Miasto rezygnuje z wypożyczalni rowerów w tym roku. Powód? Zagrożenie epidemiczne i koszty


Drugi przetarg na organizację systemu roweru miejskiego w Gliwicach został unieważniony. Miasto nie przewiduje organizacji kolejnego. Oznacza to, że w 2020 r. w Gliwicach nie będzie funkcjonował rower miejski.

W powtórzonym przetargu złożone zostały dwie oferty, firm NEXTBIKE POLSKA S.A., z ceną 1,1 mln zł brutto oraz konsorcjum firm: ORANGE POLSKA S.A. i ROOVEE S.A. z ceną 996 tys. zł brutto.

Tańsza oferta przewyższa o niemal 218 tys. zł kwotę, jaką miasto zamierzało przeznaczyć na realizację zamówienia.

W obliczu obecnego stanu zagrożenia epidemicznego miasto musi liczyć się z koniecznością ponoszenia nieprzewidzianych wydatków. Podjęcie decyzji o zwiększeniu o ponad 20% kwoty przewidzianej w budżecie miasta na system roweru miejskiego byłoby więc nieuzasadnione. Planowany termin w jakim miał rozpocząć się tegoroczny sezon roweru miejskiego to 1 maja. W obecnej sytuacji nie ma pewności czy zostałby dotrzymany. Podjęto zatem decyzję o unieważnieniu przetargu – przekazało miasto w serwisie informacyjnym.


Rowery miejskie powinny wrócić na gliwickie ulice w 2021 roku. Metropolia GZM planuje uruchomienie metropolitalnego systemu, który obejmie także Gliwice.

(nmm)/MSI
fot. arch. 24gliwice.pl/ŁG

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Myślałem, że nic mnie już nie zdziwi, jednak nasz magistrat w uwstecznianiu miasta, a przy tym w tworzeniu pokrętnych wytłumaczeń jest absolutnie bezkonkurencyjny.
Tak z innej beczki: co przeszkodziło w przeprowadzeniu przetargu pod koniec ubiegłego roku, tak aby sezon na rowery miejskie można było zacząć od np połowy marca ? Zapomniało się komuś w urzędzie ???

Urko

Po pierwsze primo: Nie zapomniało się . Tylko się było zajętym utrzymaniem swoich stołków , po zmianie na górze.
Po drugie primo: Ten okres roku bez rowerów miejskich, a także zaoszczędzoną kasę , UM przeznaczy na naukę mycia rąk ( przed i po skorzystaniu z rowera)
Po trzecie primo : Co do bezkonkurencyjności UM w Gliwicach w pewnych kwestiach – masz rację

treya50

Było nie wybierać starego !!! wiekiem i mentalem przy***asa starej władzy, którą tak wszyscy chętnie krytykowali. Gliwice na wstecznym, tak do tego dążymy. Sama nie korzystałam z tej możliwości ale dlaczego pozbawiać jej dużej liczby korzystających, szczególnie uczniów i studentów.

Ostatni Sprawiedliwy

Twoi “nauczycielowie”, są z Ciebie dumni.

AAA

Nie zapomniało, w UM są sami wizjonerzy, oni antycypowali bieżące wydarzenia

Beno

Tak się składa, że akurat w Knurowie w tym roku będzie pierwszy raz wdrażany rower miejski, a w jednym z najlepiej ponoć rozwijających się miast w Polsce będzie on likwidowany. Teraz wszyscy mieszkańcy poczujemy ten ból jaki dokonała większość mieszkańców na początku roku przy urnach wyborczych.

:()

Knurów we wszystkim pierwszy. Nawet pierwsze zachorowanie na koronavirusa w szpitalu w Knurowie. Choremu życzę zdrowia, reszcie miasta uniknięcia choroby i przyjemnej jazdy nowymi rowerami.

Bajcykol, bajcykol...

Jak bum cyk cyk, gdyby rowery wznowiły działalność, to pod odpowiednim artykułem zapewne poleciałaby lawina oburzonych komentarzy: “Toż to szerzenie pandemii skażonymi chwytami kierownic!!!”, “A czy powietrze w dętkach nie jest aby chińskie?!!”, “Gdzie urzędnicy? Zamiast odkażać w terenie siodełka to walczą o swoje stołki!!!”. A tak rowerów nie ma a i tak można odbyć darmową terapię psychologiczną wylewając jad na forum…

parKing

Milion za rowery? Ciekawe co w tym przetargu musi być uwzględnione, za tą cenę chyba jeszcze dodatkowo regularny serwis i sam system rodem z NASA. A patrząc na sklep Google to np. Roovee niczym niezwykłym nie jest i ma wręcz niską ocenę.

No i jak to się ma do urzędasów jeżdżących rowerami? https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/urzednicy-beda-jezdzic-rowerami-elektrycznymi-10-sztuk-trafi-m-in-do-strazy-miejskiej-i-zdm/

ZakSciska d..

Przyszlosc jest tu

Obserwujący

Dla urzędasow każdy pretekst jest dobry by nie uruchamiać systemu wypożyczeń rowerowych.
Lepiej niech zaczną dbać o mieszkańców.
Zaniedbania mogą przyczynić się do bankructwa glajwic.

anka

no pięknie!!! sobie zafundowali z miejskiej kasy,a ludziom zabrali!!! można było przesunąć przetarg!! urzędasy mają wyborców w d…. i istnieją sami dla siebie!! wstyd!!! trzeba by gdzieś nagłośnić szerzej jak to te Gliwice funkcjonują i czyim kosztem,kontrola by się jakaś przydała!!!

:()

Pani Aniu, proponuję przeczytać artykuł raz jeszcze (tym razem ze zrozumieniem), zanim zacznie Pani pisać komentarze, ogólnie mówiąc, niezgodne z prawdą…

Rysio

Gliwice zaścianek Europy

Perez

Tyle teraz rzad mowi o wspieraniu przedsiebiorstw w tym trudnym czasie…..a tutaj taka glupia decyzja!!!!!!!!!

Tolik

A jakie przedsiębiorstwa chcesz wspierać Gdyby ta decyzja nie zapadła?

Perez

tzn? Jak to jakie…WSZYSTKIE, a ta firma jest wlasnie jedna z nich…..a co, znowu maja wspierac tylko firmy ze swojej rodziny i znajomych???