Lider Agrounii na blokadzie torów przy KWK Sośnica. Protest ma potrwać dwie doby (TV)

Górnicy śląskich kopalń, w tym KWK Sośnica od rana 4 stycznia rozpoczęli zaplanowaną na 48 godzin akcję protestacyjną, polegającą na blokowaniu wysyłki węgla z kopalń Polskiej Grupy Górniczej do elektrowni. Do zgromadzonych na torach związkowców dołączyli rolnicy z Agrounii.

 
Protestujący domagają się wypłacenia górnikom rekompensaty pieniężnej za przepracowane weekendy lub wypłaty jednorazowego świadczenia dla załogi. Od kilku miesięcy z powodu trwającego w całej Europie kryzysu energetycznego i niedoboru surowców energetycznych, górnicy pracują w nadgodzinach i w weekendy, co pozwala uniknąć przerw w dostawie energii i ciepła. Fundusz płac w PGG nie został jednak zwiększony o dodatkowe środki na wynagrodzenie za ponadnormatywną pracę.

Lider Agrounii pod KWK Sośnica

Już jakiś czas temu Agrounia, ogólnopolska organizacja skupiająca rolników, której liderem jest Michał Kołodziejczak, zapowiadała, że zamierza wesprzeć protestujących górników. We wtorek przed południem reprezentacja Agrounii pojawiła się na blokadzie torów ustawionej przez górników KWK Sośnica.

KWK Sośnica to już nasz 3 przystanek na mapie Śląska. AGROunia przywiozła wyroby rolne – kilkaset kg swojskiej kiełbasy i wiejski chleb. Wspieramy górników jak możemy. Musimy być solidarni bo ten rząd zniszczy ludzi ciężkiej pracy – informuje Agrounia w mediach społecznościowych.

– Po tych kilku latach brak pomysłu na rolnictwo, na górnictwo, na energetykę, na handel, który jest z żywnością związany, na handel węglem – mówił na temat obecnego rządu Michał Kołodziejczak. – Nam mówią “produkujcie i sprzedawajcie sobie na chodniku”, a węgiel spółki Skarbu Państwa sprzedają czasem byle komu, bo oni chcą dużo sprzedawać, a później my musimy od pośredników kupować trzy, cztery razy drożej niż tutaj u Was jest na kopalni, więc to jest skandal. A tym zyskiem nikt się z Wami nie dzieli – dodał lider Agrounii.

To Wy, jako górnicy pracujecie najciężej w tym całym łańcuchu produkcyjnym, jeżeli chodzi o węgiel, o polską energetykę, i nie można się tego bać powiedzieć. I Wam się należą normalne pieniądze, godne życie i szacunek całego tego kraju

– zaznaczał Kołodziejczak.

– My też wiązaliśmy duże nadzieje z tą opcją, która teraz rządzi, obiecywali nam różne rzeczy (…). Sześć lat, miały być dopłaty do produkcji rolnej wyrównane z Unią Europejską i nie ma. Obiecują po następnych wyborach będzie, jak nas jeszcze raz wybierzecie. Za zmiany energetyczne kto zapłaci najwięcej? Najbiedniejsi ludzie – Wy, my wszyscy, a jeszcze z Was zrobią tych, którzy będą odpowiedzialni za podwyżki. Bo dzisiaj będą chcieli powiedzieć, że będzie energia jeszcze droższa bo górnicy chcą podwyżki – podkreślał Kołodziejczak.

– Tona węgla, jak Pan chce kupić, na składzie 550 złotych. Jedzie w Polskę, kosztuje 1600 zł – mówił przewodniczący WZZ Sierpień 80 KWK Sośnica Zdzisław Bredlak. – Dla elektrowni sprzedawaliśmy węgiel za około 300 zł, zależy na jakiej kopalni. My sprzedawaliśmy jeszcze miesiąc temu za 280 zł. To sprzedajemy teraz tonę węgla elektrowni po 245 zł dlatego, żeby nie poszedł prąd do góry – dodał Bredlak.

To my sprzedajemy węgiel po 245 zł za tonę, a i tak – sam Pan dobrze wie Panie Michale – że prąd poszedł 24 % do góry

– zaznaczał przewodniczący. – Widzi Pan jakie to jest robienie ze społeczeństwa tłumoków. Bo inni walczą o wolne media, wolne sądy. Gdzie są dzisiaj te wolne media, kiedy ja chcę powiedzieć prawdę (…) jak ludzi robią w balona, jak można powiedzieć, że przez nas podnoszą prąd, przez ceny węgla bo węgiel jest droższy. Nie! My żeśmy z ceny węgla zeszli dlatego, żeby oni kupowali po 250 zł.

– Energetyka zbija krocie. Handlują naszym tanim węglem w postaci energii na Szwecję i tak dalej – dodał jeden ze związkowców zgromadzonych na proteście.

O co chodzi z płacami górników

Związkowcy zebrani na blokadzie torów wyjaśnili także Kołodziejczakowi, o co chodzi z ich płacami.

– Fundusz płac jest od poniedziałku do piątku. Żeby pracować w weekend, musi być obniżony od poniedziałku do piątku po to, żeby wynagrodzić tych, którzy przychodzą w weekendowe dni pracy – mówili związkowcy. Poinformowali też jak w rzeczywistości kształtują się wynagrodzenia w górnictwie, dementując krążące plotki, że zarabiają miesięcznie po 12-15 tys. złotych.

Średnia płaca w PGG na jednego pracownika to jest 7856 zł brutto i z tej średniej są płacone wypłaty, barbórka i czternastka

– podkreślał Zdzisław Bredlak.

Jak dowiadujemy się z portalu money.pl związki zawodowe oczekują wzrostu średniego wynagrodzenia brutto w spółce do 8200 zł.

(żms)
relacja wideo: Agrounia (fb)

64 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Beton
04/01/2022 12:54

Górnicy, począwszy już od czasów poprzedniego ustroju, organizują protesty w formie działań terrorystycznych. Dzisiaj urządzili sobie piknik ze swojską kiełbasą i wiejskim chlebem. Brakuje jeszcze orkiestry i panienek… Najgorsze jest to, że każda kolejna władza, niezależnie od opcji politycznej, panicznie się ich boi i spełnia wszystkie ich zachcianki, przez co stali się jedną z najbardziej uprzywilejowanych grup zawodowych w Polsce. A wszystkim tym sterują związkowcy, którzy obawiając się o własne leniwe tyłki i przyszły byt, co jakiś czas mącą w głowie górnikom, powodując narastającą, powszechną niechęć społeczeństwa do nich samych.

Zbrojenie
04/01/2022 13:41
W odpowiedzi na  Beton

Więc jakie widzisz na to lekarstwo ?

Jak tak można ?
04/01/2022 17:00
W odpowiedzi na  Zbrojenie

Nie zdajesz sobie sprawy BETONIE jak podłe i haniebne są twoje słowa o “działaniach terrorystycznych”‘ !!!
Gdybyś po pracował tydzień na dole to przeżył byś więcej niż przez cały swój marny żywot ! . Marny bo wychodzą z ciebie te słowa a ludzie szlachetni mają szacunek dla ciężkiej pracy i nie obrażają innych. Idź tam na te tory i im to powiedz prosto w oczy !
Stać cię na to ?
Czy będziesz się ukrywał za anonimowym komentarzem ?

ciężka praca
04/01/2022 17:05
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

Nie strasz, rybacy nie raz opowiadali jak górnicy płakali, kiedy popróbowali pracy na kutrze.

Chcieliście PIS-u ? To macie
04/01/2022 17:20
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

Pis !
Czytam teraz, że prywatni przedsiębiorcy już “optymalizuja Polski ŁAD” obniżają pracownikom wynagrodzenia by dostosować pensje do zmienionych przepisów podatkowych. Przy stu pracownikach oszczędności przedsiębiorcy mogą wynieść ćwierć miliona złotyc !
Przy tysiacu pracowników DWA I PÓŁ MILIONA !
Tracą też nauczyciele i policjanci !
A do tego inflacja i podwyżki mediów !

Danuta
04/01/2022 18:15

A skończy się tak że ludzie będą masowo wyjeżdżać za granicę aby zarobić na rodzinę i cała Polska gospodarka zniknie na wszystkich frontach

B&S
04/01/2022 20:12
W odpowiedzi na  Danuta

Polska gospodarka przestała istnieć już za rządów dwóch sławnych gliwiczan.

Archimedes
05/01/2022 05:49
W odpowiedzi na  B&S

Piszesz o Piotrze Du(*)ie?

Gang PiSena
04/01/2022 19:06

PiS sprzedał darmowe limity emisji CO2.

zachwycony
04/01/2022 20:14
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

jak donek, faktycznie tłumy jak na rondzie Dmowskiego ze strzałkami w warszawce :) Tego Kierdziołka z kiełbasą widać wszędzie tam gdzie można po rozrabiać i trochę zaistnieć. tym razem takie nieszczęście spotkało nasze ukochane miasteczko. Żałosne;)

kolejarz
04/01/2022 20:47
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

a wyjasnij mi szlachetny czlowieku co zawinila im kolejowka? ludzie ktorzy chca normalnie pracować ale nie moga bo gornicy walcza o “swoje” na nieswoim terenie? czemu nie zablokuja szybu kopalni a wylaza blokowac tory i jeśli cos sie stanie to maszynista bedzie mial klopoty a nie oni? to tak wedlug ciebie postepuja szlachetni ludzie? zabawne

Beton
04/01/2022 20:57
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

Szacunek do ciężkiej pracy mam. Ci którzy idą na kopalnię pracować, dzisiaj byli na dole. Ci którzy wolą przywdziać rolę męczennika-działacza i wolą podrzeć ryja przy kiełbasie byli na torach. Dla wielu górników to nie tylko zawód, ale też tradycja a nawet zaszczyt, ale oni wiedzą, że inni mają też ciężko, albo i gorzej, a na pewno biedniej. Zapytaj takiego górnika czy chciałby się zamienić np. z pielęgniarką, albo ratownikiem medycznym, kierowcą ciężarówki, nauczycielem, pracownikiem na linii w fabryce i wieloma innymi. Odpowie, że nie. Codziennie widuję emerytów górniczych, którzy odeszli na emeryturę pomiędzy 45 a 50 rokiem życia i… Czytaj więcej »

mms
04/01/2022 21:27
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

Na dole pracuje garstka a reszta się pasie będąc prowadzeni dołowo niech zarobi tych kilku ze ściany czy przodka ale nie wąsaci związkowcy którzy widzieli dół jak każdy inny Kowalski, czy gość od wydawani łopat.

Obserwując
05/01/2022 14:19
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

Dzięki “nowemu ładowi” suweren straci olbrzymie pieniądze.Stracą wszyscy,dosłownie wszyscy.Może to sprawi,że suweren się ocknie i przestanie popierać pisowskich bolszewików.

Ksenomorf
05/01/2022 14:38
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

Tacy już byli w na początku wieku co wzięli kasę z gruby i poszli do opla . A potem chcieli nazat na przodek wracać .

Ad
05/01/2022 21:41
W odpowiedzi na  Jak tak można ?

Ciągle te same bzdurne argumenty typu “gdybyś popracował na dole”, od których już się robi niedobrze. A po kiego się tak pchali na ten “dół”, jak tam tak ciężko źle? Bo państwo kasę i przywileje im dawało niewspółmiernie wyższe niż w innych zawodach a umiejętności nie wymagało żadnych. Taki typowy kult prostego robotnika, z minionej epoki.
Górnicy nieraz nie mają bladego pojęcia, jaka ciężka bywa praca w innych zawodach.

AndrzejD
04/01/2022 18:57
W odpowiedzi na  Zbrojenie

@Zbrojenie
” Więc jakie widzisz na to lekarstwo ?”
Odpowiadam – na tych gamoni tylko, armatki wodne, gaz i ostre pałowanie, a jak dojdą do siebie, to wręczenie zwolnień dyscyplinarnych i proces za działania terrorystyczne

Zbrojenie
04/01/2022 19:43
W odpowiedzi na  AndrzejD

Tym razem nie będzie pałowania bo w wyniku zadziałania Nowego Polskiego Ładu policjanci dostali niższe uposażenia.

euroentuzjasta
04/01/2022 14:53
W odpowiedzi na  Beton

Jakie czasy poprzedniego ustroju, komuna była, jest i będzie w postaci tworu komunistycznego jakim jest eurokołchoz.

Bełkot
05/01/2022 07:26
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

Nudny już jesteś.

euroentuzjasta
05/01/2022 12:01
W odpowiedzi na  Bełkot

Może i jestem nudny ale na pewno nie jest nudna eurokołchozowa rzeczywistość, która daje ci po d***e.

Ampuła
04/01/2022 14:12

Warte siebie środowiska analfabetów ekonomicznych. Rolnik to wieczny biorca kredytów, ukochany sponsor lokalnego systemu bankowego. Kredytem skupowym spłaca pożyczkę “preferencyjną” na zakup zbędnego kalafiorozbieracza z osprzętem do sadzenia porzeczki antarktycznej. Kredyty klęskowe bierze trzy każdego roku: suszowy, powodziowy i grado-trąbopowietrzny. Będąc dobrze po sześćdziesiątce zaciąga kredyt na unowocześnienie gospodary i spłaca nim kredyt dla młodych rolników sprzed 30 lat. Z niemowlęcym uśmiechem bierze kredyt nawozowy, paszowy i na zakup prosiąt. Bierze, bo takie kredyty istnieją w ofercie. Będzie je spłacał przez 25 lat, zaciągając w tym celu kredyty na powiększenie areału, na poprawę konkurencyjności gospodary i na chemizację upraw. Tak… Czytaj więcej »

postęp
04/01/2022 16:08
W odpowiedzi na  Ampuła

No niestety panie Ampuła, jeszcze nie tak dawno temu kartofle na polu rolnika zbierały jego dzieci z podstawówki, teraz rolnik szuka żony o dzieciach to nawet nie marzy, zresztą gdyby nawet próbował zagnać dzieci do roboty to na d*pę wsiadłby mu prokurator, za to że wykorzystuje małoletnich do pracy niewolniczej i na dodatek się nad nimi znęca bo każe im poprawiać po sobie a one niedokładnie zbierają. Takie czasy.

AMPUŁKA !!!
04/01/2022 19:57
W odpowiedzi na  postęp

Zapraszamy Cię do nas na tory. Ta wizyta sprawi, że oprócz niewątpliwego talentu pisarskiego otrzymasz drugi talent ! – będziesz mógł śpiewać jako ” Sopran Chłopięcy ”
Pozdrawiam
Przodowy !

postęp
04/01/2022 20:33
W odpowiedzi na  AMPUŁKA !!!

Byłem dzisiaj.

Sopran Chłopięcy
04/01/2022 20:44
W odpowiedzi na  AMPUŁKA !!!

Jak jesteście tacy cwani to czemu nie zblokowaliście taśmociągu do PECu ?
Pozdrawiam Cieniasów !

Ampuła
04/01/2022 22:11
W odpowiedzi na  AMPUŁKA !!!

A co to, Janek Pradera ze mnie, żebym po torach łaził? I jeszcze nie chcecie mi kiełbasy swojskiej darować, tylko coś zabrać. Wielokrotnie tutaj wspominałem, że jestem z ojca sztygara zmianowego. Przy opiewaniu idiotyzmu ekonomicznego obecnego wydobycia wungla towarzyszy mi niezapomniany zapach szychtownicy i pamięć powrotu ojca w dniu wielkiego wybuchu metanu. A po plecach skrobię się górniczą szablą. Tępą jak cholera. Porównywalnie do ludzi żądających nagród za wypracowanie straty.

No ale...
05/01/2022 07:40
W odpowiedzi na  Ampuła

No ok, wszystko fajnie, tylko co w zamian? Ekonomia nakazuje nierentowne zamknąć, ekologia nakazuje trucicielskie zamknąć, typowa chrześcijańsko-polska zawiść nakazuje wszystkich, którzy mają więcej bądź lepiej od nas zamknąć. Pytanie co zamiast węgla? Z czego prąd, z czego ciepło? Z energii odnawialnej? Mało. Z atomu? Dla nas niedostępne. Teraz nawet UK nie stać na wybudowanie elektrowni atomowej.

AMPUŁKA !!!
05/01/2022 07:56
W odpowiedzi na  Ampuła

To był żart ! Ampuła !
Nie jestem Przodowym ! Tym bardziej górnikiem. Cenię Twoje poczucie humoru. Jeśli bardzo się wystraszyłes :) to przepraszam.
Życzę Ci wszystkiego dobrego ! i
Pozdrawiam !
Gliwiczanka niegazowana.
P.s. A tak nawiasem – od czwartego kwartału 2021 kopalnie przynoszą zyski i to znaczne. To wynik dużego wzrostu cen węgla na rynkach światowych.

kooperator
05/01/2022 10:56
W odpowiedzi na  AMPUŁKA !!!

To może niech wreszcie pospłacają wszystkie długi, zaległe ZUSy i podatki

Big Farma
04/01/2022 16:58
W odpowiedzi na  Ampuła

Cierpliwości za niedługo wykończymy wszystkich rolników.

Blofeld
04/01/2022 15:26

To przekonujący dowód na sojusz robotniczo-chłopski. A mówią, że socjalizm w Polsce się skończył…

lóp
04/01/2022 19:11

Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego – średnie zarobki górników w grudniu 2019 r. wynosiły 14951,10 zł brutto. Rok później, w grudniu 2020 r., pensje w branży były jeszcze wyższe – średnia wypłata górnika wyniosła 15834,26 zł brutto. Tymczasem kopalnie węgla kamiennego, niemal w całości zarządzane przez Skarb Państwa, wypracowały w 2020 roku stratę przekraczającą 4,33 mld zł !!!!!!!!!!!!!!!!!

średnia ważona
04/01/2022 19:34
W odpowiedzi na  lóp

Razem z prezesami i sztygarami czy bez nich ?

kooperator
05/01/2022 10:57
W odpowiedzi na  średnia ważona

A jakie to ma znaczenie dla np. nauczyciela WP?

średnia ważona
05/01/2022 12:04
W odpowiedzi na  kooperator

Kto jak kto ale nauczyciel jako człowiek inteligentny, wykształcony i na stanowisku powinien być tego świadomy.

Ryszard
04/01/2022 18:10

No jeszcze młodego leperra tam brakowało chce się wybić na górnikach

fortuna
05/01/2022 12:15
W odpowiedzi na  Ryszard

Poseł Mejza mógłby tam sobie poprawić nadwątloną reputację.

kolejarz
04/01/2022 20:42

a mmie ciekawi dlaczego oni uprzykrzaja pracę niewinnym? chcesz protestowac protestuj ale co w tym wszystkim zawinila kolejowka ze uprzykrzaja prace blokujac tory?

Bronisław
05/01/2022 11:19

Ja jak mi nie pasuje obecna praca to szukam nowej, a nie blokuje tory i uprzykrzam zycie wszystkim dookoła. W głowach się już im konkretnie pomieszało. Te wszystki dodatki, barbórki, wcześniejsze emerytury i odprawy. Ciekawy jestem jak sobie poradzą na normalnym rynku jak wkońcu skończy się (dzięki Bogu) obecna górnicza patologia. Nagle się okaze, że rok ma 12 miesięcy (wypłat) a za nie stawienie się do pracy jest dyscyplinarka.

Obserwując
05/01/2022 14:24
W odpowiedzi na  Bronisław

Wtedy,dostaną histerii,zaczną wrzeszczeć straszyć rząd i społeczeństwo.Kopalnie będą likwidowane czy to się górnikom podoba czy nie.Niech się przekwalifikowują jak każdy kto zmienia pracę.

Górnik
04/01/2022 19:49

Ale jaja związkowcy z Sośnicy sprzedali się agrouni za kiełbasę ha ha..To już sami nie potrafią strajkować tylko z tymi *****..

kooperator
05/01/2022 10:58
W odpowiedzi na  Górnik

Bo górnicy każdemu się sprzedadzą, nawet za bółkę z serem

fortuna
05/01/2022 13:01
W odpowiedzi na  kooperator

A nie można by zrobić górnikom helikopterowego zrzutu pieniędzy, do tej pory to znakomicie działało np. w postaci tarczy antykowidowej a obecnie antyinflacyjnej ?

publiczny pożytek
05/01/2022 13:07
W odpowiedzi na  fortuna

Górnicy muszą cierpieć dla dobra PiSu.

Emilja
04/01/2022 13:33

Nie ufam panu Kołodziejczakowi. Środowisko, które reprezentuje w dużej mierze przyczyniło się do tego jaki gnój w polityce teraz mamy. To oni głosowali na tych, przeciwko którym rzekomo protestują.

Obserwując
05/01/2022 14:22
W odpowiedzi na  Emilja

Rolnicy też popierali pisiorów.Teraz płaczą,żę tracą,że są oszukiwani,że produkcja jest nieopłacalna.Dobrze,że się obudzili.

stary dziad w eterze
05/01/2022 22:20
W odpowiedzi na  Obserwując

To jest grupa, którą łatwo kupić obietnicami

Archimedes
05/01/2022 05:48

WTF??? Opony się skończyły czy zakaz wjazdu autobusom ze Śląska do Wawy?

okazja
05/01/2022 16:42
W odpowiedzi na  Archimedes

Może pojadą pociągiem ?

pierdykles
05/01/2022 19:35
W odpowiedzi na  Archimedes

Teraz nie mogą protestować w stolicy, bo to może prezesowi utrudniać szybkie poruszanie się do miejsc kultu religijnego. Zresztą nie wypada tak robić Zbawcy Narodu

xxx
05/01/2022 19:36

oj, przydałaby się taka osoba jak Margaret Thatcher, czyli “żelazna dama”. Prawdziwa baba “z jajami”. Szybko by zrobiła porządek z tą rozbestwioną “elytą”

Nawiedzony.
04/01/2022 16:36

Idą niepewne czasy. Na nic dobrego się nie zanosi.Zubożenie ludności jest tak wielkie,że nijak nie idzie żyć. W najlepszej sytuacji są Ci, którzy nie mają nic, a żyją z pracy zarobkowej. W obecnej dobie posiadanie czegoś prowadzi człowieka nieuchronnie do ruiny i nędzy niewyobrażalnej.
Czyja to wina?. Powiecie, że Naród tak chciał bijąc się piętami w pośladki gdy biegł w zachwycie owego czasu do tzw. Europy. Obecnie, żeby wyjść z tej tzw. Europy trzeba będzie się czołgać przez ileś tam lat i taplać w błocie.

euroentuzjasta
04/01/2022 17:02
W odpowiedzi na  Nawiedzony.

Chcieliśmy do Europy, dążyliśmy do Europy, weszliśmy do Europy, jesteśmy w Europie, rozglądamy się w koło po Europie i co ? i takie same g***o jak nie gorsze

AndrzejD
04/01/2022 18:54
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

@euroentuzjasta
Ty się nie rozglądasz po Europie bo przecież nie ruszasz się po za granice powiatu, więc nie pitol głupot. To g*** które widzisz to się nazywa Polska rządzona przez PIS

euroentuzjasta
04/01/2022 19:04
W odpowiedzi na  AndrzejD

Taki miejscowy PiS to jest w każdym kraju eurokołchozu, gamoniu.

DD
05/01/2022 17:29
W odpowiedzi na  Nawiedzony.

Nieuki i naiwni tak mają. Tusk już nawija znowu szuka naiwnych wyborców pasożyt.

fansa
04/01/2022 23:11

No to trzeba zastosować wariant holenderski czy jak to tam….

Cliper
04/01/2022 17:30

Komentarz powinien składać się tylko z samych
Pi…pi…pi……

gosc
06/01/2022 11:18

Typowe bzdury , zarabiają niezle .Fakt powinni dostawać premie dodatkowe a cena węgla na składach to tylko wina nabijających sobie kieszenie pośredników . Zwalanie wszystkiego na rząd to głupota i ludzki brak wyobrazni . A po jakiego tam związkowiec rolników ? No kpina , pewnie punkty sobie nabija

Bla bla
05/01/2022 20:17

Znowu ten **** przyjechał robić kazania masakra. Dajcie agrounie do rządu to całą Polskę sprzedają za kiełbasę i chleb. Taki był mądry a potem się odwrócił od rolników plecami którym rzekomo pomagał. Wstyd mieć takiego cymbała w kraju. No chyba że też chce spróbować ukraść księżyc

Obserwując
05/01/2022 14:17

Tak,tak…górnicy…pisiory was wykiwali i nie tylko was…wykiwali i oszukali większość obywateli.Ale wy naiwni dalej ich popieracie tą swoją psełdo solidarnością.I wierzycie tym cwaniakom pisiowskim.

KORI
05/01/2022 20:05

Wszystko drożeje lub już podrożało -zastanawiałem się ostatnio i nie mogę sobie przypomnieć -CO NIE PODROŻAŁO !!!.

semafor
08/01/2022 10:28
W odpowiedzi na  KORI

lokomotywy