AKTUALIZACJA: Spotkanie z Markiem Migalskim w CK Jazovia zostało odwołane

AKTUALIZACJA: Spotkanie zostało odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora.

Marek Migalski – politolog, były europoseł, publicysta i komentator polskiej polityki będzie gościem Pawła Kobylińskiego w CK Jazovia na gliwickim Rynku. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 30 marca, o godzinie 18:00.

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapytania@pawelkobylinski.pl.

Marek Migalski jest nierozerwalnie związany ze światem nauki. To profesor Uniwersytetu Śląskiego i doktor habilitowany politologii. Napisał kilkadziesiąt książek i artykułów naukowych, które zostały opublikowane nie tylko w Polsce, ale też w Austrii, Czechach, na Litwie i Słowacji. Jest autorem m.in. głośnego “Narodu urojonego”.


Od kilku lat w swoich tekstach korzysta z dokonań nauk biologicznych do opisu procesów politycznych i społecznych (m.in. „Homo Politicus Sapiens.

Biologiczne aspekty politycznej gry” oraz „Nieludzki ustrój. Jak nauki biologiczne wyjaśniają kryzys liberalnej demokracji oraz wskazują sposoby jej obrony”). Jego ostatnia książka to „100 najsłynniejszych eksperymentów psychologicznych świata i ich znaczenie dla rozumienia polityki”. Oprócz pozycji o charakterze naukowym, na swoim koncie ma również trzy dobrze przyjęte powieści obyczajowe: „Wielki finał”, „1989. Barwy zamienne” i „Nieśmiertelnicy”. Marek Migalski jest również celnym i nieprzebierającym w słowach komentatorem politycznym.

Spotkanie z Markiem Migalskim w czwartek, 30 marca rozpocznie się o 18:00. Wstęp do gliwickiej Jazovii (Rynek 10) jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapytania@pawelkobylinski.pl.