Mieszkania na sprzedaż Gliwice – 5 powodów, dla których warto zamieszkać w tym mieście!

City hall in Gliwice downtown, Poland, Europe

Szukasz nowego mieszkania w jednym z miast aglomeracji śląskiej? Ciekawą propozycją mogą być Gliwice. Niższe ceny lokali niż w Katowicach, dobra komunikacja i połączenia z innymi miejscowościami aglomeracji i atrakcyjny rynek to tylko kilka powodów, dla których warto wybrać Gliwice, jako swoje miejsce do życia. Gdzie szukać tu mieszkania i na jakie inwestycje warto zwrócić uwagę?

 

Gliwice to jedno z najbardziej urokliwych i zielonych miast w województwie śląskim, które cały czas intensywnie się rozwija. Opinie jego mieszkańców są zgodne – żyje się tu po prostu dobrze. Z czego najbardziej zadowoleni są gliwiczanie? Co oferuje miasto?

Mieszkania na sprzedaż Gliwice – dobra komunikacja gwarancją sukcesu

O atrakcyjności Gliwic pod kątem inwestycyjnym decyduje w dużej mierze rozbudowana infrastruktura drogowa. W mieście krzyżują się strategiczne dla całego kraju autostrady A1 i A4, które umożliwiają podróż zarówno na zachód, południe, jak i północ Polski. Z kolei Drogowa Trasa Średnicowa pozwala na szybkie dotarcie do innych miast regionu. Nie mniej ważną funkcję spełnia tu kolej – gliwicki dworzec to drugie pod względem wielkości centrum przesiadkowe w aglomeracji. Warto też wspomnieć, że w 2023 r. realizowano tu prace zw. ze skomunikowaniem i uzbrajaniem przyszłych terenów inwestycyjnych w sąsiedztwie gliwickiego lotniska i węzłów autostradowych w południowej części Gliwic, które są kluczowe do dalszego rozwoju miasta. Na finiszu jest także budowa ostatniego odcinka obwodnicy zachodniej.

Nauka i praca w Gliwicach

Gliwice, jak z resztą cały Śląsk, nie są już kojarzone wyłącznie z górnictwem. Miasto ma do zaoferowania o wiele więcej – to dziś ważny ośrodek przemysłowy, naukowy i akademicki. Miejsca pracy tworzą przedsiębiorstwa zlokalizowane w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Gliwicach rozwija się wiele różnych branż, jednak z pewnością najbardziej te związane z nowoczesnymi technologiami. Do miasta przyjeżdżają osoby z całego regionu, bo nie trudno tu o pracę dla programistów i informatyków. W Gliwicach działają też uczelnie wyższe – jedną z nich jest Politechnika Śląska, która jest swoistą kuźnią talentów i potencjału dla licznych firm usytuowanych w okolicy.

Mieszkania na sprzedaż Gliwice – miasto zieleni i parków

Gliwice oferują też dostęp do terenów zielonych i pięknych zieleńców, w których można odpocząć i odetchnąć od miejskiego zgiełku. Ponad połowę powierzchni miasta stanowią parki, skwery, łąki oraz lasy. W obrębie Gliwic funkcjonuje pięć głównych parków: Chrobrego, Starokozielski, Chopina, Szwajcaria i Grunwaldzki. Oczywiście na ich terenie nie brakuje placów zabaw, siłowni plenerowych, boisk, urokliwych alejek i czasami nawet 140-letnich drzew.

Mieszkania na sprzedaż Gliwice – sport i kultura

Co ważne, gliwiczanie mogą korzystać z bogatej infrastruktury sportowej i oferty rozrywkowej. W mieście znajduje się nowoczesna hala widowiskowo-sportowa Arena Gliwice, jeden z największych tego rodzaju obiektów w kraju oraz Stadion Miejski im. Piotra Wieczorka, arena lekkoatletyczna, liczne orliki, kryte pływalnie i lodowisko oraz korty. Miłośników dwóch kółek ucieszy fakt, że na terenie Gliwic znajduje się ponad 124 km tras dróg rowerowych. We wspomnianej Arenie Gliwice regularnie odbywają się koncerty znanych gwiazd, imprezy rozrywkowe, wydarzenia kulturalne oraz zawody i turnieje sportowe na najwyższym poziomie. Mieszkańcy mają do dyspozycji także galerie sztuki, kina i Teatr Miejski. Bogactwo rozrywek sprawia, że w Gliwicach nie ma problemu z zaplanowaniem ciekawego i pełnego atrakcji weekendu.

Mieszkania w Gliwicach – bogata oferta i różnorodność

Jeśli chodzi o nieruchomości, to w mieście od kilku lat sporo się dzieje. Nowe miejsca pracy przyciągają nowych mieszkańców, dlatego powstają tu kolejne inwestycje wielorodzinne, biurowce i budynki przeznaczone na sklepy i punkty usługowe. Mieszkania w Gliwicach są zdecydowanie tańsze i bardziej dostępne niż np. w stolicy województwa śląskiego. Każdy, bez względu na budżet i preferencje, znajdzie tu coś dla siebie. Można zamieszkać w apartamentowcu lub kamienicy w centrum, bloku z wielkiej płyty albo postawić na nowoczesną inwestycję z innowacyjnymi rozwiązaniami, nieco dalej od serca miasta.

Nowe mieszkania na sprzedaż Gliwice

Jeśli marzysz o zamieszkaniu w spokojnej i zielonej okolicy, to warto szukać lokalu na terenie Starych Gliwic. Jeden z największych i najbardziej doświadczonych deweloperów w kraju, Grupa Murapol, zaprojektował tam swoją nową inwestycję. Murapol Osiedle Szafirove powstaje przy ul. Szafirowej, na dziewiczym i bogatym w roślinność terenie, którego sercem jest znane okolicznym mieszkańcom „Żabie Oczko”.

Dlaczego warto wziąć pod uwagę naszą inwestycję podczas poszukiwania nowego mieszkania w Gliwicach? Osiedle zaprojektowaliśmy w przyjemnym, zielonym otoczeniu. W sąsiedztwie płynie strumyk połączony z Kłodnicą, a niedaleko leży urokliwy rezerwat przyrody Las Dąbrowa oraz Park Szwajcaria, do których można się wybrać na rowerową przejażdżkę. Równocześnie inwestycja jest położona w rejonie drogi krajowej nr 88, której kontynuacją jest autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa. Taka lokalizacja pozwala szybko dotrzeć do centrum Gliwic, jak i najważniejszych miast aglomeracji śląskiej. W odległości kilkuset metrów znajduje się też pętla autobusowa, piekarnia, restauracja i supermarket Auchan oraz Biedronka. Murapol Osiedle Szafirove to więc atrakcyjna propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, singli, jak i par – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

W ramach inwestycji deweloper zaplanował 620 mieszkań w siedmiu 5- i 4-piętrowych budynkach. Powstanie tu także stacja ładowania pojazdów elektrycznych i liczne miejsca postojowe na zewnątrz oraz w podziemnych halach garażowych. Nawet dwa balkony w wybranych lokalach oraz przestronne tarasy z ogródkami o powierzchni nawet 89 m2 na parterach przekonają także inwestorów chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach. Deweloper zadbał również o wysoki standard wykończenia części wspólnych.

Co jeszcze wyróżnia Murapol Osiedle Szafirove? Grupa Murapol wdrożyła w inwestycji szereg ekologicznych i nowoczesnych udogodnień. Home Management System w budynkach umożliwi mieszkańcom korzystanie z urządzeń inteligentnego domu, a pakiet antysmogowy zapewni świeże powietrze we wnętrzach.

artykuł sponsorowany