“Niebieski wieloryb” zbiera żniwo w Gliwicach. Poważnie ranny 15-latek trafił do szpitala

W poniedziałek gliwiccy policjanci otrzymali zgłoszenie od kuratora jednego z nieletnich, który powiadomił, że jego podopieczny dokonał samookaleczenia. Wszystko wskazuje, że dał się wciągnąć w niebezpieczną grę sieciową – niebieski wieloryb.

Policjanci z Łabęd wszczęli w tej sprawie dochodzenie.

15-latek z głębokimi ranami ciętymi obu przedramion został przetransportowany do szpitala. Jak wstępnie ustalono, chłopiec wdał się w niebezpieczną grę, w której tajemniczy „opiekun” wydaje coraz to poważniejsze w skutkach polecenia.
Samookaleczenie to nie ostatni element „zabawy” – doświadczenia innych krajów wskazują, że na koniec „rozgrywki” dzieci mogą popełnić samobójstwo. Policjanci zabezpieczyli tablet, którym posługiwał się nastolatek oraz złożyli wniosek o umieszczenie chłopca na obserwacji w jednym ze śląskich szpitali psychiatrycznych.

– Apelujemy do rodziców, aby sprawdzali, czym w sieci zajmują się ich dzieci, jakie strony odwiedzają i z kim się komunikują. Psychologowie udowodnili, że niezwykle destrukcyjną dla psychiki najmłodszych jest zgoda rodziców na niereglamentowane przesiadywanie przed komputerem – przestrzega gliwicka policja.
(KMP Gliwice)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ewa
ewa

Chyba mozecie to zablokowac a nie czekac ax befzie wiecej ofiar

Nie można.I tu jest problem.

Majki
Majki

Jak coś trafi do sieci to nie jest to o tak zablokować a po za tym to nie jest gra tylko pasta udostępniona przez jakiś portal wymyślona historyjka kopiowana wielokrotnie na inne portale

https://www.youtube.com/watch?v=ttwiX4FGoC8

Tutaj jeden z Youtuberów zrobił o tym materiał gdzie na kocu jest powiedział że to jest pasta inaczej fejk czyli zmyślona historyjka dla większej popularności danego portalu


RED: O przypadkach samookaleczenia związanych z grą oficjalnie informuje policja (równiez gliwicka). Dla nas to bardziej wiarygodne źródło niż youtuber zarabiający na sprzedaży koszulek z logo kanału. Pozdrawiamy

Analityk
Analityk

Do takich zachowań doprowadza świat wirtualny.Proszę zauważyć,że dziś się nie rozmawia.Nie rozmawiają rodzice z dziećmi.Równiez dzieciaki nie rozmawiają ze swoimi rówiśsnikami.Przerwa miedzylekcyjna w szkołach wygląda inaczej niż kiedyś.Z jednej strony korytarza grupka chłopców wpatrujących się w ekran.Z drugiej dziewczyny.I ta cisza.Cisza żyjących w świecie wirtualnym.Co w nim znajdują ? Dziś “Niebieskiego wieloryba” Jutro.strach pomyśleć.

VfB
VfB

Właśnie nie strach. Psychoza mediów – żeby tylko dobrze się “klikało” – trafiła również na ten portal. “Zbierać żniwo” to może AIDS w Afryce, a nie jeden przypadek głąba, który spowodował lawinę pseudoartykułów. Wyjaśnienie –> tu: https://www.youtube.com/watch?v=1uyVbPaltOM&feature=youtu.be

Klaudia
Klaudia

Mów za siebie ja z dziecmi rozmawiam tłumacze starsze bez pochłaniania dorosły a młodszym wytlumaczylam ze telefon czy komputer nie jest dla nich wole żeby oglądały bajki Christiana Andersena i bardzo lubią czytane bajki wszystko zależy od rodzica moje dzieci bawią się w chowanego w detektywa i wgl bawię się z nimi ja bo dziś takich dzieci nie ma albo bardzo mało a to akurat wina rodziców bo ich dziecko musi być najlepsze i mieć wszystko co najlepsze moje dziecko musi być zdrowe szczęśliwe i mądre czego nie da komputer ani telefon lecz książka nauka i rozmowy to bardzo ważne

Klaudia
Klaudia
Dodam że jeszcze są mali ale jak dorosna zapisze je na zajęcia poza szkolne które lubią wykonywanie własnej pasji co daje radość i lepszych znajomych których 2ychowuje ulica bo albo pieniędzy brak albo zwyczajnie szkoda gdyż jest 500+ może niewiele ale jest do tego dodać wypłatę i myślę każdy nastolatek coś powinien lubić moja córka tańczyła w dobrej szkole tańca co uwielbiałam druga grała na skrzypcach a syn chodził na basen i dzieci się nie ciely nie kradł i nie biły bo czasu nie było czasy ciężkie bo rodzice mało myślący bo to rodzic ma wychowac dziecko a nie dziecko… Czytaj więcej »
rodzic
rodzic

Niestety na takich rodziców inni patrzą jak na dinozaury, nie mówiąc już o rówieśnikami naszych dzieci

Grzesiek Tabor

Moje pokolenie urodzonych w latach 80tych w jego wieku bawiło sie na podwórkach.. Ech rosną kaleki i cieniasy.. Trzeba to zmienić i wyrzucać dzieci z domów na podwórko!

Na podwórko ? Tam są. Do parku ? Tam są łowią pokemony na skwerku za UM.Do hufców OHP .Do wojska wysłać.A na wakacje niech sobie gnoje zarabiają w realu nie wirtualu.Najlepiej sadąc drzewka.

Sylwia Nowak

I siedzą potem na ławkach i pykają na telefonach bez wiedzy rodziców. :)

Marcin Dębosz

Kiedys były chodniki i place zabaw a teraz każdy wolny metr kwadratowy zajęty przez auto.

Grzesiek Tabor

Takich odpowiedzi sie spodziewałem.. :-(

Klaudia
Klaudia

Tak tylko dziś musisz kontrolować podwórko dziś nie ma podchodow gumy do skakania siatkówki sztucznych ogni jak z dziecmi sam nie wyjdziesz to itak do d….

Miruś
Miruś

…pokolenie pokemonów, banda debili i oszołomów. A w tym wypadku selekcja naturalna osobników uwstecznionych…

Oksana Babii

To gu..no przyszło z terorrosii . z początku to buło “popularne” w rosji, później w Ukrainie. W Ukrainie to jak epidemia na fonie wojny i socjalnych problemów. Teraz się dobrało już do Polski. I jak Unia i świat będzie udawać że się nic nie dzieje, to ta chibrydna wojna będzie na całym świecie.

Wiktor Niedziałkowski

ale to rosyjscy trolle

Daria Ida Marczewska

Debilizm!

Irena Ratajczyk

TO blokujcie tą stronę więc nie bedzie tragedii,kogo się boicie

Ampuła
Ampuła

Myślałem, że bez pomocy strongmana usiłował zdjąć ze stojaka 350-kilogramowy rower miejski i został przygnieciony wielonarządowo.

Pfff.
Pfff.
Autoagresja to nie jest wymysł współczesnych czasów, a chleb powszedni. Zachowania autodestrukcyjne, które nierzadko kończą się próbami samobójczymi to problem dzieci, nastolatków, a nawet i dorosłych, który był latami bagatelizowany i nikt nie zwracał na to uwagi. Nauczyciele odwracali mordy, widząc to. Rodzice wiecznie przepracowani. Tyle, że wcześniej się o tym nie mówiło. Otóż ta gra to tylko głupi żart jakiegoś ruska, który powoli przeradza się w paranoję w polskich mediach, ale szczerze powiem, to jedna z najlepszych rzeczy, które się pojawiły w internecie. W końcu zmusza durnych rodziców, żeby patrzyli na swoje dzieciaki i zwracali uwagę, czy nie dzieje… Czytaj więcej »
alea
alea

Brawo. Wreszcie ktoś kto pisze rozsądnie

Klaudia
Klaudia

Mądrzy rodzice zwracają zawsze uwagę na dziecko durnych niczego nie nauczysz durny zostaną choć są czasem rodzice mądrzy ale wpływ otoczenia przyjaciół ma działanie na dziecko nastoletnie jednak rola rodzica jest rozmawiać z dzieckiem i tłumaczyć rozmowy są bardzo ważne i w związkach i dla dzieci podczas ich rozwoju i dorastania

Sławomir Pilx

płetwal błękitny ,to coś jest i robi wrażenie .

Fioletowy okoń
Fioletowy okoń

E tam.Wrażenie to za moich czasów robiła “Żółta łódz podwodna” Też wykonałem zadanie stojąc 4 godz.w kolejce po bilet pod Kinoteatrem X.

Roman Rachoń
Roman Rachoń

Na zwykłe #pasty łapią się grażyny i janusze ale co zrobić większość społeczeństwa jest mniej inteligentna

rufur
rufur

hejter czy idiota?

Sylwia Morzyk

Jakaś paranoja!!!

Grzesio Łysy

Wieloryby wyjdą jak się ciepło zrobi

Zwłaszcza walenie.Mowa o tych z Bułgarii stojących przy drogach.

Andrzej Zoltan Żółtowski

Cóż…, selekcja naturalna – jak pośród prawdziwych wielorybów.

ja234
ja234

@Andrzej Zoltan Żółtowski, jaka selekcja naturalna, człowieku, gdyby działała selekcja naturalna nie byłoby na świecie starców ani chorych.
Dokształć się fejsbukowiczu zanim coś pie222222lniesz.

Sylwia Nowak

Jakie żniwo? Jeden przypadek.

Niebieski ptak
Niebieski ptak

Piszesz bzdury.Wiem o kolejnym,który to przypadek rodzice utrzymują w tajemnicy “dla dobra dziecka”

Sylwia Nowak

Ci, którym to grozi raczej nie siedzą na takich portalach.

Myślisz, że jak się o czymś nie mówi, to tego nie ma?

Niebieski ptak
Niebieski ptak

Czekam na głos rządu w tej wbrew pozorom bardzo poważnej sprawie.I nie chcę słyszeć o “winie Tuska” czy zwiększeniu godzin lekcji katechezy do 4 w tygodniu.

gliwiczanin
gliwiczanin

to niestety znak czasów, lansowanie śmiesznych metod , że dziecko ma być partnerem, decydującym o swych potrzebach.Mało rozgarnięci rodzice, bez wyobraźni temu ulegają, bo cóż w tym złego jak 5-cio latek chce lizaka i go dostanie, no niby nic. Jednak utrwala się w dziecku mechanizm, ”co chcę to mam” tyle,że te same dziecko jak ma 15 latek zachcianki ma już inne i nie przyjmuje do wiadomości , że może tego nie mieć! Z idiociał nam ten świat!

Wieloryb
Wieloryb

Osoba która chce popełnić samobójstwo zrobi to. Nie potrzebuje do tego żadnego wieloryba

ja234
ja234

Widać efekty bezstresowego wychowywania. Błędnego wychowywania w duchu “jesteś gwiazdą/gwiazdorem, możesz wszystko i wszystko osiągniesz”.

Efekty są, dzieciar nie umie samodzielnie myśleć czy podejmować decyzji…

A to chyba jednaa wielka ściema hahaaa ,pomysł padł a kasa się kręci jak i panika

turli
turli

za moich czasów była “czarna wołga”
a teraz jest “błękitny wieloryb”

od paru dni szukam gdzie jest wejście do tej tajemniczej gry …. i nic
jedynie ‘newsy’ prasowe i nawiązania do newsów.
i nawiązania do nawiązań.

ani śladu tajemniczej gry… wszyscy o niej mówią a nikt je nie widział… tak jak kiedyś “czarnej wołgi”

Kuba Gałuszka

Istnieją lepsze sposoby na życie

Kinga Sidlo

Ściema jak czarna wolga

Adrian Andrzej Mikulski

Tyle idiotów…