Mistrz wśród mistrzów zaparkował blokując pas ruchu. Straż miejska prezentuje zdjęcia

Straż miejska opublikowała kolejną porcję zdjęć mistrzów parkowania. Ubiegły miesiąc wiązał się ze świątecznym urwaniem głowy, ale czy aż na tyle, by zostawiać auto gdzie popadnie?

Wyjazdy z bramy, miejsce dla osoby niepełnosprawnej, zieleniec między drogą dla rowerów a chodnikiem dla pieszych – to tylko niektóre z miejsc zbyt często traktowanych jak parking.

REKLAMA

Przedświąteczne sprawunki nie stanowią uzasadnienia dla łamania zasad ruchu drogowego. Przypomina o tym straż miejska prezentując – trzeba przyznać – w niektórych przypadkach kuriozalny sposób parkowania.

(żms)
fot. SM Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cliper

Co niedziela na gliwickiej giełdzie auta dostawcze ludzi tam handlujących stoją na nowo zrobionej za grube miliony drodze rowerowej.straz miejska jest owszem pilnuje i każe kierowców ale nie po 12 bo bazar się kończy a handlarze wówczas się pakują

lorl

Nie rozumiem. Jak parkujący na zakazie samochód blokuje chodnik, przystanek, zieleniec to jest złe parkowanie, a jak blokuje pas jezdni to awansuje na “mistrza mistrzów” ? Bo utrudnia ruch zmotoryzowanym, a jak utrudnia ruch pieszym to mniejsze zło jest?
Pieszy może sobie poradzić? Boczkiem, trawniczkiem, wężykiem, rynsztokiem?

Papa Smerf

Jakby to wyjaśnić.. samochód jako rzecz o masie ok. 1,5 tony, z ograniczonym polem manewru i to tego będąc zobligowanym do poruszania się wyłącznie po jezdni, stanowi znacznie większe zagrożenie w momencie gdy tarasuje drogę i tworzy zator. Może to wydawać się niezwykłe i trochę dziwne ALE pieszemu faktycznie jest łatwiej ominąć przeszkodę niż kierowcy w samochodzie! Oczywiście nie znaczy to, że wolno parkować gdzie się podoba – od tego są parkingi, niemniej tak – idąc z. Buta łatwiej ominąć samochód na chodniku niż samochodem wjechać na chodnik i ominąć zablokowany pas.

The More You Know!

...

Chodnikami poruszają się nie tylko wysportowane kozaki, ale również osoby starsze, niepełnosprawne, na wózkach lub z wózkami itp. W sytuacji gdy blokowany jest chodnik takie osoby muszą wejść na jezdnię aby ominąć samochód, a to już stwarza poważne zagrożenie, i oczywiście jest karane mandatami. Papa Smerf by to wiedział bo troszczył się o wszystkie smerfy.

Papa Smerf

100% racji przyznaję – jestem pieszym, jestem kierowca, czasem rowerzystą i zawsze dokładam swoją cegiełkę żeby wszystkim nam było trochę łatwiej.. no dobra, może nie dokładam nic ale przynajmniej staram się nie utrudniać, dlatego tez nawet nie biorę pod uwagę miłych ludzi tarasujących całe chodniki czy pasy zieleni bo liczę się z tymi, którzy faktycznie nie mają tak łatwo i muszą takiego ominąć . Od parkowania są parkingi i trzeba tępić zachowania w stylu „jak nie mnie gdzie to bylegdzie”. Może wtedy będzie nam odrobine lżej.

Pozdrawiam serdecznie :)

lorl

Rozumiem Twoje argumenty, ale zasadniczo się z nimi nie zgadzam. Moim zdaniem argument ” samochód ma trudniej ominąć ” jest z czasów gdy samochody nie przepuszczały pieszych na przejściach bo miały trudniej zahamować i faworyzuje samochody w miastach kosztem innych uczestników ruchu.
Tak jak pisałeś. Jeżeli każdy będzie parkował przyzwoicie to wszystkim będzie łatwiej się żyło.

Beton

Nie no, ten na środku drogi to na prawdę arcymiszcz wszechświata

Izaak

Wlepiac mandaty to sie nauczą

lolo

Zapraszam na Sikornik.
Tam sa wszystkie przypadki niewlasciwego parkowania: na zakazie, na przystanku, na zielencu, na drodze rowerowej, na powierzchni wylaczonej z ruchu.

zapraszam SM do pracy(uczciwej

Z mojej strony zapraszam w uliczki Starówki i nie tylko pieszych, ale również tych zmotoryzowanych ze “Straszy” Miejskiej. Bo same zdjęcia nic nie dają. Jeden taki od ponad dwóch miesięcy przyjeżdża przed 9.oo na Bankową i skutecznie prezentuje się do opłacenia mandatu stojąc do ok. 19.oo . Facet ma chyba kolegę w SM, bo przed 24 grudnia robili zdjęcia, ale chyba tylko na pamiątkę, że byli w tym miejscu. SGLN (reszta do wiadomości SM) jak parkował tak parkuje o tej samej porze 5 dni w tygodniu.

Szota

Powierzchnie wylaczona z ruchu to eliminuje noca wylewajac farbe czarna i rozmazujac ja

ja234

Tym “mistrzom parkowania” od siedmiu boleści wlepiać mandat po 5 tys i 15 pkt karnych.

gość piątkowy

A co z auteczkiem?

Beton

Odholować i publicznie zezłomować.

Szota

Ojtam ojtam,pleciesz jak pijany

Szota

To moi ziomale i mam przyzwolenie sobie postawic,ty cieciu

kowalski

ja bym się zastanowił kto stawia w tak idiotyczny sposób znaki. Fotografie z ulicy Sobieskiego gdzie z niewiadomych przyczyn przejeżdża jeden autobus na dzień! a przystanek zabiera 6-7 miejsc parkingowych a potem koło szkoły mimo skrzyżowania w literę T bliźniaczego do tego na ulicy Korfantego gdzie można parkować a pod szkołą gdzie w ogóle nie ma miejsc do wypuszczenia dzieci i do postoju nauczycieli. To jest prawdziwy powód problemów a nie to czy ktoś się zatrzymał na głupim zakazie. nigdy nie było tam wypadku. Takie to miasto – frontem do mieszkańca. 30 numerów klatek a 8-12 miejsc postojowych .

666

Zapraszam na ulice Zubrzyckiego w Gliwicach…znak zatrzymywania się i postoju…pełno aut stoi…a Policja i Straż Wiejska wcinają sobie kebaba w Leyla kebab…

Beton

W Gliwicach nie ma ulicy Zubrzyckiego.

heli1b

Ani znaku “zatrzymywania się i postoju”

Ja.

No cóż… Skoro jest znak “zatrzymywania się i postoju”… To stoją.