Łukasz Chmielewski, radny PiS: „Nasze pomysły są blokowane, prezydent się z nimi nie liczy. Czas to zmienić”

Oceniam prezydenturę pana Adama Neumanna bardzo negatywnie, więc nie jest to dobre, żeby dalej rządził – mówi w programie Gość Dnia Łukasz Chmielewski – radny Prawa i Sprawiedliwości w gliwickiej Radzie Miasta.

– Z jednej strony mówimy, że trzeba podnosić opłaty za przedszkola, za żłobki, ze brakuje pieniędzy, a z drugiej strony bez najmniejszego problemu na przykład finansujemy Halę Arena kwotą 17 milionów na promocję rocznie. To świadczy tylko o nieumiejętnym kształtowaniu budżetu – dodaje radny.

Łukasz Chmielewski przyznaje, że niedawna inicjatywa działaczy PiS związana z inwestycją w Łabędach była błędem.
– Staraliśmy się zainteresować ministerstwo aktywów państwowych, żeby stalownia i walcownia powstały w Gliwicach, wskazaliśmy tereny przy Kanale Gliwickim, tereny Skarbu Państwa, które mogłyby być wykorzystane. Z dzisiejszej perspektywy był to błąd. Należało pójść w kierunku terenów poprzemysłowych Huty Łabędy lub Bumaru Łabędy. To był błąd, który przyćmił ideę. Idea była taka, żeby ściągnąć inwestycję do Gliwic i zwiększyć potencjał Huty Łabędy i Bumaru Łabędy. Na dzisiaj stanowisko jest takie, żeby ta inwestycja miała miejsce w Rudzie Śląskiej.

– Na dzień dzisiejszy nie planuję kandydowania w wyborach parlamentarnych, aczkolwiek tego nie wykluczam – odpowiada radny na pytanie o ewentualny start w przyszłorocznych wyborach do Sejmu.

Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy w programie Gość Dnia. Odcinek zrealizowany w studiu 24gliwice prowadzi red. Michał Szewczyk.