Łuk na ulicy Zygmuntowskiej zostanie przebudowany. 8 na 9 kolizji to jednak wina kierowców

Łuk na ulicy Zygmuntowskiej zostanie przebudowany, aktualnie trwają prace nad projektem jego korekty. Dochodzi tam do wielu kolizji – w 8 na 9 przypadków spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu.

Gdy tylko spadnie deszcz, na zakręcie w Łabędach kolejne pojazdy wypadają z jezdni. Informują o tym gliwiczanie, którzy – również osobiście – doświadczyli tam nieprzyjemnych przeżyć.

Problem ten znany jest też gliwickim drogowcom. Już dwa lata temu ZDM zamówił ekspertyzę dotyczącą tego miejsca, po jej analizie postanowiono o powzięciu bardziej stanowczych działań zapobiegających zdarzeniom drogowym w przyszłości.


W opracowaniu znajduje się projekt przebudowy obejmujący łuk w ciągu ul. Zygmuntowskiej. Prace nad nim, powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Wówczas będę mogła przekazać szczegóły – mówi Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. – W tym miejscu ustawione jest oznakowanie ograniczające prędkość do 40 km/h – dodaje Stiborska.

Jak wynika z policyjnych statystyk, od początku 2018 do połowy października br. doszło tam do łącznie 9 kolizji (po 3 każdego roku). W 8 przypadkach przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, w jednym były to obiekty, zwierzeta na drodze. Wystawiono 5 mandatów oraz 3 pouczenia.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Jeżdżę tam od kilkunastu lat, po 2 lub więcej razy dziennie i za każdym razem zastanawiam się co takiego trzeba tam zrobić, żeby wylecieć z tej drogi. Patrząc na auta, które doświadczają tam nieszczęść, to absolutna większość z nich to stare zaniedbane graty, jeżdżące latem, w deszczu na łysych, zimowych oponach. Jeśli dojdzie do tego czynnik zbyt wysokiej prędkości – wypadek gotowy.

Urko

Jakiś czas temu wyprzedzał mnie tam przed zakrętem jakiś Władca Pierścieni . Tak na oko ? Złoty 40 na blacie . Zdążył wyhamować bo było sucho i pusto z naprzeciwka. Ale ledwo, ledwo …

Ojciec Polak

Niech zgadnę. Czterech pierścieni?

Urko

Tak

Lupu

Potwierdzam. 7 lat jeździłem tam do pracy, żadnych przykrych doświadczeń. Prawo jazdy nie jest dla każdego. Pozdrawiam

mietek powroźny

Do jednego durnego zakrętu zamawia się ekspertyzę a potem czeka się 2 lata, aby podjąć decyzję. W jakim my mieście żyjemy? Nie ma dziwne, że miasto stoi w miejscu.

dcc

po co przebudowa naturalna przecież tam ma miejsce selekcja przygłupów

realista

Dokładnie, świetna pułapka na piratów drogowych.

Informacja Turystyczna

Przebudowa będzie tańsza od fotoradaru?
Analiza tego jak dostosowanie pod popierdalaczcy (bo w przeniesienie latarni z środka chodnika na środek drogi nie wierzę) wpłynie na pozostałe odcinki zrobiona?

Tak sobie.

Zarządcy dróg w Ameryce mówią.

Największym absurdem jest człowiek i zrobimy dla niego wszystko, aby nie popełniał błędów.

Czy ci z ZDM tj. z referatu inżynierii ruchu nie mogą tego pojąć?

W Gliwicach, dwa lata zastanawiali się aby poprawić łuk drogi.

Informacja Turystyczna

WTC to pikuś przy amerykańskich drogach. Więc super przykład.

Zakręt miszczuf

Teraz jak go naprostują to dopiero będą zasówać.

Czaka USA

Kiedyś tam nie było wgle drogi, a potem jak zrobili wiecznie była tam wielka kałuża :)

Labanb

Siema Czaka,może już nie pamiętasz ale droga była tyle że nie asfaltowa ;-) pozdrawiam;-)

SZOFER

mieszkam na ul. zygmuntowskiej od maja 1984 r kiedys byla tam tylko sciezka od szybu kopalni dzisiaj ulica jezdze samochodem od momentu otwarcia tej ulicy bez problemu wiec po co sie dokuczac remontem debile i tak beda tam szybko jezdzic a nam narobicie troche klopotu rozkopujac ulice dla mnie jest dobrze bo jadac mysle

AN

Wg mnie 9/9

gliwicjus

Asfalt był zły, krawężnik był zły i zakręt był zły

marek

W ty miejscu droga jest źle wyprofilowana i jeszcze jest tam zjazd do lasu.

ewa

Dla wielu jest to teren niezabudowany, z jednej strony las, z drugiej prawie też – z tyłu Gliwice, z przodu Łabędy i popychają.

Bywalec hosteli

No to jest mega problem!!! Ja się dziwię że ten łuk jeszcze nie został przebudowany ! Jak to się mogło stać !!!???

bynio

A kiedy w Gliwicach powstanie strefa wolna od pis

Obserwujący

Kiedy wyrzuci się pisiorów.A potem kler.

Ala

Wtedy kiedy nie bedzie takich jak ty

Xsenofob

Nie macie już dosyć polityki?

Informacja Turystyczna

Mamy dość polityków.

obserwator

Nigdy lewaku

zaq

Jest wolna, nie wiesz kto rządzi w Gliwicach, PIS jeszcze w Gliwicach nie wygrał…, na szczęście inne partie poza tą o której wspomniałeś są cudowne…

Obserwujący

No,tak jeżdżą glajwiccy kierowcy.
Trzeba by im wszystkim prawo jazdy i autka pozabierać, w końcu nie każdy musi jeździć autkiem.

Xsenofob

Dodałbym łamanie kołem i przeciąganie za samochodem po ul. Dolnych Wałówł – oczywiście tym “zabytkowym” odcinkiem.

Informacja Turystyczna

Tam można ciągnąć lokomotywą.

Beton

Nie do końca glajwiccy. Obserwując zachowania kierowców na ulicy Portowej i początku DTŚ-ki, najciekawszych wyczynów dokonują kierowcy pojazdów z tablicami SGL i STA. Oczywiście nie wszyscy i SG również się zdarzają, Nie wiem skąd ta dziwna zależność, ale na prawdę tak jest i jest to mocno zauważalne.
Niechlubny wyjątek w całym mieście stanowią kierowcy białych, korporacyjnych taksówek firmy na literę “L”. Ci to prawdziwi władcy dróg, zwłaszcza jak chodzi o parkowanie. Dzisiaj taki jeden miszczu z CADDY wysadzał pasażera na środku przejścia dla pieszych na Lipowej.