Najtańsze ubezpieczenie mieszkania pod kredyt – gdzie szukać?

Banki przy udzielaniu kredytów hipotecznych stawiają potencjalnym kredytobiorcom wiele warunków. Między innymi dotyczą one zabezpieczenia spłaty zobowiązania.

Kredyt hipoteczny przede wszystkim zabezpieczony jest hipoteką ustanowioną na rzecz banku na nieruchomości mieszkalnej, ale często też wymagane jest ubezpieczenie mieszkania pod kredyt. Gdzie znaleźć najtańszą polisę tego typu i co powinna ona obejmować?

Czym jest ubezpieczenie mieszkania pod kredyt?

Przy zabezpieczaniu spłaty kredytu bank może wymagać od klienta ubezpieczenia mieszkania pod kredyt, łącznie z cesją praw z polisy. Cesja oznacza przy tym przeniesienie praw do odszkodowania na bank. Jeśli więc zajdzie zdarzenie ubezpieczeniowe, to odszkodowanie z ubezpieczenia mieszkania otrzymuje nie klient, ale bank, w którym zaciągnął on kredyt hipoteczny. Świadczenie jest przeznaczone na spłatę pozostałej części kapitału kredytowego. To, co pozostaje, jest oddawane ubezpieczonemu.

Ubezpieczenie mieszkania to polisa chroniąca majątek ubezpieczonego, ale w przypadku ubezpieczenia pod kredyt inna osoba uzyskuje ostatecznie odszkodowanie. Polisa zabezpiecza kupującego nieruchomość, jak i interesy samego banku. Najczęściej obejmuje ona wąski zakres zdarzeń ubezpieczeniowych.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej

Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia mieszkania pod kredyt tak naprawdę wystarczy zdecydować się na prostą polisę chroniącą nieruchomość od ognia i innych zdarzeń losowych. Będzie ona dotyczyła zwykle samych murów mieszkania i znajdujących się w nim elementów stałych. To wystarczy, aby bank zaakceptował dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego.

Dla własnego spokoju ducha warto rozważyć objęcie ubezpieczeniem mieszkaniowym i innych części nieruchomości, i rozszerzyć jego zakres. W efekcie wybrane przez nas ubezpieczenie mieszkania może obejmować również stałe elementy nieruchomości i wyposażenie, od ognia i innych zdarzeń losowych, jak i od kradzieży z włamaniem czy dewastacji. Różne warianty takich ubezpieczeń znajdziemy, sprawdzając ubezpieczenie mieszkania na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia?

Chcesz znaleźć najtańsze ubezpieczenie mieszkania do kredytu? Porównywarka ubezpieczeń www.ubezpieczeniaonline.pl odpowie na pytanie, gdzie najtaniej będzie można wykupić stosowną polisę. Wystarczy tylko podać w elektronicznym formularzu wszelkie pożądane informacje na temat ubezpieczanej nieruchomości, w tym:

– rodzaj nieruchomości – mieszkanie, dom lub budynek w budowie;
– piętro – parter, inne, ostatnie;
– piwnica – czy przynależy do mieszkania i znajduje się w tym samym budynku;
– dane dotyczące ubezpieczającego – data urodzenia, liczba nieletnich zamieszkujących nieruchomość;
– powierzchnia użytkowa nieruchomości;
– rok budowy;
– liczba powodzi od 1997 roku;
– tytuł prawny;
– czy nieruchomość jest wynajmowana;
– lokalizacja nieruchomości;
– historia ubezpieczenia;
– wartość nieruchomości.

Te informacje są niezbędne, aby porównywarka przedstawiła klientowi najlepsze oferty ubezpieczeniowe o określonym z góry zakresie ochrony ubezpieczeniowej. Jaka będzie cena prostej polisy niezbędnej do kredytu hipotecznego? Zobacz ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania na www.ubezpieczeniaonline.pl. Pod uwagę wzięliśmy nieruchomość o powierzchni 65 mkw, wartą 285 000 zł. Przy pakiecie ubezpieczeniowym obejmującym mury i stałe elementy mieszkania, chroniącym je od ognia i innych zdarzeń losowych, minimalnie za polisę trzeba zapłacić 169 zł za rok – oferta Link4.

(materiał partnera)