Nasadzenia drzew na terenie Zatorza. Lipy i klony w pasach drogowych, łącznie 30 nowych okazów

Od początku roku 2023 na zlecenie ZDM Gliwice w mieście nasadzono ponad 400 drzew różnych gatunków. W poniedziałek 30 nowych okazów pojawiło się w pasach drogowych głównych ulic na Zatorzu, a to dopiero początek tygodnia.

 

Konkretniej przy ulicach Traugutta i Dąbrowskiego od początku tygodnia pracowały ekipy sadzące drzewa. – Klony i lipy, choć dominować będą te pierwsze. Nasadzeniami obejmujemy kolejne ulice w mieście – poinformował w poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. To jednak nie koniec nasadzeń, bo zgodnie z zapowiedzią, we wtorek wykonawcy wrócą z nasadzeniami w kolejne miejsca.

Pasy drogowe ulic: Warszawskiej, Opolskiej i Świętojańskiej ozdobią klony. W kolejnych dniach pojawią się na ul. Lipowej i Okrzei. Tu zdecydowanie „królować” będą lipy

– dodaje Zarząd.


Drogowcy zaznaczają, że od stycznia na ich zlecenie w mieście nasadzonych zostało już 438 drzew różnorodnych gatunkowo. – Przy ul. Okulickiego rosną np. sosny, przy ul. Słowackiego – platany, a wzdłuż ul. Kozielskiej pojawiły się wiązy – podsumowuje ZDM.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice