Nadchodzi V Silesia Hip Hop Festival. Dwudniowa impreza z udziałem gwiazd ze Śląska i Zagłębia

Beat, freestyle, taniec – V Silesia Hip Hop Festival to megapopularna impreza, która 30 listopada i 1 grudnia odbędzie się w gliwickim klubie Spirala. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Pokahontaz i KęKę.

– Obok lokalnych wykonawców zagrają najpopularniejsi polscy artyści młodego pokolenia. Nie zabraknie również weteranów polskiej sceny – mówi Marcin Kalinowski ze Stowarzyszenia Ludzie Lasu.

30 listopada imprezę rozkręci DJ Hopbeat, a energetyczny beatbox zaprezentuje Domix. Wystąpi młody raper Opał, a gliwicką scenę hiphopową będzie reprezentował błyskotliwy Skorup, który razem z Jaz Brothers przygotuje publiczność na występ gwiazdy SHHF – Pokahontaz. Fokus i Rahim, legendarni raperzy, przed laty współtworzący grupę Paktofonika, pokażą, dlaczego Śląsk jest uważany za kolebkę polskiego rapu. Inteligentne teksty i elektroniczne inspiracje to znak rozpoznawczy Pokahontaz.

1 grudnia impreza rozpocznie się od freestyle’u Prezesura i Pueblos. Później zaplanowano pokaz tańca hiphopowego i breakdance’u w wykonaniu ekipy Flash Flava.

– Zagrają też nasi goście z Zagłębia – Kamel i DJ Roka, a gliwicki hip hop będzie tego dnia reprezentować Viruz ze składu Styl V.i P. – zapowiada Kalinowski.

Wisienką na torcie tego szalonego wieczoru będzie koncert charyzmatycznego KęKę.

Koncerty w oba festiwalowe dni będą się rozpoczynać o godzinie 19:00 w klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85). Bilety kosztują 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu. Karnet na oba wieczory można kupić za 50 zł. Wejściówki są do nabycia w Internecie w aplikacji Going i sklepie Empik, a stacjonarnie w kasie „Mrowiska”, sklepach Brick City Hip Hop (ul. Dworcowa 50) oraz Gabba (Gliwickie Centrum Handlowe, ul. Zwycięstwa 52a).

Uwaga. Wstęp na imprezę od 14 lat. Młodzież poniżej 16 lat musi być pod opieką osoby dorosłej. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Ludzie Lasu.

(żms)/UM(mm)
fot. materiały organizatora

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Znowu jakaś patologia zawita do mojego miasta. I prawie pod mój dom.Co się dzieje ? Zamiast festiwale pieśni ślicznej patriotycznej tacy to. Gdybym mógł batem bym przepędził.

Imię
Imię

Masz na myśli coś w stylu Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, ale z piosenkami Jana Pietrzaka?

Cool
Cool

Chyba nie. Odniesienie do przepędzania batem sugeruje raczej inklinacje do plebejskiej odmiany kultury pokarpackiej w typie Ostatnie takie trio – ojciec, wuj i stryjo. Czyli gęśle, dudy i śpiew mocno podlane samogonem. Prawacki oszołom nawet nie wie, że w hip hopie też niestety jest nurt rapu patriotycznego, który z mety by pokochał. Drugi koniec tego bata to fani Kabaretu Rak itp. “śląskiej kultury wysokiej”. Sami kulturowi analfabeci.

Gliwice
Gliwice

“Znowu jakaś patologia zawita do mojego miasta” – a co KOD-iarze przyjeżdżają? Czy świeczuszki? Czy może jakaś pielgrzymka?

Ostatni Sprawiedliwy (real)
Ostatni Sprawiedliwy (real)

do Ostatni Sprawiedliwy (fake). Może wymyślisz sobie swojego nicka? Czy jest to dla Ciebie z trudne? Podszywanie się pod kogoś innego – nieładnie.

ers
ers

Fajna sprawa – byłem trzy lata temu w niestety już “świętej pamięci” starej fabryce drutu i świetnie się bawiłem.

Maciej
Maciej

Fakt fajna impreza :)
PS zauważyłeś że zostałeś ,,zminusowany” przez wszechwiedzących tego portalu tylko dla tego że Ci się podobało? :D Ćwierćmózgi…

Urko
Urko

“..błyskotliwy Skorup” … Brawo autor. Za błyskotliwy eufemizm. Dawno się tak nie uśmiałem….

Jestem "stond"
Jestem "stond"

Błyskotliwy Skorup . Ha, ha ha błyskotliwy jak woda w Kłodnicy. Błyskotliwa to jest ta mała 13 latka z gliwic która pod okiem Oli Bednarz tańczy na rurze. W “Mam talent” robi furrorę. Ale o tym się nie pisze…. Błyskotliwy skorup. Dobre sobie

Ampuła
Ampuła

No może on błyskotliwy jest, ale popularny wcale, bo starczy przejść się po gliwickich terytoriach okupowanych przez działkostwo. Kiedy działkowce zdołają tonami trucizn i tysiącami pułapek zdusić godowe trele ptaków i bzyczącą krzątaninę owadzią, to niesie się tylko wycie Ireny Santor. Żaden Skorup, mimo, że miejscowy.

Vicent
Vicent

Wiem, wiem urkowy dla ciebie to konkurencja jednak, bo bardziej błyskotliwego skorupa od ciebie tutaj chyba ni ma:)))

Ęimi
Ęimi

I znowu bedzie strach wyjsc na miasto. I ciekawe kto bedzie pozniej sprzątał z przed klubu te puste strzykawk po marihuanie. I ciekawe kto wydal na to zgode.

radek
radek

A co ma strzykawka do marihuany?

Lolek
Lolek

Tak czytam i dochodzę do wisku, że w Gliwicach mam przynajmniej 4 szlachciców, którzy słuchają tylko Requiem d-moll Laccrimosa, Eine kleine Nachtmusik, Symfonia g-moll nr 40 ., KV 550, cz. I., Aria na strunie G z III Suity orkiestrowej D-dur, BWV 1068.

Czym skorupka........
Czym skorupka........

Skorup lat 40. Skorup i hip hop. To się w głowie nie mieści.Może hip-dziadek arię “Jontka” zaśpiewa

markus
markus

Dlatego są takie teksty w tej muzie już małolat ale nie zgred :)

gliwicjus
gliwicjus

Czyli festiwal gibania jak p…. ny rezus.

ja234
ja234

Czyli umpa,umpa,umpa,łup,łup,łup,bzyk,bzyk,piiiiisk,miał… hehehehehe
Impreza w sam raz dla dzieci i studentów.
Wygląda na to, że urzędasom od hali-porażki-bankruta, taka hophopowa impreza przeszła koło nosa…