Na takie inwestycje czekamy! Bulwary Kłodnicy szczególnie ucieszą rowerzystów

mat. prasowe UM Gliwice

To będzie jedna z kluczowych tras rowerowych Gliwic – Bulwary Kłodnicy połączą centrum ze Starymi Łabędami. Prace już się rozpoczęły – w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej wzięło udział 7 wykonawców.

Bulwary Kłodnicy będą ciągnęły się od placu Piłsudskiego aż do Łabęd. Powstanie nie tylko trasa rowerowa, ale też przyjazna przestrzeń do wypoczynku wśród zieleni. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Kłodnicy, od ul. Orlickiego do ul. Staromiejskiej.

Będzie to jedna z kluczowych tras rowerowych w Gliwicach – zapowiada miasto.


Wstępną koncepcję projektową jeszcze w 2019 r. opracowała gliwicka pracownia architektoniczna Venit. Powstanie około 5-kilometrowy odcinek ciągu pieszo-rowerowego: wzdłuż ul. Nadrzecznej – od ul. Orlickiego do zjazdu do PH „Arena” oraz biegnący lewym wałem Kłodnicy, od Centralnej Oczyszczalni Ścieków do ul. Staromiejskiej w Starych Łabędach.

Powstaną dwie nowe kładki na Kłodnicy

W ramach inwestycji powstaną też dwie kładki na Kłodnicy – za oczyszczalnią i przed mostem w ciągu ul. Staromiejskiej oraz łącznik z ul. Staromiejską (w rejonie kościoła Wniebowzięcia NMP) i krótki odcinek drogi dla rowerów po drugiej stronie rzeki.

Na Bulwarach Kłodnicy będzie dominowała zieleń, stanie też punkt turystyczny wiatą i ławką solarną wyposażoną w panele fotowoltaiczne, dostęp do internetu za pomocą routera wifi, system darmowego ładowania urządzeń mobilnych i turystycznych oraz stanowisko na rowery i pojazdy elektryczne.

Na realizację inwestycji miasto planuje przeznaczyć 442 800 zł. Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Kłodnicy, od ul. Orlickiego do ul. Staromiejskiej, zgłosiło się 7 firm. Trwa procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę projektu. (za mf/UM Gliwice)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Świetna i bardzo potrzebna inicjatywa. Oby tylko prace projektowe odbyły się jak najszybciej, i tylko na projekcie się nie skończyło. Fajnie byłoby pojechać tą trasą jeszcze w tym roku …

Mosiek

Dlaczego bulwary maja zaczynać się dopiero za ul. Orlickiego, a nie od pl.Piłsudskiego?! Na tym wcześniejszym odcinku zrobiono wreszcie po kilkudziesięciu latach nową nawierzchnie, ale nie zrobili ani jednej latarni. Tak więc 100m od najlepszego z urzędów miejskich, w samym centrum miasta, mamy kawałek bulwaru bez jakiegokolwiek oświetlenia.

4WD

Wizualizacje mają to do siebie, że są czyste. Dodajmy w wyobraźni do tego obrazka pierdyliard rozdeptanych gum do żucia, plamy po upadłych posiłkach i wydalonych nie tą stroną alkoholach, potłuczone szkoło, graffiti na murkach, itd, itp (wizualizacje powinny to wszystko uwzględniać) i odpowiedzmy sobie na pytanie – Jak bardzo muszę być zmęczony, żeby skorzystać z tego zimno-betonowego “zakątka”?

Laszlo_egesz

Czekamy z niecierpliwością na “najlepszą” ofertę Pruim.

siła spokoju i opanowania

To jest pewne i oczywiste oczywistą oczywistością, już nastąpiło i jest rzeczywistością, powinieneś raczej czekać cierpliwie w kolejce do lekarza leczącego z natręctwa niecierpliwości.

Laszlo_egesz

Łatwo Ci powiedzieć, ja z wyżej opisanego powodu zdążyłem już poobgryzać paznokcie (u nóg również). :D

siła spokoju i opanowania

No cóż diagnoza się potwierdza i skierowanie jest jak najbardziej aktualne gdyż do obgryzania pozostał ci jeszcze jeden palec, czy może jest już za późno ?

DD

Na Placu Grunwaldzkim toalety jak nie było tak nie ma. Ostatnio mnie tam chwyciło w drodze powrotnej z zakupów w centrum. Nawet mnie nie interesowało, że krzaki rzadkie chociaż obawy były, żeby korona nie zaatakowała mojej ważnej części ciała. Były prezydent to pewnie nocnik w samochodzie trzymał albo cewnik.

Ad

w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej wzięło udział 7 wykonawców
wygrał Remondis z ofertą za 799.900zł, druga z kolei firma była o 100zł droższa

Cliper

W przygranicznym Goerlitz mieszkancy otrzymali w prezencie od władz jezioro wraz z pełną infrastrukturą-na takie inwestycje czekam!

KolA

N zimę mają to zrobić.

Obserwujący

No,fajnie.Tylko niech wykonanie będzie porządne, tak, żeby auteczkowcy zazdrościli.

suport

Tak solidnie i porządnie wykonane aby można było tamtędy zrobić objazd na wypadek remontu ul. Portowej albo nawet zwiększyć jej przepustowość na co dzień i puścić tamtędy ruch auteczek auteczkowców i aby nowe mosty i Bulwary Kłodnicy wytrzymały ciężar najcięższych TIRów, walących z rur tumany czarnego gryzącego dymu ze swoich śmierdzących kopcących diesli z lejącymi wtryskiwaczami, tak aby “Dym na wodzie” Kłodnicy dawał czadu, wyładowane super wypasionymi i bardzo drogimi rowereczkami, tak, żeby rowereczkowcy zazdrościli.

Beton

@suport – współczuję ci.

DD

Oby wykonanie komponowało się z naturą i nie stało się następnym śmietniskiem po nowobogackich prostakach co nie rzadko się widzi wokół.

zatroskany czytelnik

Szanowna redakcjo, czy wy sobie w ogóle zdajecie sprawę co wypisujecie i jakie to są brednie ? Czy ktoś tam u was myśli, jest tam jakiś redaktor naczelny, który to wszystko kontroluje ? Przecież zaledwie parę dni temu pisaliście a w zasadzie to o mostku nad rowem nie napisaliście nic, że przy ulicy Kozielskiej między Starymi Gliwicacami a Brzezinką wybudowanie 350 metrów ścieżki rowerowej plus mostek nad rowem ma kosztować aż 3,3 mln złotych. Tymczasem według powyższego artykułu wybudowanie 5 km ścieżki rowerowej plus dwóch mostów nad Kłodnicą ma kosztować tylko 442800 zł a więc według was kilkakrotnie mniejsza inwestycja… Czytaj więcej »

rowerman

5-kilometrowy odcinek, to się gliwiczanie najeżdżą. Trasa na 20 minut jazdy.

Romek

na wizualizacji najfajniejszy ten brodaty menel, tylko peta i piwa brak

fanatyk napoi alkoholowych

Nie masz pojęcia o czym piszesz, piwo schowałem za ławkę a peta nie widać bo jest za mały w tej rozdzielczości.

Imiu

100k na malowanie Krzyża w Bojkowie i 400k na taką inwestycję?
Pomalowanie Niemieckiego Lwa to 50k w złotych.

WC widzieliście? Cena też adekwatna jak na Gliwickie i Polskie ZASADY. Ławki Niepodległościowe za 100k od sztuki a raczej krzesło widzieliście?
Park emanacji pod niemiecką wieża drewnianą za ponad 1 MELON? TAK z “gwarancją”.

TAK JEST Aaa ma być jeszcze lepiej XD

kanalia52

Bulwary…buhahahahahaha.

Obserwujący

Tak,tak…bulwary…dla rowerzystów…widzisz jak cię z zazdrości skręca…
Wy auteczkowcy nie macie auteczkowych bulwarów.

auteczkowy

Przyjeżdżamy na takie bulwary, oddajemy siku na ścieżkę rowerową aby się nie kurzyło w nos kręcącym łańcuchem i odjeżdżamy gładziusieńkimi jak lustro asfaltowymi autostradami, których zazdroszczą rowereczkowi telepiący się po ziemnych wertepach podłej nawierzchni “bulwarów”.

auteczkowy

Przyjeżdżamy na taki bulwar, załatwiamy małą potrzebę na nawierzchnię aby się rowereczkowym nie kurzyło się w nos, następnie odjeżdżamy gładką jak lustro asfaltowo-betonową autostradą ku zazdrości telepatających się po wyboistym zaledwie ziemno-szutrowym polnym trakcie,

Mariolka

Ból wary? No ja cie nie moge

Borys

Widać brak pomysłu. wiaty tragiczne- gdzie tu elementarna estetyka. Można mniej a ładniej i funkcjonalnie. Najlepiej obrazuje ten dramatyczny pomysł pan Sokrates na wizualizacji…
Obawiam się że będzie ostre picie

obserwujacy

Tylko 442800 zł. aż na dwa mosty nad Kłodnicą i długi 5 kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej. Nareszcie urzędasy pomyśleli i po taniości budują tandetę dla rowereczkowych i nie marnują pieniędzy na głupstwa.

Largo

To tego ławki z usb i solarami aby smartphona podladowac

obserwujacy

To tego posadzić krzaczory dla TIRówek dla rowerzystów czyli to chyba będzie “Kur.owerówek”.

Mosiek

Tyle to pewnie na projekt dla kolesiowej firmy.

Beton

Przecież to tylko za projekt. Koszt całości wyniesie pewnie z 10 baniek, znając nasze miejskie standardy.

Zbrojenie

Cytuję: ” Na realizację inwestycji miasto planuje przeznaczyć 442800 zł”.

4WD

Bo te kładki, to linowe mają być. W sensie konopne takie.

Zbrojenie

Tak ze sznurka do snopowiązałki.

Ranny Ptaszek

Dokładnie. Realizacja tego będzie kosztowała tyle co jeden kibelek miejski ? – Chyba jakiś błąd co do tej kwoty.