Mężczyzna kradł kostkę brukową w centrum miasta. Chciał wybrukować ogródek działkowy

Co państwowe – można kraść. Taka zasada obowiązywała w PRLu. W tym przypadku mężczyzna również ją zastosował i postanowił urządzić się na działce na koszt podatników.

Bo przecież co publiczne, to wspólne?

Kilka dni temu funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się w rejon Śródmieścia, gdzie skierował ich dyżurny po zgłoszeniu mieszkańca. Zgłaszający informował, że nieznany mężczyzna kradnie kostkę brukową z palet znajdujących się na chodniku.

Strażnicy zastali pod wskazanym adresem czterdziestotrzylatka, który na swój wózek układał wskazaną kostkę. Po rozpytaniu Strażnicy ustalili, iż miała ona trafić na jego ogródek działkowy. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji, która prowadzi dalsze czynności.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Xsenofob
Xsenofob

Jak szef straży miejskiej kradnie kostkę, to dobry uczynek. Jak to samo robi zwykły obywatel – to zły uczynek.
(parafraza z Sienkiewicza – dla tych co nie czytali :-)

Halina
Halina

A masz na to dowód , że szef Straży Miejskiej kradł kostkę brukową ?

Analityk
Analityk

Szanowna Pani Halino.Taki dowód przedstawił Sąd skazując prawomocnym wyrokiem złodzieja Andrzeja N

kazimierz
kazimierz

ZOSTAŁ SKAZANY WYROK PRAWOMOCNY ,A PREZYDENT DAŁ MU UROCZYŚCIE ====ORDER ====ORDERY I MEDALE DAJE SIĘ LUDZIOM NIESKAZITELNYM

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Halina: Proszę poszukać i poczytać o byłym komendancie Straży Miejskiej w Gliwicach, przyłapanym osądzonym i skazanym prawomocnym wyrokiem niezawisłego sądu. W google wpisujemy słowa kluczowe: “kostka brukowa Gliwice nowak”

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Halina. Po zapoznaniu się z faktami proszę nie zapomnieć podzielić się wrażeniami z nami na forum.

Bajtek
Bajtek

To była dość głośna sprawa. Skazany prawomocnym wyrokiem komendant za pobicie, a później za kradzież kostki był nieusuwalny. Prezydent Frankiewicz z niewiadomych powodów, których można się tylko domyślać, zamiast go odwołać, wysłał na urlop.I to dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media.
https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/powrot-komendanta-bohater-afery-kostkowej-nie-wyklucza-udzialu-w-naborze/

Jak
Jak
Warto wspomnieć, że to nie jedyne kontrowersje wokół osoby byłego komendanta: “Przed laty pracował w gliwickiej policji. Odszedł ze służby m.in. dlatego, że skazano go prawomocnym wyrokiem na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu za lżenie i pobicie strażnika miejskiego na zamku Książ w okolicach Wałbrzycha. Kiedy w 2000 r. został komendantem gliwickiej Straży Miejskiej, prezydent Zygmunt Frankiewicz stwierdził, że o wszystkim wie, ale mu to nie przeszkadza.” http://wisla.naszemiasto.pl/archiwum/komendant-siegnal-bruku,958322,art,t,id,tm.html W internecie można również spotkać inne oskarżenia pod adresem byłego komendanta gliwickiej straży miejskiej. Komendant straży miejskiej powinien mieć kryształową reputację – ale oczywiście nie w Gliwicach, bo tutaj takie osoby jak… Czytaj więcej »
krzysztof
krzysztof

Byłem psem i wiem, że Franca chyba bał się Nowaka.

marcin
marcin

To mógł go nie zatrudniać na komendanta.

Analityk
Analityk

Nowa świecka tradycja w Gliwicach. Przykład jak zawsze poszedł w miasto z góry.Wszak każdy z nas pamięta przestępcę ,złodzieja recydywistę (drugi wyrok za pobicie turysty na zamku Książ) Komendanta SM Andrzeja “Starzaka” Do dziś nie wyjaśniono na polecenie którego z gliwickich bonzów złodziej Andrzej kostki “pilnował” APELUJĘ O UNIEWINNIENIE TEGO CZŁOWIEKA ! Dlaczego chce uniewinnienia ? Ano dlatego iż ani jak to miało miejsce w przypadku Andrzeja “Starzaka” złodziej nie zasiada w Radzie Nadzorczej spółki miejskiej. Nie pobiera pieniędzy gliwickich podatników za wychowywanie (bo trener to wychowawca) gliwickiej młodzieży uprawiającej kolarstwo.

Beton
Beton

Gdyby gościu zainwestował w byle jaki samochód dostawczy i pomarańczową kamizelkę, prawdopodobnie nie wzbudziłby niczyjego podejrzenia. A tak…

Nie wiem na co liczył.

Rozum
Rozum

@ Beton.Niewykonalne.Poptrzebował by jeszcze pięciu kumpli statystów.Kiedy on by pracował ładując kostke pozostali powinni stać,siedzieć leżeć obok paląc papieroski

Gabi621
Gabi621

Jego poprzednik kradł kostkę granitową, a ten “tylko” betonową. Widać, że to jakiś
prymityw.

Ino Górnik
Ino Górnik

A może to kibic klubu BRUK-BET Nieciecza ? Wszystko w Gliwicach,gdzie brak jest kibiców miejscowego klubu może być możliwym

jarek
jarek

Ulubieniec działkowiczów milczy! Coś się stało, czy tylko urlop?

Rozum
Rozum

Chyba tak.Zaprzyjażniony z redakcją rzecznik ‘Benito’ nic o samookaleczeniu pomeczowym kibica nie wspomniał.

krzysztof
krzysztof

I nie był to były komendant SM?

ja234
ja234

Zajumał kostkę bo też chciał poczuć smak sukcesu miejskiego.

Urko
Urko

Ale Redakcjo . Chciał wybrukować ogródek działkowy ? Cały ?????
Jedno wielkie WTF . Albo semantyczne nadużycie w tytule , albo gość ma zrytą głowę niczym wyborca PiS po dwóch veto Andrzeja D.

szew
szew

Na Góry Chełmskiej trwa wymiana chodnika – co działkowcy nakradli to ich :3

Ampuła
Ampuła
Prawdopodobnie osobnik ten posiada działkę wewnętrzną, gdzie nie może dotrzeć maszyna rozścielająca masę bitumiczną ani grucha z betoniarni. Musi więc nieszczęśnik mozolnie wybrukować teren, zamiast szybko zalać go asfaltem albo wybetonować. Oczywiście brukowanie jest rozwiązaniem ułomnym: w szparkach między klockami bruku zaraz znajdą sobie sielskie warunki rozwojowe różne pieprzone zielska, które trzeba eksterminować dużym nakładem sił i środków biobójczych. Wymordowane – będą upierdliwie powracać, wychylać spomiędzy, wyłazić i płożyć jak ten parszywy koszmar biologiczny. A zaniedbaj przez dobę eksterminacji, zaprzestań na weekend zalewania truciznami, to rozlezą się w trymiga jak zielona zaraza! Dlatego każdy wieloletni działkowca doskonale wie, że jedynym… Czytaj więcej »
treya50
treya50

Dałam plusik Ampule, bo wykazał się zjadliwym poczuciem humoru, który uwielbiam. Ponadto, w kwestii zielska tak samo smuci mnie zalewanie wszystkiego betonem. W takiej sytuacji brukowanie jest bez sensu, bo zielsko przecież i tak wylezie :)