Największa na świecie sieć kawiarni niebawem otworzy pierwszy lokal w Gliwicach

Najprawdopodobniej już w kwietniu zadebiutuje w Gliwicach kawiarnia amerykańskiej sieci Starbucks. Pojawi się w centrum handlowym Forum, w miejscu, w którym do końca roku funkcjonowała kawiarnia Grycan. Nie oznacza to jednak, że rodzima sieć wyprowadza się z centrum, zmieni się tylko jej lokalizacja.

 
Internauci od pewnego czasu snują domysły, dlaczego zlikwidowano Grycana, informacja zawarta na tablicy ustawionej przy jego dotychczasowej lokalizacji wielu musiała umknąć. Z treści zaś wynika, że sieć przenosi interes do innego miejsca w Forum.

Zamknięcie naszej lodziarnio-kawiarni w CH Forum w Gliwicach jest wynikiem ustaleń między wynajmującym a naszą firmą. Ich konsekwencją będzie ponowne otwarcie naszego punktu w tym centrum, ale w innym, zaproponowanym nam przez wynajmującego miejscu – na poziomie 0, obok sklepu spożywczego. Nastąpi to wiosną tego roku – przekazuje Marcin Snopkowski, Dyrektor Generalny Grycan-Lody od pokoleń. Tę informację potwierdza też samo centrum handlowe.


– Grycan pozostaje nadal w FORUM, tylko zmienia swoją lokalizację. Będzie teraz bliżej Carrefoura, obok salonu firmowego marki OCHNIK (wcześniej w tym lokalu mieścił się sklep z odzieżą męską). Ponowne otwarcie Grycana odbędzie się na wiosnę (nie jest jeszcze znana dokładna data) – informuje Tomasz Illg z CH Forum. Powierzchnia zwolniona przez Grycana długo nie pozostanie pusta.

Również na wiosnę (prawdopodobnie w kwietniu, ale tu też nie ma jeszcze oficjalnej daty otwarcia) w FORUM otworzy się kawiarnia sieci Starbucks – właśnie w tym lokalu, w którym mieścił się do tej pory Grycan

– dodaje przedstawiciel Forum.

Z doniesień na temat sieci wynika, że Starbucks otwiera swoje kawiarnie w większych miejscowościach, w atrakcyjnych lokalizacjach, jak np. zabytkowe starówki miast czy okolice dworców centralnych. Powierzchnia zwolniona przez Grycana w Forum – w pobliżu stacji kolejowej i centrum przesiadkowego – zdaje się idealnie wpisywać w jedno z tych kryteriów.

Globalna sieć serwująca kawę

Starbucks to amerykańska sieć kawiarni, która od 2009 roku prowadzi ekspansję na polskim rynku. Według informacji portalu Wiadomości Spożywcze z sierpnia ub. roku, w naszym kraju miała 72 lokale, 4 z nich znajdują się w Katowicach. Globalnie sieć posiada 32 tysiące lokali w 80 krajach, na swojej stronie przedstawia się jako jeden z największych na świecie producentów i sprzedawców specjalnych gatunków kawy.

(żms)

38 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze