyjdą inni.

RealistA
RealistA

Pożyjemy, zobaczymy.

Artur
Artur

Nawet jak twierdzisz że nic nie zrobił to lepiej nic nie robić niż doprowadzać Polskę małymi kroczkami do autorytatyzmu i innej formy komuny jak to czyni Kaczor zasraniec.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Nasz słynny profesor to chyba 200 lat chce dożyć w ławie poselskiej?

T_o_m_1983
T_o_m_1983

Niech najpierw zajma sie tymi dla ktorych sa! Bo jak narazie to w Gliwicach slabo z dobrobytem…

OZ
OZ

Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę – Naczelnik Polski Jarosław Kaczyński.

Świecka Polska
Świecka Polska

Kaczyński wreszcie się przyznał, że Polską rządzi Episkopat a nie rząd. On tylko wykonuje polecenia z biskupich pałaców.

hanek mały
hanek mały

A kto podniesie rękę na socjalistyczną Polskę – to mu ją utniemy – Generał Wojciech Jaruzelski.

ewa
ewa

Nigdy tego nie powiedział

Gruntowy przymrozek
Gruntowy przymrozek

Nie znalazłem wśród kandydujących Patryka Hodury. Z której listy startuje ta nasza gliwicka perła i krynica uczciwości?

Joe
Joe

Partie zajmują mandaty w sejmie i sejmikach metodą obsikiwania. Iks dostaje mandat w sejmie, obsikuje swoje miejsce i ono odtąd należy do matki jego partii. Może zatem startować w kolejnych wyborach – na przykład do parlamentu europejskiego albo na prezydenta miasta. Jeśli mu się poszczęści to partia zdobywa kolejną synekurę a obsikane miejsce przechodzi do kolejnej osoby z partyjnej listy. Tym sposobem mamy posłów, którzy uzyskali w wyborach zaledwie 1000 głosów. Ale wyborcy się nie liczą – liczy się partia bo to ona może wpisać albo nie wpisać na listę. A bez partyjnej listy nawet 100% poparcia w swoim regionie… Czytaj więcej »

Omar
Omar

Tylko pani Jadwiga Wisniewska.Ta pani wie co mowi i to co mowi to robi dla slaska.Bo Gliwice sa na slasku a nie w Brukseli.

Slązok
Slązok

Wisniewska z Czestochowy ma tyle współlnego ze Slonskiem co jo z Nagasaki

abc
abc

Jadwiga Wiśniewsjka jest z Bytomia :)

iza
iza

Nie z Bytomia a z Myszkowa jest p J. Wiśniewska

Robert
Robert

Platforma jedynie co może nam zaoferować to związku partnerskie, przyjazd imigrantów oraz wprowadzenie waluty euro, dzięki której wszystko zdrożeje.

obserwator
obserwator

Eee nie tylko POkemony mają jeszcze kilka asów w rękawie tj .podwyższenie wieku by doczekać emerytury, powrót do fatalnych gmnazjów, czy znów niskie PKB, kolejne rozsprzedawanie wszystkiego za bezcen. Od taka nowoczesna forma rządów

Turek
Turek

Jakby pamięć zawodziła, to gimnazja wprowadził rząd Jarosława Kaczyńskiego.

głosuj za smogiem
głosuj za smogiem

Węglowa. strategia energetyczna lansowana przez rząd pochłonie w ciągu 15 lat 37 mld zł więcej niż wariant odejścia węgla – wynika z najnowszych badań. Eksperci podkreślają, że nie ma przeszkód, by wyrzec się czarnego paliwa. – To kwestia wyłącznie woli politycznej.

treya50
treya50

Znasz się na polityce europejskiej i polskiej jak kura na pieprzu. Czytać hadko :(

Kazimierz
Kazimierz

Mam nadzieje że na pisowski zestaw nikt nie zagłosuje ,przez 3 lata chowali po kątach flagi unijne pluli na Unię za nic mieli zalecenia Unijne ,nawet obywatela własnego kraju nie poparli aby przedłużono mu prezydenturę w Unii ,a teraz jak kończy się im kadencja rządów w kraju to do Brukseli chcą uciec aby wielkie pieniądze zarobić i przed odpowiedzialnością w kraju za najgorsze rządy odpowiedzialność ponieść zasłaniając się immunitetem Unijnym

Pastor
Pastor

Taaa, Renata Caban do Europarlamentu :):):)… Jakaś kpina!!!

obserwator
obserwator

u co niektórych wyraźnie widać przedawkowanie TVNienawiść 24

Perez
Perez

A kto normalny chce byc politykiem?

Imam
Imam

Jacek Wilk to ten gość, który nawalony jak stodoła szarpał się z patrolem policji po tym jak został obudzony ze snu na chodniku przed nocnym klubem, a potem robił selfie w obrzyganej koszuli. “Odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej spadł nasz wzrost gospodarczy, spadł wzrost eksportu, dynamika jest słabsza” – mówi Jacek Wilk (Konfederacja). Odpowiada mu Włodzimierz Czarzasty (SLD) – “Pan jest świrem. Usłyszał pan od trzech osób z rożnych opcji politycznych masę argumentów i liczb. Pan po prostu opowiada bzdury”.

Polonez
Polonez

Ten od pawia na koszuli to był Wipler. Też niezły agregat…

Imam
Imam

Faktycznie. Mój błąd, przepraszam za omyłkowe przypisanie Wilkowi sławy Wiplera.

Toffik
Toffik

Kurcze na liscie nazwiska praktycznie cała wierchuszka/komuszka. Albo amatorzy. niema na kogo głosowac.

Ewa Ch.
Ewa Ch.

Kobylinski nigdy, to zdrajca jak kandydował do Sejmu z list Kukiza i się distal to migiem zwial do platfusow. Mnie oszukal, radzę nie głosować ns tego oszusta.

Damian
Damian

KONFEDERACJA

RealistA
RealistA

Rodzina to fundament. Im bardziej rozbita rodzina lub jej brak tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia zachowań patologicznych, trudności w rozwoju człowieka. Warto się zastanowić, kto wspiera rodzinę a kto ją chce zniszczyć??? Kto chce pod płaszczykiem równouprawnienia rozbić podstawowy model rodziny czyli związek kobiety z mężczyzną, który funkcjonuje od tysięcy lat??? Podatki, ekonomia, programy polityczne są ważne, ale co Ci dadzą większe pieniądze na koncie skoro ktoś Ci rodzinę może rozbić pod płaszczykiem równouprawnienia? Fundament a później reszta. Brońcie rodzin i nie dajcie się zwieść EUROPEJSKIM i NOWOCZESNYM poglądom pseudo politykom.

Gruntowy przymrozek
Gruntowy przymrozek

Mógłbyś przybliżyć sam mechanizm rozbijania rodziny bo nie dostrzegam związku?

Polonez
Polonez

To proste, w “tradycyjnym modelu rodziny” kobieta i dziecko mają być bezwzględnie posłuszne mężczyźnie, a on ma prawo robić co tylko w pijackim widzie przyjdzie mu do łba. Jak będą mieć równe prawa, to rodzina się rozpadnie. :))) Małżeństwo musi być konkordatowe, bo inaczej jest nieważne, a związki partnerskie są zabronione. Homoseksualizm jest penalizowany. Przykładów na zachowania patologiczne w niepełnych rodzinach jest sporo. Choćby poseł Pawłowicz – bezmężna i bezdzietna panna, czyli osoba głęboko dysfunkcyjna, tak jak szeregowy kawaler Kaczyński. A jeszcze atakują tradycyjne rodziny promocjami homoseksualizmu… Idziesz z dziewczyną/żoną do Biedronki, a tam przy kasie promocja homoseksualizmu -70%. I… Czytaj więcej »

Polka
Polka

Jest jeszcze śmieszniej, bo taki “tradycyjny model rodziny” jako zasada obowiązująca “od tysięcy lat” w klasycznym rozumieniu rodziny nigdy nie istniał. To mit. No bo gdyby taki model był obecny, to brzemienna Maryja nie dożyłaby pierwszego trymestru i nie narodziłby się Jezus. Taki nierównoprawny model, rozpowszechniany przez różnego autoramentu świrów i socjopatów, jest obecny w kościele katolickim. To w kk mężczyźni są obsługiwani przez kobiety, jakby były ich niewolnicami. W tej instytucji zakonnice służą do sprzątania, karmienia, opierania, a także są zmuszane do świadczenia innych usług wobec księży wbrew własnej woli.

KE
KE

Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu.

RealistA
RealistA

Byłeś na wykładzie Tuska i pseudo znawce Kościoła Katolickiego??? Polacy ocenią waszą moralność i walkę z Kościołem. Maski opadły.

ANTYKLERYKAŁ
ANTYKLERYKAŁ

Jażdżewski powiedział to co Polacy od dawna myślą. Polacy już oceniają kościół katolicki: lawinowo spada uczestnictwo w mszach i na lekcjach religii, rośnie poparcie dla in vitro, aborcji, związków jednopłciowych. Rośnie też krytyka poczynań kościoła w sprawach pedofilii księży, gwałtów na zakonnicach, wtrącaniu się do polityki, dojeniu państwa, itd, itp. Łuski z oczu opadły.

RealistA
RealistA

A co takiego Tobie Kościół zrobił, że Go tak atakujesz??? Wcześniej też tak Ci przeszkadzał czy to na potrzeby kampanii wyborczej??? A co z Twoją tolerancją???? A możesz podać jakieś statystyki, którymi się posługujesz??? Tak od ręki. Bo to co Ty myślisz już wiemy a jakieś dowody bo oskarżenia może rzucić każdy a jakieś dowody, konkrety czy zaś bełkot medialny???

Lolek
Lolek

Mi osobiście kościół i wiara w niczym nie przeszkadza. Przeszkadza mi wtrącanie się kościoła i hierarchów w życie polityczne. Nie podoba mi się ich hipokryzja, bełkoczą coś o pomocy bliźnim, ubóstwie, a sami żyją w przepychu. Nie podoba mi się też, że kościół i księża, żyją na koszt podatnika. W każdej instytucji państwowej w szpitalach, wojsku, policji, służbie celnej, straży granicznej, pożarnej itp jest kapelan, który bierze grube pieniądze za posługę. A powinie robić to za Bóg zapłać. Bez pokropku, też za grube pieniądze, nie odbędzie się żadne otwarcie drogi, boiska czy chodnika. A czy Polacy mają dość kościoła to… Czytaj więcej »

RealistA
RealistA

Ciekawe info piszesz. Częściowo się z Tobą zgadzam, ale patrzysz na Polski Kościół z perspektywy człowieka. Istnieje wiele objawień boskich, proroctw dotyczących Polski, które mówią zupełnie co innego niż Ty. Zachęcam do lektury. Pozdrawiam.

Science Fiction
Science Fiction

Objawienia i proroctwa to lepiej zostawić wierzącym, żeby nie napisać nawiedzonym.

LOL
LOL

Tolerancja dla pedofilów, gwałcicieli, kłamców, oszustów i złodziei tylko dlatego, że noszą sutanny? Czyś ty człowieczku na głowę upadł czy koloratka tamuje przepływ krwi do mózgu?!

elbrus
elbrus

tylko lista nr4 PIS
Wisniewska która broni Polske w Uni E a POKO Przeciw Polsce 24 gliwice sponsorem POKO
Buzek żabol precz od Piasta celebryta na stadionie są jeszcze kopalnie do likwidacji i górników na bruk

ja234
ja234

Wybory do europarlamentu są bardzo ważne dla naszego kraju.Dlaczego? dlatego, że decyzje tam podejmowane mają wpływ na nasze życie w kraju.
Dlatego każdy myślący i świadomy wyborca powinien zagłosować na siły pro-unijne i pro-demokratyczne, takie jak koalicja obywatelska, lewica, sld. Natomiast nie można pozwolić na to by do europarlamentu dorwali się niszczyciele czyli pisiory czy też “narodowcy” zwani też ‘suwerenistami”.Nie pozwólmy na to by Unię niszczyli cyniczni populiści w rodzaju pisiorów czy też narodowców.Nie można dopuścić do tego by populiści mieli więcej posłów niż obecnie.

Idźcie na wybory i głosujcie.Zachęćcie znajomych, rodzinę, przyjaciół, kolegów, koleżanki.Trzeba głosować.(11:25)

treya50
treya50

Po stokroć TAK !!!

Cabanka
Cabanka

Zachęcam, ale na pewno nie na POKO tudzież innych marksistów!

Ampuła
Ampuła

Niesamowity pokaz na wybiegu w tym sezonie. Ciekawa jest sfora PiSowskich miernot: zarówno uciekinierzy z ministerstw, jak i monstra już wcześniej zdegradowane. Jednak nic nie pobije ludzkiej menażerii, wiedzionej przez ultra dewota Brauna ku epicentrum Cywilizacji Śmierci. Tam, gdzie Płomienie Zła trawią już najstarsze katedry, parafie bankrutują pod ciężarem odszkodowań za długoletnią tradycję gwałtów na ministrantach, a niedobitki tradycyjnych katolików zachodnioeuropejskich jęczą w polskich ambasadach o obywatelstwo kraju wolnego od zjawiska tęczy i o paszport złożony ze świętych obrazków. Kto ma jaki garb, znamię głupka, mordę trefną, dewiacyjny żar, karłowatą umysłowość, nimb psuja, mocne papiery wariata czy autorytet analfabety –… Czytaj więcej »

Prawda
Prawda

NAJWAŻNIEJSZA OSIĄGNIĘCIA RZĄDU PIS:DZIĘKI PROGRAMOWI 500+ WIELU RODZINOM W POLSCE ŻYJE SIĘ LEPIEJ. Poprawiły się ich warunki materialne.PŁACA MINIMALNA ROŚNIE DO 2000 ZŁ MIESIĘCZNIE. Wprowadzono minimalną stawkę godzinową.PODWYŻKI NAJNIŻSZYCH EMERYTUR DO 1000 ZŁBEZROBOCIE NA NAJNIŻSZYM OD LAT POZIOMIE.ZAPEWNIONO SENIOROM DARMOWE LEKI.ROZPOCZĘTO PROGRAM MIESZKANIE+. Polacy maja prawo do godnego życia. Własne mieszkanie daje takie poczucie.RODZICE MAJĄ WOLNOŚĆ WYBORU. Nie ma już obowiązku wysyłania sześciolatków do szkoły. To rodzice, nie urzędnicy, decydują kiedy ich pociechy rozpoczną naukę.ZAKAZ ZABIERANIA DZIECI RODZICOM Z POWODU BIEDY.Rząd stabilizuje finanse publiczne, uszczelnia system podatkowy. Już dziś są większe wpływy do budżetu. Ponadto rząd finalizuje kolejne duże inwestycje… Czytaj więcej »

Lolek
Lolek

Ja. Bo oprócz tych wątpliwych sukcesów, dowalili nam 30 różnych podatków, opłat i podwyżek. Mam nadzieję, że ludzie ich pogonią, tak jak poprzedników.

Ja
Ja

Wymień madralo

Ja.
Ja.

wyszukaj w sieci.

Lolek
Lolek

1. Podatek od instytucji finansowych. a. Bankowy b. Ubezpieczeniowy 2. Ovatowanie usług około ubezpieczeniowych i około finansowych. 3. Podatek od nieruchomości komercyjnych. 4. Opłata mocowa od 2021 r. 5. Akcyza na e-papierosy od 30 czerwca 2020 r 6. Podatek denny (opłata denna) 7. Podatek deszczowy – za odprowadzanie deszczówki i wody z roztopionego śniegu. 8. Opłata emisyjna. 9. Opłata recyklingowa 10. EXIT TAX 11. Danina solidarnościowa 12. Podatek od kryptowalut. 13. Opłata jakościowa (płatna przy przeglądzie aut). 14. Opłata dodatkowa, jeśli badanie techniczne przeprowadzi się po terminie. 15. Podatek gazowy (na wzór miedziowego) 16. Likwidacja limitu składek ZUS, 17. W… Czytaj więcej »

Szczery
Szczery

niestety ciemne masy łykają ten bandyci układ władzy, jak ongiś bili brawo Gierkowi… ciemnota wszystko kupi, gdy rzuci im się groszem. Prymitywny elektorat stworzony wpierw przez PO, a teraz owocuje taką tłuszczą za czasów PiS… historia za kilkadziesiąt lat oceni ich, że był to najgorszy czas dla rozwoju Polski…..ale wtedy będzie już za późno na pretensje, bo twórca tego bandyckiego układu będzie już dawno gryzł kwiatki do spodu….chleba i igrzysk! a niewolnicy Ci będą bić brawo :(

hanek mały
hanek mały

Dodatkowo utworzenie państwa kościelnego, dzielącego obywateli na prawdziwych Polaków i lewaków,
oraz 48 różnych “służb” , mających prawo do : śledzenia, sprawdzania, kontrolowania, podsłuchiwania i karania, szukania “dziury w całym”, a na koniec zabrania wszystkiego i zniszczenia.

Romek
Romek

Do dałbym Pracownicze Plany Kapitałowe dzięki, którym będziemy otrzymywać mniej na rękę. A pewnie skończą jak OFE, najpierw rozkradzione przez PO, a teraz przez PiS.

treya50
treya50

a będzie tych podatków jeszcze więcej, bo z czegoś trzeba brać na te rozdawnictwo

AndrzejD
AndrzejD

@Prawda
…a może tak coś byś powiedział o wzroście cen, zamiast wklejać propagandowe partyjne hasła ?
Skoro rząd rzucił na rynek pieniądze (nasze pieniądze dla jasności – ponieważ rząd nie ma żadnych swoich) to musiało to skutkować wzrostem inflacji którą już doskonale widać na każdym kroku.
Dostaliście 500PLN a wydacie 700PLN

Ja
Ja

Propagandę to sam siejesz.

KK
KK

….i kamieni kupa.

Slązok
Slązok

Ochrona ziemi rolnej ??? dlaczego Polak nie może kupić działki od rolnika jak nie jest rolnikiem ??? …a swobodnie to może zrobić przedstawiciel poaństwa Watykan ?? to przed kim ta ochrona ? PIS wprodzadza państwo kościelne przekupując wyborców…a wyprowadza powoli z Uni… Nikt rozsoądny, nieprzekupny nie zagł0suje na PIS

Rysiek
Rysiek

Uwaga płatny troll

Urko
Urko

@Prawda Hmmm …. Gdybyś przed nickiem wpisał takie słowo zaczynające się na literę “G” i kończące się samogłoską “O” , twój post były odzwierciedleniem ludycznego powiedzenia kwestionującego aktualny stan rzeczywistości . A bez tego … hmmm… stanowi jedynie papkę zmielonych przekazów dnia złożoną z telewizyjnego bełkotu i materiału dla stand-uperów.

OTUA
OTUA

Urko nie rób tutaj reklamy szczuj-nią z tvn-u i wybiórczej, bo na takiej g-prawdzie daleko nie zajedziesz:)

treya50
treya50

Gdzie te darmowe leki dla seniorów ?

Cabanka
Cabanka

W aptece. Są, ale nie dla 50+ tylko 75+. Moja mama duzo na tym zyskała. Zamiast 780 zł płacić co miesiąc, teraz płaci około 200zł.

ewa
ewa

A mój Tato mimo miniętej 90-tki NIC,