Mieszkańcy chcą zamykania ulic na czas koncertów. „Zwracamy się o przywrócenie porządku”

Mieszkańcy w dzielnicy Baildona skarżą się na problemy z przyjezdnymi kierowcami w czasie koncertów w hali PreZero Arena. Do prezydenta Gliwic trafiła petycja o zamykanie ulic na czas organizowanych w hali imprez.

 

O sprawie pisaliśmy już wcześniej, gdy w mediach społecznościowych opublikowane zostały zdjęcia i nagrania prezentujące, jak ten rejon Gliwic wyglądał podczas koncertu Bryana Adamsa, jednak – jak wskazywał ich autor – sytuacja była podobna również podczas innych wydarzeń w obiekcie przy ul. Akademickiej.

Podczas dużych imprez w Arenie kierowcy parkują gdzie popadnie. Miasto: podejmiemy działania

Złożona na początku stycznia petycja to najwyraźniej kolejny krok w próbie przywrócenia porządku na zamieszkiwanym terenie.

W imieniu mieszkańców Gliwic: Dzielnica Baildona z wyszczególnieniem ulic: Olszynki, Szczepanowskiego, Chałupnicza, Królewskiej Tamy, Odlewników, Robotnicza, zwracamy się prośbą o natychmiastową oraz każdorazowo, interwencją w sprawie zapewnienia nam jako mieszkańcom wymienionych ulic, bezpieczeństwa i przywrócenie porządku – wskazują autorzy na wstępie.

W dalszej części wskazują na problemy, jakie wynikają z parkowania uczestników imprez pod ich domami. Wśród nich wymieniają brak możliwości dojechania do swojej posesji, zaparkowania pod własnym domem czy wjechania na teren podwórka. Zwracają też uwagę na problem nocnych awantur powracających kierowców, oraz niejednokrotnie spożywania alkoholu w miejscu publicznym, załatwianie potrzeb fizjologicznych na zabytkowym Cmentarzu Hutnika, a także traktowanie go przez niektórych widzów jak śmietnik.

Obraz tej sytuacji, daje interesującą wizytówkę miastu, a szczególnie turystom zagranicznym niejednokrotnie odwiedzającym to miejsce

– dodają autorzy.

Gdy wcześniej pytaliśmy o tę sprawę miasta, magistrat informował, że we wskazanym rejonie straż miejska prowadzi intensywne czynności porządkowe, zapewniono nas też, że podjęte zostaną działania w celu zapobiegania takim sytuacjom. Mieszkańcy dzielnicy Baildona wskazują, że samo zaangażowanie strażników nie przyniesie pożądanego efektu. Zamiast tego oczekują natychmiastowego rozwiązania tego problemu, poprzez każdorazowe zamykanie ulic wskazanych na wstępie, tak jak ma to miejsce w przypadku części dzielnicy Podlesie, podczas meczów Piasta Gliwice.

Pismo z petycją zostało złożone do prezydenta Gliwic. Dołączono do niego listy poparcia mieszkańców (6 stron) i opinię Rady Dzielnicy. Teraz urzędnicy mają 3 miesiące na zapoznanie się z postulatem, zawartym w dokumencie i udzielenie odpowiedzi.

(żms)

34 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze