Listopadowa Nocna Masa Krytyczna pojedzie tą samą trasą co ostatnio, ale… w odwrotnym kierunku


Listopadowa Nocna Masa Krytyczna, ze względu na przypadające w miniony piątek święto, odbędzie się 8 listopada. Organizatorzy zaplanowali przejazd tymi samymi ulicami, co w październikowej edycji wydarzenia, ale w odwrotnym kierunku.

– Tym razem będzie można zobaczyć Katedrę św. Piotra i Pawła, Zamek, Pomnik Mickiewicza, Urząd Miejski, Ulicę Zwycięstwa, Palmiarnię, Kościół św. Bartłomieja, Radiostację, Dworzec kolejowy, Wjazd do tunelu DTŚ (widziany z wiaduktu nad DTŚ), Arenę Gliwice, Wejście do Parku Chrobrego, Ulicę Akademicką – mówi Tomasz Herud, prezes stowarzyszenia Gliwicka Rada Rowerowa.

Podobnie jak w październikowej edycji tego wydarzenia, celem przejazdu jest zwiedzenie najlepiej oświetlonych miejsc w Gliwicach.


“Peleton” cyklistów wystartuje w piątek, 8 listopada, o godzinie 18:00 z Placu Krakowskiego.

Trasa będzie przebiegała ulicami: Arkońska, Pszczyńska, Nowy Świat, Kościuszki, Ziemowita, Górnych Wałów, O. Siemińskiego, Jasnogórska, Powstańców Warszawy, Młyńska, Dolnych Wałów, Zwycięstwa, Dubois, Śliwki, Toszecka, Bernardyńska, Polna, Michałowskiego, Lubliniecka, Tarnogórska, Piwna, Jagiellońska, Franciszkańska, wiadukt nad DTŚ, Robotnicza, Baildona, Panewnicka, Akademicka. Zakończenie wydarzenia przewidziano około godziny 19:00.

Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję i Straż Miejską i odbędzie się prędkością 10-15 km/h.

– Gliwicka Masa Krytyczna to comiesięczne spotkanie rowerzystów oraz ich wspólny, pokojowy przejazd przez miasto. Przejazdy przeważnie odbywają się w pierwszy piątek miesiąca o godzinie 18:00, niezależnie od pogody. Startujemy zawsze z pl. Krakowskiego w Gliwicach – czytamy na stronie Gliwickiej Rady Rowerowej.

Wydarzenie znajdziemy także w serwisie facebook.com
(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Grupowa jazda bez celu jest przykładem zwykłej, ludzkiej złośliwości. Lubię rower i korzystam z niego, ale odcinam się od podobnych inicjatyw, które uważam za niepotrzebne i szkodliwe.

Jan

Po co? Niech lepiej pojadą o 6.30 jak normalni ludzie jadą do pracy w egipskich ciemnościach.

zxc

A trasa techniczna wzdłuż autostrady nie byłaby odpowiednim wyborem, może nie tak spektakularnym ale dla świętego spokoju mieszkańców o wiele lepszym !!!

Gliwiczanin

Czy ci ludzie nie mają co robić?

Jest faja

Kolejny występ masy kretynów, nie gratuluję głupoty

Perez

…”pokojowy przejazd przez miasto”…. na pewno wszyscy uzytkownicy drog beda zachwyceni. Nie ma to jak robic pokojowy przejazd wk.. wszystkich do okola.
Dlaczego nie mozna zorganizowac takiej trasy poza miastem? Jaka przyjemnoscia jest przewalanie sie rowerem po ulicach przez centrum miasta?

Równaj w dół

“– Tym razem będzie można zobaczyć Katedrę św. Piotra i Pawła, Zamek, Pomnik Mickiewicza, Urząd Miejski, Ulicę Zwycięstwa, Palmiarnię, Kościół św. Bartłomieja, Radiostację, Dworzec kolejowy, Wjazd do tunelu DTŚ (widziany z wiaduktu nad DTŚ), Arenę Gliwice, Wejście do Parku Chrobrego, Ulicę Akademicką – mówi Tomasz Herud” Czy katedrę naprawdę będzie można zobaczyć? Z tego co widzę trwa jej remont. Gdzie w G-ch jest jakiś zamek? Naprawdę urząd miejski i dworzec mają stanowić atrakcję? Ulica Akademicka? Jak już parę latarni i brak syfu na nowej ulicy stanowi atrakcję nie lada, to faktycznie miasto nie jest w najlepszej kondycji. PS. To, że… Czytaj więcej »

Cliper

Panie Herud..jak Pan tak bardzo stara się o rowerzystów to skrzyknij wszystkich w niedzielę na giełdę i pokaż hamom ze po jednej stronie jest ścieżka,po drugiej chodnik.wez pan dobrą firmę ochriniarska i policje do asysty

Gruntowy przymrozek

Masa krytyczna to jest inicjatywa mająca na celu tylko i wyłącznie rozbudzanie niechęci wobec rowerzystów. Powodująca całkowicie odwrotny skutek od zamierzonego.

Malachiasz

Cieszyć się należy, że przejazd będzie pokojowy. Bo może w przyszłym roku cykliści zmienią formułę na agresywną i wtedy będzie….

Imiu

SZKODA że nigdy nie są podawane KOSZTA takiej “imprezy”.
To tak jak z cenami za usługi na NFZ, człowiek dowiaduje się ile co kosztuje gdy nie ma Ubezpieczenia.
Te TAJEMNICE są oczywiście UZASADNIONE.
Przejazd fajny lecz BEZ PODANYCH KOSZTÓW to qPa PO Gliwicku.
Wiadomo, strat logistycznych NIKT nie liczy.

Jestem ZA ale nie w tej FORMIE.

ja234

Bardzo dobrze.Trzeba pokazać auteczkowcom, że rowerzyści to też uczestnicy ruchu drogowego.Auteczkowcy nie są sami na drogach.
Wszystkim, denerwującym się, mówię, nie ma czym się denerwować.Trzeba tylko albo aż ZAAKCEPTOWAĆ.Wiem, słowo Wam nieznane.I jeszcze, więcej TOLERANCJI.(1025)

Gliwiczanin

To ty zaakceptuj to że nie masz racji

detektor

Czyżby jeden z tych nocnych korbowych pędników rowerowych się nam tu ujawnił?