„Nie znam przypadku, by zbudowano podobny stadion za taką kwotę jak w Gliwicach” (TV)

– Stadion w Gliwicach jest elastyczny w zakresie pojemności. Dzisiaj ma 10,5 tys. miejsc.

Pojemność stadionu można jednak zmienić, gdyby na nasze mecze przychodziło więcej niż 10 tysięcy ludzi – powiedział w programie „Gość Dnia” Józef Drabicki, prezes Piasta Gliwice.

– Sądzę, że w niedługim czasie powinien też się zmienić zapis ustawy, który mówi, że wszyscy kibice powinni siedzieć na krzesełkach. Praktyka pokazuje, że fankluby, które są ulokowane za bramkami, i tak kibicują na stojąco.

– Myślę, że w sprawie Grzegorza Muzi nic nie zostało przesądzone. To, że rozstaliśmy się formalnie jako klub i rzecznik prasowy to jedna sprawa. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w jakiejś innej konfiguracji współpracę można było kontynuować.

[flashvideo file=”http://24gliwice.pl/tv/20111103_gosc_drabicki.flv” /] Rozmowę prowadził: Błażej Kupski, zdjęcia, montaż: Łukasz Gawin
——————————————————————

Prezes Piasta wytłumaczył również swoją ubiegłotygodniową nieobecność na nagraniu w studiu.
– Byłem święcie przekonany, że jesteśmy umówieni w siedzibie klubu. Jest mi bardzo przykro z tego powodu i chciałbym przeprosić. (…) Nigdy nie pozwoliłbym sobie na tego typu zachowanie, żeby kogoś lekceważyć, nie dotrzymywać słowa.