Milion złotych dochodu rocznie. Takie zarobki wykazuje coraz więcej osób, również w Gliwicach

Aż 278 milionerów rozlicza się w Gliwicach – wynika z danych ministerstwa finansów – równo po 139 z nich podlega pod dwa tutejsze urzędy skarbowe. To spory wzrost w stosunku do roku poprzedniego – w 2019 roku było ich łącznie 234.

 
I nie chodzi tu o wartość całego majątku, takich milionerów byłoby znacznie więcej. Chodzi o dochody w skali roku.
Liczba milionerów wzrosła w całym w województwie śląskim. Sporą zasługę ma tu zapewne inflacja, ale należy też pamiętać, że ubiegły rok przebiegał pod znakiem lockdownu i częściowego zamrożenia gospodarki.

W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3,8 tys. mieszkańców naszego regionu. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.


Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic.

W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o 1/4 więcej niż rok wcześniej, w naszym mieście wzbogacenie się 44 kolejnych mieszkańców stanowi skok o 18,8 procenta.

Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

Poniżej zestawienie ze szczegółowymi danymi dotyczącymi liczby milionerów z podziałem na urzędy skarbowe w rozliczeniach podatkowych za 2020 oraz 2019 r.

(żms)/inf. pras. MF
fot. arch. 24gliwice/emef

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
PRL

Niedługo każdy będzie milionerem, tak jak każdy był 25 lat temu.

Gang PiSena

Zwłaszcza, że Jarek niedawno wspominał coś o drugiej Japonii, nasiąknął chyba tym kiedy był w bliskich związkach z agentem Bolkiem.

e tam

Czekam na pierwszego miliardera.

Jo

Panna na wydaniu? ;)

e tam

nie, Estoński CIT po polsku

pablo_b

ciekawe ilu z nich to “ciężko pracujący” politycy

Gang PiSena

To te “tłuste koty” o których wspominał pan prezes Kaczyński na konwencji.

The Tiger@

Bardzo mało. Akurat politycy na ogół nie wykazują dużych przychodów – oprócz kilku wyjątków, ale to nie tacy z Gliwic.

alleluja i do przodu

Jeszcze ciężej pracują biskupi i niektórzy zakonnicy.

Gang PiSena

Nie każdy ma aspiracje do bycia milionerem ale należenie do klasy średniej jest już przyjemne a dzięki PiSowi klasa średnia zaczyna się już od 4000 zł. “Polski Ład” przyniósł już efekty zanim jeszcze został wprowadzony.

Jadzia

Tak wygląda kraj w ruinie…..

alleluja i do przodu

Dokładniej to kraj w kredycie, zrujnowany to będzie, kiedy nadejdzie czas spłaty kredytów.

euroentuzjasta

Cały eurokołchoz jedzie na kredycie, wmawiają ci że życie na kredycie to jest to czego potrzebujesz i że inaczej się nie da a do tego przy okazji, dodatkowo wciskają ci różny niepotrzebny szajs lansując na niego sztuczny popyt.

aby Polska rosła w siłę

Zgadza się, żaden z emigrantów jak dotąd nie wraca i nie chce wracać do kraju w ruinie i nie wróci, dopóki kraj z ruiny się nie podniesie.

Obserwując

Kraj w ruinie i w pisiowskim komunizmie.

mieszkanie plus

Kiedy PiS załatwi wreszcie od Niemiec reparacje wojenne, to w rezultacie będą środki na odbudowę kraju z ruiny.

The Tiger@

Ale nie załatwi tego, bo PRL się zrzekła

mieszkanie plus

Coś słyszałeś, że gdzieś dzwonią ale nie wiesz dokładnie w którym kościele.

The Tiger@

Wiem dokładnie. Zrzeczenie się jest prawomocne i potwierdzone jeszcze przez RP.

mieszkanie plus

Jarosław Kaczyński wie lepiej.

The Tiger@

Jarosław Kaczyński wie lepiej jak manipulować i z tego korzysta.

mieszkanie plus

Mną nie manipuluje.

The Tiger@

Wystarczy, że manipuluje ok. 35% społeczeństwa.

mieszkanie plus

A reszta głupia na to pozwala.

The Tiger@

Czyli Ty też?

ten tego pis

w tym kraju nie da się żyć, taki mały przyrost milionerów co to jest, pewnie pis specjalnie wymyślił pandemię by tym się wytłumaczyć? Trzeba uciekać z tego kraju. Dobrze ,że Donald wrócił , dzięki niemu zaczniemy się bogacić!

euroentuzjasta

Może nie wymyślił ale zaprzągł ją aby pandemia pracowała na korzyść PiS, zresztą aparat biurokratyczny eurokołchozu robi dokładnie to samo a Tusk jest jego elementem.

arteush

kochani milionerzy kupcie żarówki które już od bardzo dawna nie świecą na szczycie naszej WYSOKOŚCI radiostacji Gliwickiej. Być może stać Was na światełko do nieba.

Dawid

Wyzysk pracowników i cwaniactwo prowadzi do bogactwa w Polsce. Pewnie pracownicy tych milionerów tyrają na umowę zlecenie za najniższą krajową.

The Tiger@

Pewnie pracownicy tych milionerów sa zatrudnieni na umowę o pracę i dobrze zarabiają by było produktywni, zmotywowani i kreatywni.

Obserwując

No,czyli firemkarzom się powodzi, w końcu byli dotowani pieniędzmi podatników przez pół roku lokdałnu.Ceny podnieśli,inflacja poszybowała w górę a suweren ruszył tłumnie do knajp,kafejek,restauracji.

Suweren

To załóż firmę jak zazdrościsz.

suport

To zdecyduj się wreszcie czy bardziej odpowiadają ci państwowe molochy komunistycznego PiSu, czy kapitalistyczni firemkarze bo błądzisz w kółko jak takich dwóch wokół dużego koła zębatego w rowerze.