Ktoś regularnie dewastuje ciepłociąg. Jesteś świadkiem? Reaguj – zgłoś to PEC albo policji

fot. PEC Gliwice

W rejonie ul. Ceglarskiej w Ligocie Zabrskiej dochodzi do powtarzających się dewastacji (w tym podpaleń) zewnętrznego płaszcza i warstwy izolacji napowietrznej sieci cieplnej należącej do PEC – Gliwice.

Jeżeli jesteś świadkiem takich aktów, nie zwlekaj – reaguj, dzwoniąc do dyspozytora PEC – Gliwice (tel. 32/335-01-10) i na policję (tel. 997 lub 112).

Warto przypomnieć, że cieć ciepłownicza jest zespołem urządzeń służących do przesyłania ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej do odbiorców na terenie miasta.

Odbudowa zniszczeń jest czasochłonna i kosztowna, a utracone do atmosfery ciepło jest liczone przez PEC jako strata i wpływa na wzrost kosztów jego produkcji. Na końcu rachunek za wandalizm zapłaci klient końcowy, czyli niestety my.

(żms)/UM Gliwice
fot. PEC Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Wełna szklana lub mineralna jest niepalna. Może warto ustawić fotobudkę lub kamerkę w danym miejscu?

akoya

Jeżeli coś jest niepalne, to nie można tego zniszczyċ?

Polonez

Blacha na zlom i kasa jest na impreze na melinie…
A ze blacha aluminiowana to mysli ze zarobi jak na tym metalu…. a tu ZONK.
Ale widac tyle wystarczy…
Coz w tym panstwie jak cos nie jest przyspawane albo dobrze przykrecone to zawsze sie komuś przyda.
Mentalność już sie pwoli zieniala ale obecny rząd dązy do tego żeby znowu włąsnie tak było… co widać po systemie edukacji niestety ;-(

Ostatni Sprawiedliwy

@Polonez. Trochę się zagalopowałeś. Zasada “tym chata bogata co ukradnie tata” pochodzi z czasów socjalistycznych, którą do serca wziął sobie pierwszy “cyngiel” gliwickiego El Comandante, na stanowisku Komendanta Straży Miejskiej (hańbiąc ten urząd po wsze czasy), a ten był futrowany i ukrywany przez gliwicką PO.

myślenie nie boli

Coś się koledze Polozowi pozajączkowało, to za komuny się kradło na potęgę. U paru waszych asów kradnących do niedawna udało się to nawet udowodnić np pinior, nowak, tomuś vel koperta narazie na siłę zasłania się imunitetem.

Gang PiSena

Za czasów powrotu komuny to nawet ci co mają udowadniać, chronią największych aferantów i pod nich zmieniają prawo.

niektórych boli

Płyta CD z wypadku premier złamana, 400 stronicowe akta ze sprawy księdza zaginione, płyta z nagrań Pcimajtka zagubiona, głupotą to się nawet nie zasłaniają.

Andresen

opowieści z mchu i paproci komuszych bajkopisarzy. Fakty komuchy, fakty, orginalne taśmy z orginalnymi głosami, orginalne filmy autetycznymi z postaciami.Wy komuchy żyjecie jakimiś teoriami spiskowymi wymyślanymi da duraków. Fakty! A fakty są takie że kradzieże przrstępstwa udowodniono piniorowi, gawłowskiemu, na tapecie jest nowak, paru innych moczy gacie by nowak nie zaczoł sypać.W kolejce czeka tomuś vel koperta.

niektórych boli

A gdzie PiSowski audyt rządów PO ? Miały być zarzuty i wyroki, fakty są takie że my nie wsadzamy waszych, wy nie wsadzacie naszych, kiedy zamkną winnych zamachu smoleńskiego ? hahaha

Gang PiSena

100 afer PiSu na 100 lecie odzyskania niepodległości.

Andresen

Raczej sto opozycyjnych bajek ezopa

Gang PiSena

I łykasz te PiSowskie bajki jak młody PiSklak.

Andresen

komuchy nie tylko walczą o koryto, ale i oto by sądy nadal były komusze. Bo to że nadal są komusze nie ma watpliwości. Sluchaczy tvn baju baju, zapraszam do wysłuchania nagrania Sławcia Neumana jak uświadamiał kolegę niższego rzędu, czyje to i jak działają sądy. Było to chitem nie tak dawno i można łatwo odnaleźć. Bo pewnie rzetelny i uczciwy tvn baju, baju o tym zapomniał wspomnieć.

Gang PiSena

TVN to amerykańska stacja a PiS się do USA modli i kiedy pani ambasador Mosbacher tupnęła nóżką, że TVN nie będzie płacił w Polsce podatków to Kaczor stulił dziób i podwinął pod siebie ogon. Kto zamiast zlikwidować immunitet posłów i senatorów próbował przepchnąć ustawę “Bezkarność+” i zagwarantować sobie bezkarność ?

śmigus dyngus

A może dewastacji rurociągu dokonują dziki bez maseczek, grasujące po Ligocie Zabrskiej, pokosztowały już ludzkiego pożywienia ze śmietników to i również zapragnęły ludzkiego ciepła z ciepłociągu, zima się przedłuża “Nowy Ład 2021” nie nadciąga z ociepleniem i otuchą, to i zdezorientowane dziki kombinują jak tu dociągnąć do początku wiosny.

Poza kontrolą

Dobra miejscówka na opalanie ukradzionych kabli. Osłonięte od wiatru i widoku postronnych.

hanek mały

Zawsze w Trójkącie Bermudzkim działy się cuda – wianki.

renatka

Mi to wygląda na walkę jakichś świrów z… globalnym ociepleniem?

Blofeld

Wystarczy, że jakiś odmóżdżony osobnik podpali izolację i w ludku internetowym odzywają się emocje polityczne. Stary Freud miał sporo racji.

Ziemianin

Przysypac ziemia i po problemie.

Jola

Ukamerowac przewody ciepłownicze i po sprawie.

Odd

Grunt, że jest niezłomny. Przy okazji proszę pamiętać, że nie należy mylić patriotyzmu z postawami obywatelskimi, jak dbanie o mienie komunalne.

Obserwujący

Wiadomo,suweren ma w nosie innych.Zniszczyć musi bo suweren dziki jest.
Niech zamontują kamerkę i zaraz będą mieli sprawcę.