Na co w weekend wybrać się do Teatru? Przygotowano dwa spektakle – dla młodszych i starszych widzów

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na weekend z kulturą, Teatr Miejski ma dwie propozycje dla dorosłych i nieco młodszych widzów. W dniach 23–25 lutego Teatr Miejski w Gliwicach poleca spektakle: „Dwunastu gniewnych ludzi” oraz „Mity albo jak zostałem Heraklesem”.

 
Dla dorosłych wystawiony zostanie spektakl „Dwunastu gniewnych ludzi”, którego scenariusz znamy z historii światowego kina. Gliwicka wersja sceniczna trzyma w napięciu tak samo mocno jak ta z dużego ekranu. Sprawa chłopaka oskarżonego o zabójstwo ojca wydaje się już przesądzona. Dowody i zeznania świadków zdają się definitywnie wskazywać na winę oskarżonego. Dwunastu przysięgłych trafia do sali obrad, gdzie mają wydać wyrok. Jeden z nich ma jednak pewne wątpliwości co do winy oskarżonego. W miarę upływu czasu sprawa zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót. Jaką decyzję podejmą przysięgli? Na scenie plejada gwiazd – m.in. Kamila Baar, Stanisław Brudny, Marta Klubowicz i Izabela Dąbrowska. Bilety można nabyć tu.

Podobnie jak tydzień temu, dla widzów młodszych proponowany jest spektakl „Mity albo jak zostałem Heraklesem”.

Marceli trafia do gabinetu szkolnego psychologa. Chłopiec w świecie wyobraźni żyje pośród greckich bogów i herosów. Jako boga wyobraża też sobie tatę, którego mocno mu w życiu brakuje. Marceli opowiada pani psycholog emocjonujące historie rodem z antycznej Grecji, które aktorzy prezentują na scenie z wykorzystaniem efektownej scenografii. To nie jest nudna powtórka z mitologii – opowieść niesamowicie wciąga młodych widzów nawiązaniami do świata gier. Dorosłych zachęca natomiast do refleksji nad współczesnym rodzicielstwem. Bilety tu.


(żms)/Teatr Miejski/UM Gliwice
fot. J. Astaszow, mat. TMG