Na przystanku, na trawniku… gdzie jeszcze można zostawić samochód? Galeria mistrzów parkowania

Gliwicka Straż Miejska konsekwentnie raz w miesiącu publikuje na swojej stronie galerię mistrzów parkowania. Prezentujemy kolejną porcję zdjęć.

Mimo bezdyskusyjnych problemów ze znalezieniem wolnego miejsca, niektórzy kierowcy idą jednak co najmniej o jeden krok za daleko.

REKLAMA

Zablokowanie wyjazdu z bramy, zostawienie samochodu na przystanku czy uniemożliwienie wejścia do zaparkowanego obok auta…. Tutaj nie powinno być żadnej taryfy ulgowej. (fot: Straż Miejska Gliwice)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ja trawa.Uprzejmie donoszę

Codziennie jakiś ciupas parkuje samochód na trawniku parku Chopina za pomnikiem Ofiar Wojen Totalitarnych.Straży Miejskiej jakoś tam nie widać.Cały trawnik jest ….byłym trawnikiem.Do roboty wałkonie ze SM.Pisać mandaty,zlecać odholowanie samochodu.

Darek

I bardzo dobrze, nie będą psy s**ły n a trawniku

Rozum

Darku ! W sumie lepiej na trawniku niż na głowe czego jesteś wymownym przykładem

krzysztof

Te nieroby wolą ukarać babcię z pietruszką na chodniku.

Józef Dziuba

Likwidujcie więcej miejsc do parkowania! Ulica Akademicka Park Chrobrego. Wyremontowana droga i ani jednego miejsca do parkowania. A jest miejsce na zatoki .

Marcin Panek

To tak serio ? na prawdę jest Pan zdania, że jeszcze więcej miejsc parkingowych załatwiłoby problem? Gliwice mają być betonową pustynią tylko dlatego, ze ludziom nie chce się parę metrów podejść ? Parking w parku ? Po kiego grzyba ? Tu nie chodzi o miejsca parkingowe, bo one zawsze będą zastawione, chodzi natomiast o pro samochodową politykę miasta. Jeśli natomiast dobrze zorganizować komunikację miejską i uświadomić ludziom ( zwłaszcza przyjezdnym) że Gliwice to nie parking to niech mi Pan wierzy, że nie byłoby tego artykułu.

Darek

Tak
Więcej miejsc parkingowych załatwi problem.
Gliwice mają być cywilizowanym miastem, a nie wioską rowerpwą

AMF

Jakiś przykład gdzie więcej miejsc parkingowych załatwiło problem zamiast go powiększyć?
Wiocha to odpowiednie miejsce dla ciebie i tam wracaj, skoro od furmanki nie idzie cie oderwać nawet granatem.

jergaj

Panie Panek. Artykuł tyczy w głównej mierze posiadaczy samochodów. Mniemam że Panu żal że takowego nie ma więc może uderzy Pan w temat ścieżek dla pieszych albo pójdzie za pomysłem byłego Prezydenta naszego kraju i weżmie kredyt i go sobie kupi, ale jaszcze prawo jazdy. No cóż tutaj rodzi sie problem, żeby zdać egzamin trzeba myśleć

Józef Dziuba

Marcin Panek Nie parking w parku a OBOK. Na pewno nie załatwi sprawy ciągła likwidacja kolejnych możliwości parkowania samochodów. Udawanie że ludzie nie mają korzystać z samochodów bo to bee, to hipokryzja. Mam zapieprzać z dzieckiem do parku pieszo 12 km? Każdy remont ulicy w Gliwicach to zmniejszenie miejsc do parkowania? Po co niby? Dla kogo te ulice? Rocznie zostawiam w parkomatach kilkaset złotych a ciągle mam problem z parkowaniem.

Ldjdjzi

Tak mi Ciebie żal…

AMF

Dlaczego nie masz parku bliżej? Czyżby dlatego, ze przestrzeń tego miasta zawłaszczył najbardziej marnotrawny środek transportu czyli samochód?

Ludzie płacą za mieszkania a ciągle mają problemy z powietrzem nadającym się do oddychania.

Marcin Panek

Problem strefy płatnego parkowania jest taki, że cwaniaczki pracujące w centrum pomeldowały się u swoich pracodawców i wydanych abonamentów mieszkańca jest więcej niż miejsc w całej strefie. Widzisz? Dojezdzasz 12 km do parku, więc ciebie problem nagminnego zastawiania przez auta wszystkiego nie dotyczy. zawsze mozna podjechac i zostawić auto na parkingu koło Tafli, jest bardzo duży. Jeśli przejście z tego parkingu do parku to problem to proponuję poszukać innego parku, najlepiej z parkingiem zamiast drzew.

jergaj

Parking koło Tafli jest własnością Tafli więc dlaczego sie szarogęsisz? Najpierw zapytaj czy lodowisko sie zgodzi póżniej radż, czyli najpierw myśl potem mów !!!

adam

Kto powiedział że idąc do piekarni po pieczywo masz parkować po drzwiami piekarni….?

ja234

@Adam, nikt tak nie powiedział, to kierujący mają manię podjeżdżania pod same drzwi.Przecież gdyby zostawili auteczko np. 1 km dalej to by padli w wycieńczenia. Najlepiej gdyby mógł wjechać do piekarni..

Dawid Pater

Marcin Panek kiedys chcialem sie przesiasc z samochodu do autobusu zeby dojezdzac do pracy. Raptem 4.5km. Jezdzenie samochodem wyszlo mnie taniej, wiec sorry…

Roman W.

Kłopoty ze znalezieniem miejsc parkingowych w centrach miast małych, średnich i dużych, to nic nowego. Nie jest to jednak powód, aby tolerować samochody ewidentnie zaparkowane niezgodnie z przepisami. W takim przypadku nic bardziej wychowawczo nie działa, jak odholowanie samochodu na płatny parking na peryferiach miasta. Kilka lat temu w pewnym dużym mieście miałem taką “przygodę” i muszę przyznać, że obecnie parkuję tylko w miejscach do tego przeznaczonych.
Zbyt łatwo godzimy się na tolerowanie “małych wykroczeń”, bo próg tolerancji rośnie niezwykle szybko. Walczmy o zmianę prawa, ale obowiązującego – przestrzegajmy.

Marcin Panek

jednak jest to przystanek i nie wolno go zastawiać. Załóźmy, że trzyma Pani auto na podwórku do ktorego prowadzi brama, a wjazd zostałby przez kogoś myślącego podobnie jak Pani zastawiony. Jego tłumaczenie, że korzysta pani z bramy 2 razy dziennie przemówiłoby do pani w momencie zastawienia auta ? Szczerze wątpię

Paulina Wilk

Niestety jest coraz więcej kierowców z autami niż miejsc parkingowych :/

Oliwa

Tak naprawdę to ja “drastycznych ” zdjęć nie widzę.No może to z parkującym na trawie.Jeśli redakcja zechce prześle na jej adres inne zdjęcia.Takie moje osobliwe hobby.Zdjecia samochodów SM zaparkowane nieprawidłowo.

Aleksandra Schwarz

A ja wyjechać z posesji nie moge bo zastawiają nam wjazd. Potem na skrzyżowaniu wyjechać bo zastawiają skrzyzowanie. Tragedia i bezmyślność.

Paweł

Mam tu jeszcze jednego co mysli tylko o sobie.
http://ifotos.pl/z/qreewpa

Agata Richter

A czy Straż Miejska robi w tej sprawie cokolwiek jeszcze oprócz publikowania zdjęć? Do tego nie potrzeba munduru, o ile mi wiadomo.

treya50

1,5 metra chodnika ma być wolne dla pieszych. Wow, jak się to ma do starówki, gdzie nie uświadczysz samego chodnika bez auta o tej szerokości. A i jeszcze parkomat na Matejki, gdzie trzeba zejść z wózkiem na jezdnię, a i piesi bez wózeczków z dziećmi muszą schodzić gdy jest kolejeczka kierowców do tegoż parkomatu. Takie rzeczy tylko w Gliwicach. Niedawno bodajże w Poznaniu wlepiali mandaty kierowcom co tak zastawiali chodnik, a mnie zazdrość brała bo miejsca tam jeszcze było, a było. Inwalida na wózku, matka z dzieckiem każdy mógł przejechać.

lorl

Ale na starówce nie ma chodnika. Tak cała jezdnia jest chodnikiem. Czyli mówiąc obrazowo nie przemykasz rynsztokiem pomiędzy zaparkowanymi samochodami, a ścianą kamienicy tylko idziesz środkiem przepuszczając jadące wolno samochody.

treya50

@lorl ha ha ha !

Tomasz Mihal

Wszyscy prawie narzekają na skutki i je pokazują,a nikt nie pomyślał o przyczynach i czemu tak jest…Niestety włodarze naszego miasta i pewnie wielu innych nie zadbali oraz nie przewidzieli,że z pojawieniem się większej ilości aut potrzebne są też miejsca do ich parkowania i z tego powodu ludzie radzą sobie jak mogą… oczywiście tych co przeginają nie brakuje…Ale niestety tak jest jak nie ma dobrych analityków oraz logistyków i o takie przedmioty powinni się postarać już chyba od szkoły podstawowej (jakieś podstawy przynajmniej),by coś się zmieniało na lepsze w tej materii…podaż,popyt i metody radzenia sobie z tym oraz dbanie o wszystkich… Czytaj więcej »

AMF

Władze tego miasta to wzorowy przykład lachonów dbających by aut było jak najwięcej: likwidacja GKW, tramwajów, brak autobusów na nowych ulicach, brak priorytetów dla zbiorkomu i perfidne utrudnianie poruszania się pieszym.

Marcin

Ło matko, to jeszcze nic, widziałem lepsze kwiatki…niestety tak będzie dopóki komunikacja zbiorowa nie będzie świadczyć usług na dobrym poziomie, tak będzie dopóki ludzie nie zmienią swojej mentalności i w końcu tak będzie dopóki straż miejska czy tez ( a w szczególności policja) nie będą sobie zawracać głowy źle postawionym autem. Proponowałbym założyc w UM specjanlą komórkę zajmującą się tylko i wyłącznie wystawianiem mandatów za złe parkowanie, zyski w setkach tysięcy złotych miesięcznie

Hania Bania

Ja zapraszam Straż Miejską na zamkniętą ulicę Błonie i sąsiadująca z nią ulicę Ceglarska.Zarobek z premią gwarantowany.Auta źle parkowane,piraci drogowi,że strach przez ulicę przejść i ogólnie pojęty brak kultury i debilizm kierujących…

Darek

Typowa wypowiedź… bo ja nie mam auta…

AMF

… zamiast mózgu.

Gargulec

Dwie ulice z d… a jedna jeszcze zamknięta. Parkują tylko mieszkańcy i szanowna pani chce milicje na sąsiadów napuszczać. Pieniactwo i ormo.

Natalia Skrzyszewska

Ostatnio moda jest parkowania na szerokości całego chodnika róg Ligonia i Mickiewicza przy alejce – tak ze dzieci wracające z podstawówki musza wejść na jezdnie by ominąć zaparkowany samochód , tak samo matki z wózkami..

Bogna Radowicz

na ligonia parkuja tak juz od ponad 20stu lat…

Natalia Skrzyszewska

Bogna Radowicz na Ligonia parkują na części chodnika i faktycznie czasami trudno przejechać wózkiem. Ale na rogu ostatnio wjeżdżają samochodem na cały chodnik i na skrzyżowaniu trzeba schodzić na ulice i jak samochód skręca nie widzi człowieka na ulicy który omija samochód. Super niebezpieczne …

B. H. K.

Na ul. Ligonia od Słowackiego do Mickiewicza jest Strefa Zamieszkania, więc tam dla pojazdów obowiązuje 20 km/godz, i na ulicy pierwszeństwo ma pieszy. Jeżeli jest jakiś problem od tego są Służby Porządkowe.

Grażyna Kotarba

A gdzie “służby porządkowe”?

Basia SD

Zróbcie więcej zakazów i postawcie więcej szlabanów, a będzie takich kwiatków coraz więcej bo komunikacja publiczna to dla emerytów co mają czas 10 km robić w pół dnia.

Jagnac

Niektórzy dostali chyba prawojazdy za kostkę masła.

Natalka Wójcik

Ostatnio taka niespodzianka na spacerze. Z wózkiem po ulicy musiałam iść.

AMF

Pampersa trzeba było na pamiątkę zostawić.

arek

Zapraszam do”Strefy Gliwickiej” dużo zakładów, setki aut na trawnikach kierowcy TIR-ów załatwiają się gdzie popadnie brak parkingów.

Ewa Łuków

Marcin Panek ale ja wiem kiedy ten autobus korzysta a ten gosc nie wie kiedy ja bo nie ma na mnie rozkladu:)

Eliza Kon

No cóż głupich nie sieją tylko sami się rodzą

Małgorzata Traczyńska

Miejsce nie najlepsze ale ten przystanek -jego znak wyciśnięty pod murem budynku! Nie powinien być przy ulicy ?

Czesław Pelc

Taka fajna uliczka, można środkiem ,bo jak nie samochody to na stałe kontener. Kaczyniec.

Jadwiga Kulasiewicz

“Obrazki” z dzisiejszego przedpołudnia , pod Katedrą… Przechodzący ksiądz, zagadnięty przeze mnie , stwierdził , że : oto ! Nic się nie dzieje. I mogę sobie zgłaszać , gdzie chce…
W Straży Miejskiej usłyszałam , że ” prawdopodobnie teren jest prywatny , ale – sprawdzą …i w takiej sytuacji – mogą sobie stawiać samochody , gdzie chcą.” Koniec rozmowy. Samochodów jest ze 20 na trawnikach wokôł Katedry.

Adrian Andrzej Mikulski

Co do miejsca wyłączonego z ruchu gdzie stała Toyota to chyba nie, aż taki problem i mistrzostwo?

Elżbieta

Na ulicy Okrzei to samo ,stoją samochody na trawniku przy skrzyżowaniu z ul.H.Bieńka
Straż oczywiście tego nie widzi!