KWW Nowy Ratusz zaprezentował program i kandydatów do Rady Miasta. Na listach 32 osoby

– Jesteśmy po to, żeby zmieniać Gliwice, mamy energię, wizję i pasję – mówił Kajetan Gornig, lider Nowego Ratusza i kandydat na prezydenta Gliwic w wyborach samorządowych. Komitet zaprezentował listę 32 kandydatów do Rady Miasta, a także swój pomysł na miasto.

 
We wtorek, 5 marca, podczas spotkania z mediami Nowy Ratusz wymienił konkrety programowe swojego ugrupowania. Wśród nich m.in. zazielenienie Gliwic, rewitalizacja ośrodka wypoczynkowego w Czechowicach, zakup przesadzarki do dużych drzew, utworzenie skweru na placu Krakowskim oraz budowa dwóch nowych parków. W zakresie inwestycji i zdrowia wskazano na budowę nowego szpitala, uruchomienie badań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, a także poprawę dostępności opieki zdrowotnej.

W kwestiach komunikacyjnych, obiecano budowę ekranów akustycznych wzdłuż DK 88 i obwodnicy, poprawienie komunikacji autobusowej oraz uruchomienie komunikacji kolejowej między Łabędami i Sośnicą. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wymieniono doświetlenie przejść dla pieszych, budowę parkingów na osiedlach i w śródmieściu, obiecano też zadaszone parkingi dla rowerów i skuterów.


W kulturze i oświacie Nowy Ratusz zapowiedział rozwinięcie działalności żłobków i przedszkoli, wznowienie wydawania Gliwickiego Informatora Kulturalnego, odbudowę spalonego teatru, a także stałą współpracę Rad Dzielnic z seniorami.

– To są nasze bardzo szczegółowe wyzwania, które my chcemy zrealizować w Radzie Miasta – podkreślał Kajetan Gornig. Znane są także listy 32 kandydatów na Radnych w poszczególnych okręgach wyborczych.

Okręg nr 1

1. Patrycja Szafarczyk
2. Grzegorz Buksa
3. Joanna Schaeffer
4. Katarzyna Kosierkiewicz
5. Grzegorz Tabor
6. Anna Wykowska-Grzesiek
7. Joanna Okońska-Szyszko
8. Krzysztof Hadaś

Okręg nr 2

1. Kajetan Gornig
2. Grzegorz Jasik
3. Katarzyna Krężel
4. Andrzej Dyla
5. Barbara Hajduk
6. Aneta Copik
7. Elżbieta Śnieżek
8. Edmund Śmietański
9. Jacek Płochocki

Okręg nr 3

1. Joanna Buchta
2. Tomasz Zieliński
3. Anna Markiewicz
4. Beata Tyszko
5. Piotr Szkudlarek
6. Korneliusz Ploch
7. Beata Hadaś

Okręg nr 4

1. Michał Zając
2. Agnieszka Duda
3. Łukasz Wieczorek
4. Joanna Markiewicz
5. Joanna Bojarska
6. Fabiola Ploch
7. Marcin Warzecha
8. Joanna Mysiakowska
9. Maciej Porański

(żms)
fot. 24GLIWICE/ŁG

37 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze