Miasto obniża cenę obiektu „Leśny” – o 3 miliony! Czy tym razem uda się go sprzedać?

7, 200 tys. – za taką sumę miasto będzie chciało sprzedać kompleks „Leśny” przy ul. Toszeckiej.

To o ponad 3 miliony taniej niż jeszcze parę miesięcy temu. Nic w tym dziwnego bo jak dotąd nie było na niego chętnych, być może teraz niższa cena skusi prywatnego inwestora. Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się prawdopodobnie w październiku.

Nieruchomość składa się z dwóch działek w obrębie osiedla Kopernik i ma łączną powierzchnię 4,81 ha. Jedna z działek jest zabudowana budynkiem hotelu oraz budynkiem byłej kręgielni.

– Po upływie ustawowego terminu publikacji wykazu nieruchomości przeznaczonych do zbycia prawdopodobnie ogłoszony zostanie przetarg na sprzedaż obiektu, który mógłby się odbyć w październiku 2012 r – informuje Wydział Gospodarki Nieruchomościami.


Budynek przy ul. Toszeckiej posiada 35 pokoi noclegowych, restaurację, kawiarnię, salę konferencyjną i byłą kręgielnię.

Do obiektu prowadzą drogi dojazdowe, chodniki, jest tam również parking o łącznej powierzchni 8250 m2.

Nieruchomości o powierzchni 4,8100 ha znajdują się na obrzeżach kompleksu, w skład którego wchodzą otwarte baseny kąpielowe oraz basen o wymiarach olimpijskich. Warto dodać, że budynki hotelowe oraz tereny przyległe są objęte ochroną konserwatorską, co może odstraszać potencjalnych nabywców.

To już dziewiąta próba sprzedaży obiektu. Ostatni z przetargów ogłoszony był w styczniu tego roku – cena wywoławcza wyniosła wtedy 10,7 mln.

Pierwszy przetarg na zbycie nieruchomości ogłoszono w 2001 roku. Zarówno wtedy, jak i w latach kolejnych nie złożono żadnych ofert lub nie wpłacono wymaganego wadium. (kk)