Nieoficjalnie: Referendum prawie pewne. Gliwice (były) w kalendarzu wyborczym

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Gliwic jest prawie pewne, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Do wymaganej liczby 15.084 podpisów, brakuje raptem kilkuset. Wciąż trwa ich weryfikacja.

Oficjalnego komunikatu ze strony komisarza wyborczego co prawda jeszcze nie ma, ale na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, w tabelce z terminarzem wyborczym, dodano już Gliwice – link

(aktualizacja z 13.07: Kilkanaście godzin po naszej publikacji, z terminarza PKW usunięto Gliwice. Pozostawiono tylko te miasta, gdzie referenda już się odbyły).

.

aktualizacja z 16.07: Komisarz miał ogłosić wstępne wyniki w poniedziałek. Tak jednak się nie stanie. Wyniki najprawdopodobniej poznamy w najbliższy piątek. Do 23 lipca ma zostać podany termin ewentualnego referendum.

– Jesteśmy dobrej myśli – wszystko wskazuje na to, że referendum się odbędzie. W tej chwili nie możemy więcej ujawnić, z uwagi na trwający proces weryfikacji podpisów – powiedział nam Patryk Płuciennik, pełnomocnik Obywatelskiego Komitetu Referendalnego.

Przypomnijmy, OKR od kwietnia zbierał podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie referendum ws. odwołania prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Ostatecznie udało się zabrać ponad 19 tysięcy podpisów, lecz część z nich została odrzucona ze względu na nieczytelne pismo, błędy w numerach PESEL czy adresach.