Mundial zbliża się wielkimi krokami. Co jeszcze warto zobaczyć w Rosji w tym czasie?

Już niedługo Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji, czyli miesiąc sportowych emocji, prawdziwe eldorado dla kibiców piłki nożnej.

Duża liczba kibiców z Polski wybiera się w czerwcu i lipcu do Rosji, aby osobiście uczestniczyć w tym piłkarskim wydarzeniu. Niezależnie od tego, czy wybieracie się na Mundial, czy spędzicie ten czas, śledząc mecze piłkarskie na ekranach telewizorów, warto wiedzieć co ciekawego można w Rosji zobaczyć.

Dla tych wszystkich, którzy wyjazd do Rosji na Mundial mają już zaplanowany, pozostaje tylko podszkolić znajomość języka, jest to możliwie jeśli skorzysta się z udogodnień jakie dają korepetycje rosyjski za pomocą komunikatora Skype. Pomimo, że do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji pozostało już naprawdę niewiele czasu, to nadal można skutecznie podszkolić swoją znajomość języka rosyjskiego. Poruszanie się po Rosji, uczestnictwo w meczach, jak również zwiedzanie będzie o wiele bardziej komfortowe, jeśli znajomość języka pozwoli na porozumienie się, chociażby w podstawowych kwestiach.

Wyjazd na Mundial i zwiedzanie

Wyjazd na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do Rosji można z powodzeniem połączyć ze zwiedzaniem tego rozległego kraju. Każdy posiadacz biletu na mecze mundialowe będzie miał tak zwany paszport kibica. Dokument ten upoważnia do przyjazdu do Rosji na dziesięć dni przed tym, zanim rozpoczną się Mistrzostwa. Po zakończeniu Mundialu, będzie również można zostać jeszcze przez dziesięć dni. Paszport kibica daje także liczne uprawnienia, na przykład: darmowe przejazdy komunikacją miejską na stadiony oraz bezpłatne przejazdy koleją pomiędzy miastami w których będą odbywały się mecze piłkarskie. Poniżej kilka informacji o miastach w których będą odbywały się mecze.

Moskwa

Największe miasto w Rosji i stolica tego kraju. Do tego miasta co roku przybywa ponad milion turystów z całego świata. Jednym z najważniejszych punktów w tym mieście jest Plac Czerwony. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Moskwy. Na placu Czerwonym warto zobaczyć Sobór Wasyla Błogosławionego, jest to wyjątkowa budowla zbudowana przez cara Iwana Groźnego. Legenda głosi, że po zakończeniu budowy cerkwi wydał, on rozkaz, aby oślepić architektów, by już nigdy nie powstała równie piękna budowla. Cerkiew jest udostępniona dla turystów, można ją zwiedzać w tygodniu, oprócz wtorków w godzinach od 11 do 18. Będąc na Placu Czerwonym warto również zwiedzić GUM czyli Główny Powszechny Dom Towarowy.

Petersburg

Miasto jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Rosji. Miasto położone jest na wyspach, poprzecinane licznymi kanałami, znajduje się tam prawie 400 mostów. Pomiędzy 15 maja, a 16 lipca, czyli również w okresie, kiedy będą w Rosji Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, można podziwiać tak zwane białe noce. W Petersburgu jest mnóstwo miejsc wartych zobaczenia, do najważniejszych z nich należy Ermitaż, Pałac Admiralicji, Twierdza Pietropawłowska, Krążownik „Aurora”.

Sarańsk

Jest to miasto dość mało znane polskim turystom. Miasto zostało założone w 1641 roku, w tym mieście warto zobaczyć Narodowy Teatr Dramatyczny, Muzeum Sztuk Pięknych, liczne kościoły i klasztory.

Kazań

To dość egzotyczne miasto, stolica Tatarstanu. Interesującym miejscem jest Muzeum Sowieckiego Stylu Życia. To nietypowe muzeum, bo można w nim wszystkiego dotykać i wykonywać fotografie. Sercem miasta jest okazały budynek zbudowany z białego kamienia, jest to kazański kreml. Obiekt jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto ma prawo noszenia nazwy Trzeciej stolicy Rosji, po Moskwie i Petersburgu.

Soczi

Soczi, to miasto kurort, jego nazwa jest kojarzona w wielu miejscach na świecie. W 2014 roku miały tam miejsce Zimowe Igrzyska Olimpijskie. To miasto będzie siedzibą polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Miasto jest położone nad brzegiem morza Czarnego. Będąc w tym mieście warto odwiedzić wspaniały ogród botaniczny, delfinarium, akwarium, dużą atrakcją są również Aquaparki. Miasto otoczone jest drugim najstarszym w Rosji Parkiem Narodowym, można w nim podziwiać między innymi 30-metrowy wodospad Agura w Wąwozie Aguriańskim. W samym mieście można również zobaczyć letnią rezydencję Stalina, Muzeum Sztuki, Muzeum Sportu, oraz jedno z najstarszych na świecie Muzeum Historyczne.
Przeczytaj też Prawie połowa Polaków nie zna żadnego języka obcego

(materiał partnera)