Najczęstsze interwencje gliwickiej straży miejskiej? Kierowcy mają tu duże (niechlubne) zasługi

Niemal 30 zgłoszeń dziennie wpływa do straży miejskiej, z czego 43% stanowi nieprawidłowe parkowanie – wynika z miesięcznego zestawienia. Ogółem interwencje dotyczące bezpieczeństwa (bądź jego braku) w ruchu drogowym to ponad połowa pracy wykonywanej przez strażników po sygnałach od mieszkańców. Co jeszcze zgłaszają ci ostatni?

 
Straż miejska w listopadzie podrywana była do działania 868 razy. Na drugim miejscu pod względem częstotliwości zgłoszeń było zagrożenie życia (109) – w 67 przypadkach dotyczyło osób bezdomnych, a w 20 ludzi leżących na ulicy. Przyjęto też 91 sygnałów odnośnie zakłócania ładu i porządku publicznego (tu prym wiedli nietrzeźwi, zaś do osobnej kategorii w tej puli zaliczono przypadki spożywania alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym).

85 zgłoszeń dotyczyło tematyki ochrony środowiska – w połowie chodziło o spalanie odpadów, pozostałe to zanieczyszczenie terenu i niszczenie zieleni.

Gliwiczanie martwili się też losem zwierząt. Wśród 65 podjętych interwencji, 15 dotyczyło rannych, a 14 porzuconych zwierząt. W 12 przypadkach chodziło o martwe osobniki.

Wśród wspomnianych na początku zgłoszeń dotyczących ruchu drogowego (tych było najwięcej, bo 457) 372 stanowiły nieprawidłowo zaparkowane pojazdy (+/- 12 na dobę), do pozostałych zaliczają się m.in. zanieczyszczanie drogi i chodnika (29) i nieużytkowane pojazdy (27).

Jak zgłosić?

Nie wahajcie się, korzystajcie z wszystkich, dostępnych kanałów informacji, by powiadomić nas, w czym możemy pomóc – zaznaczają strażnicy. Wnioski o interwencję do straży miejskiej można składać telefonicznie – numer telefonu to 986 lub (32) 231-69-55, mailowo: dyzurny@smgliwice.pl, a także poprzez formularz on-line (kliknij tu – strona SM Gliwice).

(żms)/SM Gliwice

14 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze