Kto zawsze zapraszał na miejskiego Sylwestra? Demaskujemy przedwyborczą manipulację


Janusz Moszyński wykorzystuje miejskiego Sylwestra do autopromocji – zgodnie grzmią dwa gliwickie portale. Oburzenie sięga zenitu, bo na plakatach promujących imprezę znalazł się dopisek „P.O. Prezydenta Gliwic Janusz Moszyński zaprasza na…”.

“Przyglądając się plakatowi zapowiadającemu imprezę sylwestrową (z wielkim napisem “P.O. Prezydenta Gliwic Janusz Moszyński zaprasza na…”) trudno oprzeć się wrażeniu, że nie o promocję gliwickich zespołów chodziło, a o promocję kandydata na prezydenta Gliwic – Janusza Moszyńskiego” – czytamy w anonimowym tekście serwisu Infogliwice. Identyczny materiał ukazał się na stronie Dzisiaj w Gliwicach.

Sprawdźmy więc, czy te dwa publikatory, nie robią przypadkiem swoich Czytelników w przysłowiowego konia. Zaglądamy jak sprawa zaproszeń przedstawiała się w latach ubiegłych, gdy Gliwicami rządził Zygmunt Frankiewicz.


Szukamy plakatu z 2018 roku…

Jest!

Nie ma wątpliwości. W ubiegłym roku na Sylwestra również zapraszał wymieniony z imienia i nazwiska prezydent.

Sięgnijmy jeszcze głębiej. W 2017 roku to samo. Zaprasza Zygmunt Frankiewicz.

Dalej nie szukamy, bo szkoda czasu. Czarno na białym widać, że ktoś tu dopuszcza się dość ordynarnej manipulacji.
Nieprzychylność dwóch panów redaktorów dla pełniącego obowiązki prezydenta Janusza Moszyńskiego nie jest oczywiście przypadkowa. Jak zawsze chodzi o pieniądze, a raczej perspektywę ich utraty, w razie gdyby władza trafiła do środowiska niezwiązanego z Zygmuntem Frankiewiczem.

Możemy tylko doradzić Czytelnikom. Bądźcie ostrożni, zwłaszcza w ostatnich dniach kampanii, nie dajcie sobą manipulować. (mf)

Aneks do umowy z wydawcą portalu infogliwice podpisano w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
:)

Już sama “jakość” Fedorczyka i Morawiaka, pozycjonuje ich na poziomie gimnazjalistów ze wspólną średnią ilorazu inteligencji na poziomie circa 80, czyli znacznie poniżej przeciętnej. Czasem zastanawia mnie poziom inteligencji czytelników tych dwóch “redaktorów” w szczególności, chociaż kiedy się czyta artykuły i komentarze na pozostałych gliwickich portalach, to nie powiem, żeby było wybitnie lepiej, a są to tzw. aktywni gliwiczanie. Strach pomyśleć, co mają do powiedzenia o mieście ci nieaktywni. Stąd wniosek, że gliwiczanie nie zasługują na lepszego prezydenta i chyba nie chcą takiego. Bardziej są zaintresowani przejęciem tych wszystkich kontraktów, umów i całej reszty szwindli, na których obecnie karmi się… Czytaj więcej »

zniesmaczona

To,co uprawiają Ci dwaj panowie,to nic innego jak pospolita medialna prostytucja.Wszystkie materiały pod dyktando płacącego – a posłuszeństwo sowicie nagradzane.Gazeta jednego z nich to tygodnik, wychodzący raz na parę tygodni,(o dziwo czytelnicy tej nierzetelności nie widzą) w zależności od tego czy wiadomi sponsorzy zapłacą.Jednym słowem dziennikarstwo najwyższych lotów .

Bez przebaczenia

… posłuszeństwo sowicie nagradzane z kieszeni podatnika

Obserwujący

No,nieładnie,nieładnie…to takie hmmm…PISOWSKIE to czepianie się…takie strzelanie focha, do tego nadymanie się…nieładnie…to takie….słabe i …niskie…
Od zawsze prezydent zaprasza na sylwestra miejskiego.
Według infoglajwice i tego drugiego to kto miał zaprosić na sylwestra?święty mikołaj?renifery?

Tomb Raider

Mnie tam takie prezydenckie zaproszenia nie wzruszają nigdy, bo i tak zawsze w Sylwestra gram w gre, w PiSonatora.

Pisior

Gry nie znam ale pewnie dla takich z małym IQ

Tomb Raider

Młody jesteś, krótko żyjesz, mało widziałeś, mało wiesz, dużego IQ nie poznasz, szanse na to masz żadne, musiałbyś opuścić prezesa a pewne, że tego nie zrobisz, nawet jak prezes opuści ciebie.

suport

Może cykliści ?

papa smerf

Publikatory. Krótkie i jakże trafne podsumowanie działalności tych serwisów. Udało się wam to.

Lbj

InfoGliwice i Dzisiaj w Gliwicach to czysto propagandowe gadzinówki, inaczej się tego nie da nazwać. I gdyby tą propagandę uprawiały za swoje pieniądze to jeszcze dałoby się to zrozumieć, ale fakt, że robią to za moje podatki to jest przekroczenie Rubikonu. To jest niemoralne zachowanie środowiska poprzedniego prezydenta. Ma on niewątpliwie swoje zasługi, ale tego jemu ani jego nominatowi nie odpuszczę.

Obserwujący

Czyli popierają pisowców.Grunt żeby kasę przytulić i tyle.Może są futrowani przez kogoś,jakiegoś sponsora.Po tajniacku,po pisiorsku.
A gdzie etyka dziennikarska albo zwyczajna prosta, ludzka życzliwość i obiektywizm?NIE MA.
Smutne jest to, że w imieniu bożka mamona, napiszą każdą bzdurę.Smutne,słabe i niskie.

Imiu

Zyga to Pan nad Panny.
Poczciwy, uczciwy i rzetelny dżentelman od ponad 26 lat, wcześniejszego okresu nie liczę XD

Grażyna

,,… Czarno na białym widać, że ktoś tu dopuszcza się dość ordynarnej manipulacji,, To chyba tak samo jak z wyborczymi banerami z wizerunkiem Pana p.o Moszyńskiego. Dziwnym trafem stoją przy drogach prowadzących do kościołów?! Znowu księża tłuką do głów swoim owieczkom ( baranom ) na kogo mają zagłosować.No cóż, jaki Zenek taki elektorat.

Aleksandra

Z tego co wiem, 05.01.2018 i tak samo 2017 nie było wyborów, więc zaproszenie prezydenta nie wpisywalo się w żaden sposób w kampanię wyborczą. No ale cóż… JAŚNIE NAM PANUJĄCY P.O. od początku wykazywał tendencje ‘wyskakiwania z lodówki’. Gratuluję redaktorom portalu… Panowie, chyba musicie przeanalizować podstawy pisania newsów, bo tytuł i pierwszy akapit wskazują zdecydowanie na brak poparcia z Waszej strony dla kandydata Moszyńskiego, podbijając komentarz Fedorczyka i Morawiaka, a tylko grastka wczytuje się w dalszą część Waszej ‘bomby wyborczej’…

:)

Może dwaj mózgowcy albo sama Aleksandra pokaże plakaty imprez, na których napisano: “Prezydent Frankiewicz nie objął patronatem i nie zaprasza, bo będzie kandydować. Wybaczcie i bawcie się dobrze”.

Beton

Może powinno być: Prezydent / P.O. Prezydenta informuje o sylwestrze miejskim, ale odradza uczestnictwo, bo i tak będzie do d..y ?

papa smerf

Podpisane jest P.O.,a nie kandydat na prezydenta, głosujcie na mnie itd. Ktoś chyba nie ma się do czego przyczepić. Jak to mówią: tonący…

Nobody

Pan Moszynski pełni rolę chwilowego administratora. Trochę go ponosi. Generalnie to komisarz nie powinien mieć prawa startu.

urna

Ma największe szanse, będzie liczył głosy a to najważniejsze a jeśli przegra to znaczy, że wybory zostały sfałszowane.

Lbj

Głosy będzie liczyć państwowa komisja wyborcza A nie prezydent miasta mądralo

urna

Zawsze głosy liczy państwowa komisja wyborcza i zawsze prezes naczelnik ma wątpliwości głuPiSiu.

Obywatel

Skoro nie powinien kandydować to łamie prawo. Zawiadom.organy ścigania. Posmiejemy się z Ciebie.

urna

A organy ścigania przesłuchają go tak jak PiSesa, który nawet organom nie musi pokazywać środkowego palca symbolizującego organ bo organy organicznie chwytają to czego prezes nawet jeszcze nie zdąży pomyśleć w organizmie, bo i bez takiego zbędnego symbolu bez najmniejszego problemu naczelnik wyorganił suwerena.

Zaduma

Teraz trwa kampania wyborcza, to inna sytuacja niż przy poprzednich Sylwestrach. Moszyński cwaniaczy.

muzgotrzep musujący

Pamiętam jak na Krakowskim witał sylwestrujących ale to było dawno, około 20 kilogramów temu.

Ludek

Kampania wyborcza zaczyna się dzien po ich wygraniu. Trochę teorii z politologii.

politolog najgorszego sortu

Jesteś niedouczony, zaczyna się w ten sam dzień co wybory i od razu po wyborach a nawet usiłuje zmiażdżyć ciszę wyborczą i udaje się to bez problemu.

Ludek

Słabe

politolog najgorszego sortu

To nie pisz słabego.

Zaduma

Kampania wyborcza zaczyna się wraz z publiczną deklaracją startu w wyborach konkretnych osób. Trochę opamiętania i taktu.

politolog najgorszego sortu

Gdyby się trochę opamiętali i mieli takt, to tak by rzeczywiście było a realnie to tylko publiczne puste już na starcie deklaracje bez konkretu rozmijające się z kampanią.

Gliwiczanin

Muszyński zrobił coś na to ktoś inny nie chciał.wydac kasy. Gliwiczanie mają prawo do zabawy.

Ustawa just 447

W centrali CIA nad wejściem jest motto “Poznaj prawdę, a prawda cię wyzwoli”, konsekwencją poznania prawdy jest brak złudzeń, konsekwencją braku złudzeń jest smutek, konsekwencją smutku jest to, że cieszący się w koło to idioci. Wesołej zabawy.

Ad

Moszyński zaprasza na Sylwestra, którego Frankiewicz nie chciał zorganizować,,, cwaniaczy, Moszyński wyszedł do pikietujących przed UM… cwaniaczy, Moszyński zawetował złodziejskie stawki PRUiM… cwaniaczy, Moszyński zgłosił machlojki w Piaście do prokuratury… cwaniaczy, ale gdyby tak Moszyński kradł i oszukiwał, jak co poniektórzy, to byłby swój chłop!

bez podniety

Wszystkie kadencje dopiero przed nim i jeszcze nie wiadomo czy tak będzie, na razie to co zrobił nic go nie kosztowało, mężczyznę poznaje się nie po tym jak rozpoczyna ale jak kończy, nie chwal dnia przed zachodem słońca, nie mów hop póki nie przeskoczysz, nie dziel skóry na niedźwiedziu, nic nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne, ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

Ed

Pora na zmiany w Gliwicach. Panu Franiewiczowi należy się szacunek ale odnoszę wrażenie, że jego dobroć ludzie z jego otoczenia wykorzystywali dla własnych celów.

Bez przebaczenia

Szacunek? Z racji zasiedzenia? Nic mu się nie należy. Miasto mogłoby być o niebo lepsze, gdyby nie on.

The Tiger@

Albo i gorsze…

Wujek Sam

To nie ma najmniejszego znaczenia czy to Franek czy ktokolwiek inny, leżymy równo i dokładnie, nadwiślański kraj nie może i co gorsze nie chce wykonać żadnego samodzielnego ruchu, tylko tańczy jak mu mistrz na cymbałach przygrywa.

Mieszkaniec

Mam nadzieję że wygra Adam Neumann.

manek

I przy nadziei pozostań a jak urodzisz dostaniesz 500+.

krzysztof

ale włazisz mu w zad,co ci obiecała ta sterowalna marionetka, z działalności tego człeczka wiadomo , że był od 13 lat vice i tylko tyle ,oj narobił się chłop,posiada cechę jak frankiewicz łepetynę skręca jak mówi do ludzi ,a to fałsz ,obłuda,Kłamał Kłamie i będzie Kłamać, słowo honor jest mu obce ,ale czego można się spodziewać po takich miernych osobnikach

Bez przebaczenia

Na złość mamie wdepnę w kupę.
Kilka razy.

prosektorium

Możesz w nadziei czekać tak długo że aż zipniesz na SORze i nie doczekasz 13 emerytury +.

AAA

Jak mówi stare przysłowie: nadzieja matką głupich