Kto dostanie złoty, srebrny i brązowy mandat? Wybieramy “mistrza parkowania 2018”

Poczuj się jak funkcjonariusz Straży Miejskiej i przydziel fikcyjne punkty karne – zachęcają gliwiccy strażnicy. Udział w wyborze najgorzej zaparkowanego samochodu roku 2018 może wziąć udział każdy. Wystarczy wypełnić internetowy formularz.

– Ponieważ niedawno zamknęliśmy edycję Mistrzów Parkowania za rok 2018, postanowiliśmy jeszcze raz przyjrzeć się naszym zdolnym kierowcom i dodatkowo wyróżnić tych najbardziej utalentowanych. W tym celu proponujemy Państwu 12 naszym zdaniem najbarwniejszych dokonań gliwickich parkujących – uzasadniają akcję strażnicy miejscy w komunikacie na stronie internetowej.

REKLAMA

To od mieszkańców zależało będzie, kto stanie na niechlubnym, zwycięskim podium.

Na złotą trójkę można głosować do 15 lutego, przyznając liczbę “punktów karnych” poniżej na najbardziej zasłużonego mistrza. Zdjęcia które uzyskają ich największą liczbę, w nagrodę otrzymają kolejno złoty, srebrny i brązowy mandat.

Głosować można klikając w link.

(żms)/SM Gliwice
fot. arch. SM Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
gliwicjus

Wziąłem udział w ankiecie. Duża część fotografii przedstawia miejsca zwyczajowo, od lat przez mieszkańców Gliwic przyjęte jako miejsca do parkowania i w sumie nie przeszkadzające nikomu (jak np. to przy Domu Chleba). Inne były ewidentnymi wykroczeniami, jak np artysta blokujący ukosem jednocześnie cały chodnik i pół ulicy. Za coś takiego oczywiste 10 punktów.

adam

Na Kopernika na ul.Centaura (na łuku jezdni przy boisku) w poczuciu absolutnej bezkarności od KILKUNASTU MIESIĘCY rozjeżdża trawnik kierowca srebrnej Toyoty o nr rej. SG23***. Ten pan niszczy wspólne mienie z premedytacją bo w najbliższej odległości są miejsca do parkowania w zatoce lub na jezdni!!! Po prostu zrobił sobie w środku osiedla prywatny, bezpłatny parking. SM WIELOKROTNIE była o tym informowana telefonicznie i emailowo. ŻADNEJ REAKCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nieźle.

Nie wiem czy współczuć. A może umówi się Pan na spotkanie z Komendantem Straży Miejskiej, a może to wykroczenie zgłosi Pan do Prezydenta, wszak on nadzoruje pracę SM.

Ostatni Sprawiedliwy

@Nieźle. Z tym umawianiem się z Komendantem Straży Miejskiej to różnie może być. Poprzednik myślał o tym co by tu jeszcze ukraść oprócz 30 ton kostki brukowej, później wszystkimi możliwymi sposobami unikać odpowiedzialności i konfrontacji przed Sądem. Prezydent go chronił, pomimo że miał już dodatkowo na swoim koncie prawomocny wyrok za pobicie funkcjonariusza. Na temat nowego nic złego nie można powiedzieć, cichuteńko jest o nim, raczej nie przebije poprzednika – i oby tak się nie stało. Prezydent nadal jest ten sam. Rączka rączkę myje. Pomimo czasu jak i użytych “mydełek” smród pozostaje.

Azota

Skarzyputa

Urko

Brawo SM Gliwice. Wreszcie znaleźliście jakiś powód istnienia waszej formacji. Co następne ? Konkurs na Najprzystojniejszego Strażnika ?

Ostatni Sprawiedliwy

@Urko. Ogólnopolski konkurs na Komendanta Straży Miejskiej z największą liczbą prawomocnych wyroków skazujących (z różnych § k.k.)

Azota

Hahap p

Taki mamy klimat.

Mandat największy z możliwych dla Strażników pracujących wybiórczo, wyłącznie na wezwanie, chociaż i z tym też jest kiepsko.

krzysztof

straż miejska znalazła cel w swoim istnieniu nieróbstwa że ich społeczeństwo utrzymuje z podatków,a może was oceniać punktami karnymi

mieszkaniec grodu

to trzeba się nudzić w tak ciężkiej robocie, żeby takie bzdury wymyślać jesteście tak potrzebni jak frankiewicz – też fachowiec w swoich urojeniach

Gliwiczanin

Szczyt możliwość straży miejskiej wystawienie mandatu za złe parkowanie i wymyślenie tego konkursu

RamPamPam

Nie ma szans. Jeśli chodzi o mundorowke to Mr. SLOMSKI nie ma rywalizacji. Elokwencja i uroda idą w parze,nikt nie ma startu do tego Pana.

Taki mamy klimat.

Mandat największy z możliwych dla Strażników pracujących wybiórczo, wyłącznie na wezwanie, chociaż i z tym też jest kiepsko. Do tego aby ukrócić to co się dzieje z parkowaniem w Gliwicach, kompletnym chaosem, całkowitym lekceważeniem przepisów trzeba innej formacji. Przy okazji wtrącę “trzy grosze”. Niech ZDM zabierze się do malowanie poziomych znaków P-18 szczególnie w Strefie Płatnego Parkowania. Pobieranie opłat w SPP tam gdzie nie ma poziomych znaków jest niezgodne z prawem. Pozytywny przykład gdzie poziome znaki P-18 porządkują parkowanie aut jest przy Urzędzie Miejskim od strony Kłodnicy. Po drugiej stronie Urzędu przy ul. Wyszyńskiego, to już wolna amerykanka. Albo samochody… Czytaj więcej »

RamPamPam

Dramat. Pionki z SM robią konkursy,to co,może kolejny będzie na rozprawke nt. użyteczności ów formacji i potrzebę utrzymywania niespełnionych krawężników?

zxc

Straż Miejska jak widać ma dużo wolnego czasu skoro ogłasza konkursy na takie pierdoły!

Cliper

Mozna podesłać zdjęcie nieoznakowanego radiowozu?

Imię

Czasami zdarza mi się przywozić lub odbierać osobę niepełnosprawną i wtedy zatrzymuję się w miejscu dedykowanym. Mój samochód nie ma stosownej naklejki, ani ja żadnego glejtu w tym względzie. Ciekawe kiedy sam dostanę mandat.

Gruntowy przymrozek

Należy się 5tys mandatu, 10 punktów i prewencyjnie na 48h dołek. Grabisz sobie aż sobie nagrabisz.

ja234

Wszystkim wlepiłem po 10 punktów karnych.
Dodatkowo wlepiłbym po 15 tys mandatu.
“Najlepszy” jest mistrz parkowania z ostatniego zdjęcia, takiemu to zabrać prawo jazdy i auteczko plus 100 grzywny.O czym on myślał? masakra..

RamPamPam

I na wstecznym2

GOŚĆ

i zabrać auteczko

black_horse

I do pierdla

Eryk

100 grzywny ?
ale czego 100 ?
może lepiej 100 batów ?