Na os. Kopernika powstanie małe targowisko. MZUK ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji


Miejski Zarząd Usług Komunalnych ogłosił przetarg na “Opracowanie dokumentacji projektowej utwardzenia terenu do prowadzenia targowiska na terenie osiedla Kopernik w Gliwicach“.

Termin składania ofert w zamówieniu publicznym mija w piątek, 7 lutego.

Plac targowy miałby znaleźć się na działce 155/2 między ulicami Centaura a Kopernika, nieopodal lokalnego “centrum handlowego”, apteki, restauracji i poczty. Będzie niewielki –  około 300 m2 powierzchni.


Fragment umowy, która zawarta zostanie z wykonawcą wyłonionym w zamówieniu publicznym, scr. BIP MZUK

W ramach realizacji zamówienia wykonawca będzie musiał przygotować wstępne koncepcje zagospodarowania działki obejmujące utwardzenie kostką betonową terenu do prowadzenia targowiska, odwodnienia obszaru do istniejącej kanalizacji deszczowej, połączenia utwardzonego placu z istniejącymi na osiedlu alejkami dla pieszych, wykonania drogi dojazdowej do targowiska, jak również aranżacji zieleni.

Zleceniobiorca zostanie zobowiązany także do prowadzenia nadzoru autorskiego nad realizacją późniejszych prac budowlanych.

W “Planie przetargów na 2020 rok” MZUK zaplanował na wykonanie targowiska środki o wysokości 130 tys. złotych. Zgodnie z dokumentem, realizacja robót budowlanych powinna rozpocząć się w II kwartale, może się jednak opóźnić – na zaprojektowanie placu targowego zwycięzca konkursu ofert będzie miał 4 miesiące od momentu zawarcia umowy.

(żms)
fot. scr. MSIP/Geoportal Inwestora, BIP MZUK Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
realista

cytat-na zaprojektowanie placu targowego zwycięzca konkursu ofert będzie miał 4 miesiące od momentu zawarcia umowy-koniec Tyle czasu na projekt kawalka klepiska. Ktos se jaja robi?.

Anka

No właśnie he, a w Chinach potrafią w 6 dni wybudować ogromny szpital

kaczym okiem

Dlatego PiS dąży do chińskiego modelu “kapitalizmu” państwowego w Polsce a jak na razie to ze swoją liczbą wybudowanych mieszkań+ załapuje się do Unii Europejskiej dwóch prędkości i chodzi o tę prędkość niższą.

kasztanka naczelnika

A u nas kaczki PiSzczą przy korycie już 4 lata i ciekawe czy zdążą wybudować na tego roczną setną rocznicę pomnik Bitwy Warszawskiej ?

kasztanka naczelnika

Dobra zmiana już 4 lata baluje przy korycie, ciekawe czy zdąży na tego roczną 100 letnią rocznicę wybudować pomnik Bitwy Warszawskiej ?

ewa

Tylko ten szpital jest od razu przewidziany do rozbiórki, po przejściu wirusa z koroną.

Niestety.

Klepisko już jest i będzie się powiększać, bo niemrawa Straż Miejska nie zwraca uwagi na niszczenie zieleni. Przykładem są przyuliczne pasy “zieleni” dawno stratowane przez opony aut. Tak mamy w całych Gliwicach.

Mama

A kto bedzie tam sprzatal? Czy dodatkowe kontenery na smieci tez beda? A jakis cywilizowany dojazd bedzie? A beda ubikacje dla sprzedajcych? Wiaty zaplanuja czy kazdy ustawia swoj daszek?
Oto sa pytania!

Jaja

Jaja se robią chociażby uzgodnienia z PWiK dotyczące wpięcia do kanalizacji, drugie jaja to uzgodnienie z ZDM-em lub właściwym zarządcą drogi dojazdowej. Mapa do celów projektowych (takie malutkie jajuszko) bo a nóż pod placem biegną kable itp… Takie to jaja na zwykłym klepisku. Ale zapewne jako doświadczonemu życiowo realiście wydaje Ci się, że zrobienie legalnego projektu to narysowanie ośmiu kresek na serwetce przy kawie…

~G~

Cztery miesiące na zrobienie dokumentacji projektowej kawałka terenu??? Zatem na realizację projektu pewnie rok! MZUK pod rządami pana Tomali chyba zwalnia. Co zresztą nie dziwi – przecież nie jest specjalistą od tworzenia. Zdecydowanie lepiej radzi sobie w niszczeniu.

poinformowany

p. tomala nie rządzi już chyba w MZUKU…… bo w ub tygodniu został V-ce prezesem w PWiK Gliwice !!!!!!!
Żenuła !!!!!

J-23

na stronie MZUKUjest dalej jako Dyrektor na stronie wodociągów jako członek Zarządu czyli bardzo pracowity omnibus

~G~

A może jest specjalistą od wszystkiego? Już wcześniej pełnił kilka funkcji jednocześnie. Nie zdziwię się, jeśli i teraz tak będzie.
I zapewne nic mu się nie stanie w razie błędów. Przecież jego “szefem” jest dotychczasowy kolega z UM – obecnie pierwszy zastępca prezydenta miasta.

blekota

Kiedyś w latach 80′ stal tam taki drewniany barak od Jasia

Laszlo_egesz

była wypożyczalnia kaset video, była blaszana knajpa naprzeciwko pizzerii u Dziadka, ale baraku nie przypominam sobie.

Greg

Heh, to było na długo przed blaszakiem…

prosty_gliwiczanin

Pamiętam wypożyczalnię w piwnicy jednego z pawilonów, przy wypożyczeniu kasety trzeba było podać hasło :))

Laszlo_egesz

o ile się nie mylę to na Koperniku funkcjonowały trzy wypożyczalnie: w pochowskim bloku, koło Gusi, przy MarketPolu (to chyba ta, o której myślisz) i tą blaszaną.
(komentarz oczekuje na moderację)

Gliwiczanin

Mi się wydaje ze chyba cztery funkcjonowały.
Koło gusi, w marketpolu gdzie stokrotka, w marketpolu w piwnicyi w blaszaku co stał koło dziadka

blekota

Pisze o latach 80tych, stal drewniany barak, warzywniak, dooiero litem sie Jasiu na Centaura przeniósł byl to czas gdy jeszcze było przedszkole w bloku na przeciw szkoły, a po bialy ser jeszcze mokry z serwatki chodziło sie na drugą strone Toszeckiej na przeciw Karczmy leśnej, dzis jest tam chyba sklep z czesciami samochodowymi.

Gruntowy przymrozek

To pewnie opisujesz czasy gdy bracia brodacze handlowali chlebem z syrenki Bosto między blokami na Centaura (potem założyli sklep Tytan). Stał tam wówczas konkurencyjny Mercedes piekarni Karchowice.

Kalasanty

Kiedy miasto ucywilizuje targowisko na ul.Lipowej.Tam czas się zatrzymał i wygląda jak targowisko przy ulicy Targowej w 60 latach-

Rysio

Mieszkańcy już się cieszą na powrót szczurów i gołębi. Miasto w ramach rekompensaty wyposaży każdaą wspólnotę w kota.

Ad

Na wykonanie targowiska 130 tys. a “projekt ” pewnie i za pińćset tys.

Fan

300 metrow to chyba pomylka co tam mozna zrobic i czym handlowac jak to powierzchnia mojego domu

ewa

a masz i-robota

Gruntowy przymrozek

Ogródki działkowe w okolicy miały po 300 mkw

Mariusz

Jeszcze niech mzuk się wypowie ile zamierza wydoić od tych którzy by tam prowadzili działalność handlową, bo w tej kwestii nie na sobie równych .

prosty_gliwiczanin

Podobno mieszkańcy tego osiedla nazywają ten plac Rumunią. Ale już kiedyś miał być plac handlowy w Gliwicach, gdzieś tak na początku Toszeckiej. I wykonawca wszystkich wy…dymał a placu nie ma.

Gruntowy przymrozek

Kiedyś handel obwoźny odbywał się w miejscu parkingu strzeżonego.

Rafał

Czyżby obiecywany jeszcze przez Frankiewicza powrót “balcerka”?

helcia

A gdzie obiecany lata temu BALCERE?

Laszlo_egesz
oh shit

Balcerowicz musi odejść i Barcerek też.

Cookie Monster

Czy będzie to targowisko próżności ?

Imiu

żeby się opłacała trzeba zarobić na czysto z 10 000.00 PLN a i wtedy korzystniej wyjechać do Plemienia Niemieckiego…mniej h i wiecej pinędzy.

Imiu

dający minusa nie wiedzą jakie są w PL reali/ wysokie podatki/opłaty dla małych przedsiębiorców tzw. jednoosobowych.

kanalia52

Czy właściciel będzie kradł jak ten na Lipowym?

Obserwujący

Coś tam urzędasy urodziły, nawet w miarę sensownego.

suport

Może nawet jakiś straganiarz wystawi tam kramik z częściami do rowereczków.

Gliwiczanin

Ale nie wolno tam robić parkingu żeby ludzie nie przyjeżdżali auteczkami a jak przyjadą to zabierać im te auteczka