Ktoś zdewastował pasiekę założoną przez gliwiczanina. Zniszczone ule, sprawa zgłoszona policji

W czwartek rano mieszkaniec Gliwic udał się do swojej pasieki, którą założył na udostępnionych mu terenach zielonych. Na miejscu zastał zdezorientowane pszczoły i zniszczone ule.

– Część uli znajduje się w wodzie. Moim zdaniem, ktoś je ze złości poprzewracał – mówi pan Szymon w udostępnionym w sieci nagraniu. – Nie jest możliwe, żeby zrobił to wiatr – dodaje.

REKLAMA

Pięć domków dla pszczół stało na drewnianych belkach – te zostały celowo wywrócone. Kilka wpadło do wody, co powoduje, że są nie do odratowania.

Sprawę zgłoszono policji, jednak, jak mówi sam poszkodowany hodowca, szansa na wykrycie sprawców jest znikoma. – Zwracam się teraz do osoby, która to zrobiła bo, pewnie jest z siebie dumna, albo i nie: plan nie wyszedł w 100%, z siedmiu uli tylko pięć zostało zniszczonych – przekazuje pan Szymon.

Człowiek, który dokonał tej dewastacji nic na niej nie skorzystał – w ulach nie było już miodu. Czy pasiekę uda się odtworzyć okaże się po dokonaniu dokładnego przeglądu wyrządzonych zniszczeń.

(żms)
fot. Sz.B.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
silverariel

Zazwyczaj wydarzenia komentuję kulturalnie, ale dziś nie mogę…jakim trzeba być gnojem, żeby niszczyć ule?

Ostatni Sprawiedliwy

Tym bardziej tragizmu dodaje fakt, że wczoraj był Wielki Dzień Pszczół.
Albert Einstein stwierdził, że bez pszczół człowiekowi pozostaną jedynie 4 lata życia..

brazer

To co w innych krajach może stać swobodnie, bez nadzoru w Polsce musi być przykute, przykręcone i pilnowane 24/7. A potem się dziwią, że Polaków nigdzie nie chcą i wolą nawet imigrantów z Afryki niż dzicz z Polski.

Grzegorz

Z tymi nachodzcami z Afryki to się nie nakrecaj

JakoTaki

Sam miałem napisać komentarz w podobnym tonie ale już mnie wyręczyłeś.100% prawdy…

kredo

Ale pisząc taki komentarz wrzucasz wszystkich Polaków do jednego wora! Czarne owce zdarzają się wszędzie.

Włodzisław

Gorzej, że tutaj tych czarnych owiec jest cały kierdel.
No niestety proszę Państwa: chamstwo, prostactwo, złodziejstwo i zbydlęcenie zostało ze zmianą władzy w 2015 podniesione do godności cnoty. Teraz już nie jest wstyd, że się jest chamem, złodziejem, prostakiem i nieukiem. Teraz to powód do dumy. W końcu tacy są u steru władzy, więc to musi być powód do dumy.

prosty_gliwiczanin

Bzdura, takie rzeczy zdarzają się nawet w USA, pamiętam kiedyś krążyło po sieci nagranie jak amerykańska młodzież zdewastowała mieszkania przeznaczone dla imigrantów z Kuby.

Beton

Być może to któryś z reprezentantów formacji harcersko-kibicowskiej o nazwie żulbanda, zawiedziony przegraną Piasta w Rydze, chciał pomachać fujarą w plenerze, bo jak się okazało w restauracji nie wolno. Pozostaje mieć nadzieję, że sprawca do teraz jeszcze wyciąga żądła z tyłka.

DD

Mam takie skojarzenie. Wiele razy przez stulecia Polacy zaczynali od zera bo zawsze po osiągnięciu może nie sukcesu ale w miarę spokojnego życia i minimum dobrobytu napadano, niszczono i okradano nas z całego dorobku wmawiając, że ciągle mamy coś komuś do oddania. Zainwestował człowiek w pszczoły, które ciężko pracowały na swoje i właściciela życie, a tu nagle pojawia się szubrawiec znikąd i wszystko niszczy. Jakiż to znajomy obrazek z naszej obecnej przerażającej codzienności wycackanej fałszywą mową miłości przez naszych rzekomych rodaków decydentów.

Włodzisław

Napadano, niszczono i grabiono, bo tu zawsze rządziła prywata, w każdej warstwie, grupie, klasie – jak zwał tak zwał – społecznej. To samo mamy i teraz. Najważniejsze to nachapać się ile się da. I wuj z tym, że puścimy ten kraj z torbami (czytaj: samych siebie) – ważne jest, żeby się tu i teraz nawalić, nażreć i głośno beknąć. A potem jest wielkie zdziwienie, że świat w międzyczasie poszedł do przodu a my znowu odstajemy i jesteśmy kolejny raz łatwą ofiarą do pożarcia, bo oprócz odgrażania się całemu światu to tak naprawdę pozostajemy trzęsącym się na patyczastych nogach ratlerkiem o… Czytaj więcej »

Angela

Szkoda wielka szkoda że człowiek który to zrobił IQ ma równe temperaturze ciała, trzymam za pszczelarza kciuki, i proponuję monitoring bo coraz to więcej debili wokół nas

Ares

Rece obciac to malo, glupich nie sieja

Zeflik

I gwizdek też mu obciąć , tak aby nie mógł po sobie zostawić potomstwa

azia

CYMBAŁ

Imiu

U la la. Jakiś Żal Kloc Vandal ktorego wygieło:-/

Maciej

Wspuczuje panu naprawdę jest co robić żeby założyć pasiekę. Ludzie są naprawdę biedni rozumem

Karolina

Jak można? Pszczoły są pod ochroną, one wymierają masowo przez ludzi, jak robią te opryski w dzień, depczą na trawniku. Strach pomysleć, co by było jak by wyginęły wszystkie- nie było by pokarmu dla nas i zwierząt w postaci owoców i warzyw.

xxx

co za nysywróks! Łapy up…ć takiej gnidzie.

ja234

Oczywiście suweren dał popis…głupoty.(1209)

Darek SP8...

Ja bym podejrzewał że jakiś żul lazł nawalony wyrombal orła w okolicy ula może nawet w sam wylotek kilka wyleciało zanim się pozbierał i go załatwiły później ze wściekłości rozwalił ile się dało ale jak było to w dzień to gościa trzeba by szukać w wodzie szpitalu albo w najbliższym punkcie żulozbiurek z wieloma śladami ukąszeń. Więc jeszcze można gnoja namierzyc. Tak to właśnie wiatr w oczy początkującym sam dopiero zaczynam przygodę z pszczółkami.

Bonowentura

Co tam.. wyspowiada się, rąsie złoży, pomodli.
Sqr..syn szlachcic co to nie pracuje.

Zybi

Kula w łeb barbarzyńcom Pszczół!!!!

Bzik

Na bezmyślną głupotę nie ma rady… można dać tylko odpór tematyczną anegdotką jak to blondynka opowiada kawał: Miś Puchatek przegląda swoją teczkę z IPN-u… “Że Prosiaczek na mnie donosił, to jasne….. przecież to zwykła świnia…. Krzyś… trudno… złamali chłopaka…. Tygrys….. temu zawsze coś musiało bryknąć do głowy….. Ale ku..a, że Profesor Miodek !!!???…”

Marco

Należałoby zacząć od przesłuchania pobliskich “pszczelarzy”

Jan

Napewno konkurencja.

dadada

jestem pewna że zrobił to taki co nienawidzi żydów,czarnych,arabów, pszczół i samego siebie tylko zapomniał ,,że musi coś żreć,,

manek

To raczej zdecydowanie pasuje do zaangażowanego obrońcy demokracji, który uznał brak prawa do istnienia dla nietolerancyjnej i agresywnej monarchii pszczół. Popierającej niewolnictwo i wyzysk mas pracujących oraz zamordyzm królowej.
I takie bzdury można pisać dla obu stron barykady. Ludzie ogarnijcie się jak można dodawać ideologię do chuligańskiego wybryku?

rysiek

polak katolik beneficjent +500. kupi sobie miodzik na cukrze w biedronce

kanalia52

Nie ktoś, tylko suweren.