M. Śpiewok i Z. Frankiewicz dziękują mieszkańcom. „Obywatelska postawa zasługuje na szacunek”

fot. archiwum 24gliwice

Mariusz Śpiewok, dotychczasowy wiceprezydent Gliwic i kandydat na urząd prezydenta, podziękował mieszkańcom za oddane na niego głosy. Również senator Zygmunt Frankiewicz, z którego komitetu startował Śpiewok, zamieścił podziękowania. „Przy tak – niestety – niskiej frekwencji Państwa obywatelska postawa tym bardziej zasługuje na szacunek.”

 
W poniedziałek rano Mariusz Śpiewok, który uzyskał 49,44% głosów w II turze wyborów prezydenckich, zamieścił w mediach społecznościowych wpis podsumowujący niedzielne głosowanie.

Po pierwsze – serdecznie dziękuję 23 980 osobom, które w II turze wyborów prezydenta Gliwic oddały na mnie swój głos. Dziękuję za Wasze zaufanie. Dziękuję także 24 520 wyborcom Katarzyny Kuczyńskiej-Budki – za to, że poszli na wybory, że wykorzystali swój głos i wsparli swoją kandydatkę

– napisał Mariusz Śpiewok, dziękując także wszystkim, którzy wspierali go w czasie kampanii wyborczej i życząc kontrkandydatce sukcesów. – Mam nadzieję, że Gliwice nadal będą się rozwijać, a naszym mieszkańcom będzie się żyło coraz lepiej. To jest przecież w tym wszystkim najważniejsze – zaznaczył wiceprezydent.


Jak usłyszeliśmy podczas briefingu prasowego Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, Mariusz Śpiewok pogratulował nowej prezydent wygranej.

Kilka godzin później były prezydent Gliwic, a obecnie senator Zygmunt Frankiewicz, także zamieścił w mediach społecznościowych podziękowania kierowane do wyborców.

– Dziękuję wszystkim Gliwiczankom i Gliwiczanom, ktorzy wzięli udział w II turze wyborów prezydenta miasta. Przy tak – niestety – niskiej frekwencji Państwa obywatelska postawa tym bardziej zasługuje na szacunek. Pani Katarzynie Kuczyńskiej-Budce życzę sukcesów w zarządzaniu Gliwicami i realizacji obietnic – czytamy w internetowym wpisie senatora Frankiewicza.

Były, długoletni prezydent Gliwic, od początku zaangażowany był w kampanię Mariusza Śpiewoka, który startował jako kandydat Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, prezentując się wraz z nim na materiałach wyborczych. W czasie trwania kampanii, jeszcze przed I turą wyborów, wystosował list poparcia dla Śpiewoka kierowany do mieszkańców Gliwic. Brał także udział w nagraniach, w których wspierał kandydata KdGZF, a nawet wdał się w spór, również zamieszczając film w Internecie, z mężem kontrkandydatki, Borysem Budką.

(żms)
fot.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
55 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze