Mieszkaniówka na działkach naprzeciwko skweru? W MPZP nowe ulice. Nieruchomość jest na sprzedaż

Miasto wystawiło na sprzedaż dwie działki w Szobiszowicach, położone w pobliżu dawnych zabudowań TP SA, w sąsiedztwie skweru Nacka. Jedna z nich w MPZP leży w części na terenie planowanej w przyszłości drogi łączącej ul. Świętojańską z Grottgera.

 

Chodzi o stykające się granicami nieruchomości o nr 1397 i 2027 (obr. Szobiszowice) przy ulicy Świętojańskiej. Na jednej z nich funkcjonuje dziki parking, znajduje się też utwardzona płytami droga prowadząca do dawnego biurowca operatora telekomunikacyjnego (ten zaś po przebudowie planowany jest pod mieszkaniówkę, ale o tym później). Wystawione w przetargu działki w MPZP także oznaczono jako tereny mieszkaniowe, o wysokiej intensywności zabudowy, z niewielkim fragmentem, który leży w śladzie planowanej tam w przyszłości ulicy zbiorczej.

W zależności od sposobu zagospodarowania działek może istnieć konieczność wybudowania drogi na działkach nr 1399, 1398, obręb Szobiszowice (we fragmentach zarządzanych przez ZDM), w śladzie przyszłej drogi publicznej oznaczonej jako 01 KDZ 1/2 – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym w miejskim serwisie informacyjnym.


Wyjściową cenę działek ustalono na poziomie niespełna pół mln zł, termin przetargu na sprzedaż tych nieruchomości wyznaczony został na 29 stycznia. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w ogłoszeniu o sprzedaży – na stronie BIP Urzędu Miejskiego.

Wspomniana droga, kiedy już powstanie, będzie przebiegała między zabudowaniami dawnej TP SA i kościoła pw. Świętego Bartłomieja, a ogrodami działkowymi.

Połączy ul. Świętojańską i Grottgera, z wylotem w rejonie skrzyżowania drugiej z tych ulic z ul. Bernardyńską. Kiedy koncepcja ta może przejść do realizacji? – Na chwilę obecną Zarząd Dróg Miejskich nie ma takich inwestycji zapisanych w budżecie – poinformowała krótko Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka ZDM Gliwice, gdy pytaliśmy o tę sprawę.

Jeszcze inna droga i nowe inwestycje

Wspomniana wyżej droga to niejedyna nowa ulica mogąca powstać w tym rejonie, bo w planie miejscowym znajduje się także jezdnia biegnąca między zaplanowanym w najbliższych latach do remontu łącznikiem ul. Warszawskiej z Dziewanny, a wspomnianą wyżej ulicą. Będzie przebiegała pomiędzy istniejącymi w tym miejscu działkami (także widoczna jest na zamieszczonym wyżej zrzucie ekranowym z MSIP).

Jeśli zaś chodzi o inne inwestycje w tym rejonie, to zmiany zajdą w zabudowaniach po dawnym biurowcu TP SA. Obiekt częściowo zostanie wyburzony – nowy właściciel tej nieruchomości, spółka Ateli Investments, pod koniec listopada otrzymała pozwolenie na rozbiórkę części budynku usługowego w tym kompleksie. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że w planie dewelopera jest adaptacja nieruchomości na cele mieszkaniowe.

(żms)
fot. 24GLIWICE/ŻMS

9 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze