Nie wyrzucaj byle gdzie, przynieś na miejsce zbiórki. W sobotę specjalne auto stanie w dwóch dzielnicach Gliwic

Elektrośmieci są szkodliwe dla środowiska, dlatego nigdy nie powinny być porzucane w przypadkowych miejscach. Jeśli macie takie w domu, możecie się ich legalnie pozbyć. Miasto organizuje zbiórki tego rodzaju odpadów – najbliższa możliwość pozbycia się tych sprzętów będzie w Sośnicy i w Łabędach.

 
Zepsute lub przestarzałe pralki, telewizory, elektroniczne urządzenia i gadżety, zużyty sprzęt oświetleniowy – to nie tylko zalegające w naszych mieszkaniach graty, ale też odpady niebezpieczne, których nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Przez cały rok można oddawać je w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej 199 albo przynieść do specjalnie oznakowanego samochodu, który w wybrane soboty będzie stał zaparkowany w kolejnych gliwickich dzielnicach. Sprzęt musi zawierać elementy elektryczne lub elektroniczne. Tegoroczne zbiórki elektrośmieci przeprowadza firma Remondis Gliwice sp. z o.o.

W sobotę 23 września elektrośmieci będzie można oddać:

• godz. 10.00–12.00 – Sośnica, ul. Przedwiośnie (przy szkole),
• godz. 12.30–14.30 – Łabędy, ul. Staromiejska (parking przy szkole).

Cały harmonogram zbiórek elektroodpadów na 2023 rok prezentowaliśmy TU.
Uwaga: Elektroodpady należy dostarczać na miejsce zbiórki w określonych w harmonogramie godzinach. Wcześniejsze składowanie elektroodpadów jest zabronione. Odpady będą przyjmowane wyłącznie w obecności pracowników firmy odbierającej, tak aby nie dochodziło do zaśmiecania terenu, na którym zbiórka jest organizowana.

(żms)/UM Gliwice(mf)

2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze