Nie zostali w domu, mogą zapłacić nawet 30 tys. złotych kary

fot. Śląska Policja (zdj. poglądowe)

Tylko w środę do gliwickiej policji wpłynęły 42 zgłoszenia od mieszkańców o osobach, które nie stosują się do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Wśród zgłaszanych interwencji większość stanowiły informację o gromadzeniu się lub przemieszczaniu osób. Skierowane na miejsca patrole potwierdziły 8 takich informacji. Wobec osób niestosujących się do ograniczeń mundurowi zastosowali 2 pouczenia oraz 6 mandatów karnych – przekazuje sierż. szt. Krzysztof Pochwatka z KMP Gliwice.

Równolegle gliwiccy stróże prawa sporządzili do Państwowej Inspekcji Sanitarnej wobec 10 osób notatki w związku z naruszeniem przez nie przepisów związanych z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem COVID-19

– dodaje Pochwatka. Kary nałożone przez PIS mogą sięgnąć nawet 30 tys. zł.


Przytoczone informacje pokazują, jak bardzo społeczeństwu zależy na jak najszybszym powrocie do stanu sprzed epidemii. Wśród pocieszających informacji jest to, że na skontrolowanych 321 środków komunikacji miejskiej policjanci nie ujawnili żadnych uchybień. Przypominamy i apelujemy: #zostanwdomu – mówi zastępca oficera prasowego.

Policja przypomina, że minimalizując liczbę wyjść z domu oraz niepotrzebnych kontaktów chronimy siebie nawzajem.

(nmm/KMP Gliwice)
fot. Śląska Policja/Kłobuck

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Rysio

Zglaszam oficjalny wniosek o ukaranie Jaroslawa Kaczynskiego ktory w dniu 10.04 wielokrotnie niezastosowal się do obowiązujących przepisów.

olo

Poda proszę konkretny przykład

konkretny przykład

Cmentarz Powązkowski Warszawa.

Gruntowy przymrozek

Próżny trud twój, on ma immunitet.

Laszlo_egesz

i funkcjonuje bez żadnego trybu

siarczysty mróz

A co mają jego kierowca i ochroniarze ?

Urko

Oni mają Jego . A za czas jakiś, zagwarantowane długie godziny przesłuchań :-)

Ania

Dokladnie Rysio . Innym daja mandaty a Kaczynski to co jakas ulga . Co to za przepisy Jak karac to wszystkich bez wyjatku

Jest faja

ORMO nie śpi, ORMO czuwa. I ty możesz być denuncjatorem.

Urko

I słusznie, że czuwa. Poza tym. Haniebne , podłe i uwłaczające jest donoszenie przez prawdziwego Polaka pierwszego sortu na innego Polaka np Niemcom, Ekwadorczykom. lub Grekom. Donoszenie przez prawdziwego Polaka pierwszego sortu na Polaka , innemu prawdziwemu Polakowi pierwszego sortu, jest chwalebne, odpowiedzialne i patriotyczne.

Tom

Uważaj gdyż OniRównieżMogąObić …

treya50

I słusznie donieśli. Wszyscy chcemy, aby ta zaraza skończyła się jak najszybciej, a tacy co grupami łażą po piwo do Żabki (vide Konarskiego) przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wirusa. Polacy mają źle pojętą solidarność narodową, to pozostałość jeszcze po zaborach i okupacji niemieckiej.

zniesmaczony

Proponuję poczytać co mówią lekarze o świrusie, którzy jeszcze mają odwagę mówić, a nie powtarzać telewizyjne brednie, którymi rządy piorą ludziom mózgi. W Ameryce np. lekarze dostali instrukcje, że wszystkim zmarłym należy wpisać przyczynę zgonu – koronaświrus. We Włoszech pokazują w telewizji trumny z uchodźcami, którzy zginęli rok temu. U nas każą nosić maski, które po kilku minutach używania są siedliskiem bakterii i wirusów. Chociaż szczerze mówiąc, dla owiec z wypranymi mózgami nie ma już ratunku. A takich jest ponad 90% w każdym państwie.

Prawda

Niestety masz 100% rację ciemnota to kupuje a jak ktoś próbuje ich uświadomić to zwyzywają tylko człowieka

K.

A w domu wszyscy zdrowi?

DD

Właściwie to okres “epidemii” jest doskonałą okazją do wstrzymania sprzedaży wszelkiego alkoholu. Część meneli pozbyłaby się nałogu a część wykorkowała w ramach zaplanowanej depopulacji i nie roznosiłaby całej gamy przeróżnych bakterii i wirusów, których ani oni ani zdrowi obywatele nie są świadomi. Zastanawia w tym całym zarządzaniu strachem, a wkrótce chaosem fakt, czy tak naprawdę chodzi o ochronę istot ludzkich czy o naszą kasę w krótkim i długo terminowym okresie czasu. Korzyści z wojny biologicznej zostały dokładnie policzone przed jej rozpoczęciem, teraz tylko dostajemy to na co dzięki własnej naiwności i egoizmowi zasłużyliśmy, prowadząc styl życia na zasadzie “byla jo… Czytaj więcej »

fanatyk napoi alkoholowych

Chcesz walczyć z wiatrakami, naprawdę myślisz, że ci się to uda ?

Zdzisława Niepiernik

Powtórz to jeszcze pajacom, którzy dzisiaj sobie zrobili teatrzyk w Warszawie na pl. Piłsudskiego przed Grobem NŻ. Jednego małego skręcało z wściekłości, że wszystko musiało odbyć się bez publiki. Co za pech! Dziesięć lat temu podczas pogrzebu eksplozja jakiegoś Ejafiufiu, a teraz zaraza!
To samo tyczy się imprezki policjantów we Wrocku oraz posła – a jakże – PiSu, Jasia-Marysi Jackowskiego, jeżdżącego rowerem po lesie, korzystając z całkowicie pustych ścieżek

Jest faja

treya50 – czyżbyś był jednym z tych 42 donosicieli? Tak to już jest, że trudniejsze czasy zawsze powodują odsłonięcie prawdziwej twarzy ludzi. Część okazuje się zdolna do czynów wielkich, czasem wręcz heroicznych, a z części wychodzi zwykły plugawy kapuś.

Jawne Januszowanie

Bo tam, gdzie część się dostosowuje do trudów i stara się trzymać nowych zasad inna część wykorzystuje sytuację i czerpie pełnymi garściami.

sygnalista

Nie donieśli a sygnalizowali, używaj oficjalnej terminologii.

Ostatni Sprawiedliwy

@treya50. Akurat zabory i okupacja niemiecka (zapomniałaś o sowieckiej) wytworzyły dobre cechy. Szlachetność i sprawiedliwość w działaniu. Przeciwstawianie się przemocy, gwałtowi jak i sadyzmowi. Skrupulatne działanie miało ochraniać swoich najbliższych. Ludzie podejmowali osądy według wyuczonych wartości, nie wobec wytycznych okupanta. Na szeroką skalę była bezinteresowna pomoc, w całej rozpiętości Rzeczpospolitej. Pomoc bliźniemu wywodząca się z wiary chrześcijańskiej, co zawsze było solą w oku oprawców. Kulturalny i cywilizowany naród niemiecki, miał takich szanownych obywateli jak Stella Kübler – która była osławionym Greiferem (łapaczem Żydów, jednym z wielu), nie wspomnę o obywatelskim obowiązku wręcz na narodową skalę, wydawania Żydów przez społeczeństwo niemieckie,… Czytaj więcej »

Urko

Zapomniałeś o społeczeństwie polskim . Też bez najmniejszej refleksji. Za to za zwolnienie z kontyngentu, pół litra wódki i 250 gram cukru. I za odpust u miejscowego proboszcza .

Ostatni Sprawiedliwy

@Urko. Jak wdawać się w dyskusję z osobą, która nawet nie wie, że 250 to jest gramów?

sygnalista

ORMO nie śpi, ORMO czuwa, ORMO radzi, ORMO nigdy cię nie zdradzi.

4WD

Jak już to minie, to na słowo “kwarantanna”, moja pamięć wzrokowa wyświetli mi obraz “chodzących z kijkami”. To teraz jakiś sport narodowy się zrobił. Więcej tego niż “chodzących z psami”.

DD

To prawda, ja również nie rzadko widzę ale mocno starszych ludzi z kijkami, którzy albo pierniczą świrusa albo w niego nie wierzą bo zawsze jakieś wirusy się wokół nas kręcą albo, albo z innych tylko sobie znanych powodów podejmują nie pierwsze w swoim życiu ryzyko bo wszystkie opresyjne “polskie” rządy od wieków traktowały nas jak bydło więc w końcu zamknęli nas we własnej zagrodzie i tylko sporadycznie policyjne owczarki mają nieco rozrywki w zaganianiu zagubionych do chałupy.

Rozalia

W czym chodzący z kijkami jest gorszy od chodzącego z psem, a może ma np cukrzycę i musi chodzić bo inaczej padnie w 4 ścianach? Zastanówcie się zanim coś napiszecie z taką pogardą o innych.

kanalia52

A gdzie patrol na Obrońców Pokoju? Zabraknie wam bloczków mandatowych.

WRD

Pomijając ułomności przepisów zostaje nam wszystkim zdrowy rozsądek. To nie jest katar! Chodzi o to by nie szwędać się bez celu. Lubisz piwo to kup je podczas normalnych zakupów. Osoby zarazone są wśród nas niestety i mogą nawet o tym nie wiedzieć. Może to jestem ja może któryś z Was. My tego nie poczujemy. Ale gościu który zmarł w szpitalu nr 4 też pewnie miał rodzinę. Dywagacje kto go zaraził teraz nie mają sensu. Był gościu i go ni ma. Tak trudno to zrozumieć?

Urko

“Kary nałożone przez PIS mogą sięgnąć nawet 30 tys. zł.”
Oj, zanim do co niektórych, co bystrzejszych komentatorów dotrze , że to nie akronim nazwy jedynej słusznej partii będzie się działo…..

Znów

Redakcja swoje robi. Nie martw się.

Obserwujący

Więc właśnie,Redakcja cenzuruje.
Ale jak lecą wpisy typu ormo to jest OK.
Nawiasem mówiąc Redakcjo, ten wasz baner z liczbą chorych na koronę w glajwicach, jest widoczny może przez 2 sekundy ładowania się strony, później nie widać go w ogóle.Może wstawcie go w stale widoczne miejsce.Podobnie jak nie wiadomo co to za jakieś osoby, pisowscy radni? czy jak?


MOD: Proszę wyłączyć adblocka, powinno pomóc. Baner wyświetla się cały czas.

dada

Do treya i innych światłych użytkowników tego forum: tak macie rację – POD…….CIE SĄSIADA!!! Tyle wam zostało.

Beton

Wszystkim tu komentującym i negującum pewne zarządzenia pragnę zwrócic uwagę, że Włosi i Angole z premierem na czele byli też takimi kozakami.

Kilof

I to, że oni byli kozakami uprawnia kilku takich jak ty, aby byli burakami ?

Oburzony

Lepiej zajmijcie się krytyką władz naszego miasta bo przez 25 lat nie potrafili wybudować porządnego szpitala bo mają mieszkańców gdzieś.Tu macie pole do popisu ,wykażcie się.

działkowicz

Podinsp. Słomski i sierż.szt. Pochwatka mogą opowiadać bajki bo taka jest oficjalna linia partii. W praktyce to wygląda to całkiem inaczej, byłem dzisiaj na działce i byli inni działkowicze, prawie na co drugim ogródku. Zjawił się patrol policji, młody narybek policjant i malutka policjantka 1,5 m wzrostu w furażerce. Podeszli do mojej furtki ale odbili się od niej bo była zamknięta na kłódkę. Panienka słabym głosem próbowała mnie zawołać bliżej furtki na co odparłem jej, że w jakim celu gdyż po pierwsze pomachałem już im ręką, po drugie nie mam zamiaru aby zarazili mnie covidem gdyż stykają się z elementem… Czytaj więcej »

treya50

Działka jest przedłużeniem twojego terytorium tak samo jak ogródek przydomowy, jeśli się w takim domku jednorodzinnym mieszka. I niech się odpinkolą.
Zobaczcie jak się policja rozbestwiła, tyo interwencja w Mikołowie.
https://www.wykop.pl/link/5440399/interwencja-milicji-rybolowka-mikolow-05-04-2020/
Mam nadzieję, że Komendant Główny ukróci taka samowolę. I jeszcze funkcjonariusz nie miał ani maseczki, ani rękawiczek, a dotykał wszystkich i wszystkiego gołymi rękami.

Tom

ad. filmu to już nie tylko mamy ORMO ale i MO tzn. słuszną linie ma nasza partia … czy czekamy na ZOMO?

Robert

Należy się Panu dobre piwo. Może wreszcie polskie społeczeństwo pojmie, że to medialna nagonka. Owszem zagrożenie istnieje, ale głównie dla tych, którzy są już mocno schorowani. “korneliusz” nie jest wirusem śmiertelnym w znaczeniu medycznym. Ale co jeszcze im ucieknie, Bóg raczy wiedzieć. Tak podoba mi się Pański post. Tak trzymać.

Paweł i Gaweł

Nie pochwalam “cwaniaczka polaczka”, ale nie pochwalam też awersji policji do użycia czegoś, co popularnie zwykło się określać – zdrowym rozsądkiem.
Morał z tego taki, że tam gdzie spotyka się dwóch idoitów, wygrywa ten z większym doświadczeniem. W tym przypadku działkowicz.

działkowicz

Tak, dla ciebie wolność słowa, prawo do obrony, swobody obywatelskie to tylko idiotyzmy, dlaczego mnie to nie dziwi ?

Siadaj dwója

Twoja wolność kończy się tam, gdzie zagraża innym lub narusza moją.

działkowicz

Dlatego nikt nie powinien zagrażać mojej wolności na mojej działce.

Siadaj dwója

Nie do końca. Przykładowo na tej “twojej” działce: – jeżeli generujesz zbyt duży hałas – twoja wolność podlega ograniczeniu – jeżeli generujesz zbyt dużo smrodu – twoja wolność podlega ograniczeniu – jeżeli wylewasz toksyczne substancje – twoja wolność podlega ograniczeniu – jeżeli w jakikolwiek sposób zagrażasz, albo jesteś upierdliwy dla innych, dla środowiska, … twoja wolność podlega ograniczeniu Takich – jeżeli – jest całe mnóstwo. Nawet ogniska ci nie wolno rozpalić i nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi w całej akcji “wirus”. Takich kozaków jest wokół całe mnóstwo i zawsze z nimi jest problem, bo w imię SWOJEJ… Czytaj więcej »

działkowicz

Nie generuję zbyt dużego hałasu, zbyt duży hałas generuje policja, od dwóch tygodni nadając z uporem maniaka przez megafony komunikaty, którzy wszyscy znają z telewizji i internetu od miesiąca. Nie generuję smrodu, smród generuje z rury wydechowej policja, kręcąc się w koło bez sensu po okolicy z megafonami. Nie wylewam toksycznych substancji, toksyczne substancje wlewają sobie po służbie do gardeł policjanci odkażając się, odreagowując stresy, kretyńskie polecenia przełożonych i życząc sobie na zdrowie. Nie jestem upierdliwy, nie zagrażam nikomu mieszkam sobie na ogrodzonej i zamkniętej działce, po moim ogródku swobodnie buszuje środowisko w postaci dzikich kotów, jeży, nornic, które dokarmiam… Czytaj więcej »

Jarek i Leszek

Idiotów to masz na Cmentarzu Powązkowskim w warszawce, gdzie naczelnik prezes zwykły poseł, zrobił sobie wycieczkę po nekropoli w towarzystwie kierowcy oraz ochroniarzy zapalających za niego znicze, bez środków ochrony osobistej oraz w odległości między sobą grubo poniżej 2 m, kiedy to zwykły warszawski suweren nie jest na cmentarze w ogóle wpuszczany.

Obserwujący

Spoko, suweren pójdzie na “wybory” i wybierze obecnego prezydenta.
“Najśmieszniejsze” tym wszystkim jest to,że zostanie wybrany 28 procentami ogółu.Normalnie ręce opadają.Zagłosują staruchy, tzw.twardy elektorat, pińćetyplusy.
Suweren weźmie udział w parodii wyborów i nawet nie mrugnie.Po czym pisiory ogłoszą wielkie zwycięstwo.

parKing

A trzeci idiota mu zazdrości, bo sam nie tylko przyjąłby mandat 20 tys. ale też po wszystkim zagłosowałby na PiS nie wiedząc co innego zrobić.

Beton

Za komuny za takie chamskie odzywki i tłumaczenia dostałbyś pałą. Teraz policjanci poszli sobie, bo bali się że to może być zaraźliwe.

działkowicz

Tęsknisz za komunistycznym betonem i kiedy milicjanci byli nie tylko chamscy ale i zwykłymi chamami ?

Tom

Tęskni bo wtedy był pewnie kimś, a teraz …..

AndrzejD

@działkowicz
Brawo ! Tak właśnie należy traktować kulsonów !

SKW

Jeżeli nie podoba się komuś zarządzenia wprowadzane przez rząd to może czas zmienić Polskę na inny kraj nikt nikogo nie trzyma na siłę w naszym kraju może Rosja.

4WD

Akurat zmiana kraju dobrze by zrobiła tym, którzy bez ustaw, zarządzeń, nakazów i wykazów nie pamiętaliby o oddychaniu. Większość normalnych ludzi potrafi to bez wytycznych “rządu” i bez przymusu bezpośrednich wykonawców, którym zdrowy rozsądek i pomyślunek usunięto chyba chirurgicznie.

Tom1983

Wytłumacz tutaj nam wszystkim jedno. Jeżeli stu Policjantów świadomie łamie te niby nakazy itp gromadząc się w jednym ciasnym pomieszczeniu i dają przykład całemu społeczeństwu ze przecież tak można robić to potem ludzie olewają system bo skoro policja na to pozwala to tak robimy wszyscy. Albo wszyscy albo nikt. My się staramy izolujemy a policja ma to gdzieś i imprezuje. Jak mamy im ufać?

Tom1983

– Nie można ograniczać praw obywatelskich, wolności zgromadzeń, aktem niższego rzędu, czyli rozporządzeniem. Mało ważne czy wydał je Minister Zdrowia, czy cała Rada Ministrów. Konstytucja jasno mówi, że należy to zrobić ustawą i chodzi o nową ustawę, a nie jakąś sprzed 12 lat, będącą wątpliwym źródłem prawa – podkreśla Jacek Tylewicz. WYPOWIEDŹ SĘDZIEGO.

lol

obecne rozporządzenie zostało wydane na podstawie delegacji ustawowej z ustawy z 2008 r., kto ci płaci za te wpisy