Nordic Walking przez Gliwice. Rady Dzielnic zapraszają wszystkich, niezależnie od wieku

fot. px

Integracja, ruch, poznanie zakątków miasta na nowo – to korzyści z udziału w imprezie, która odbędzie się na terenie Gliwic w czterech terminach. Dla osób, które wezmą udział we wszystkich etapach przewidziano pamiątkowe medale.

 
Rady Dzielnic Stare Gliwice, Trynek, Ostropa, Sikornik, Żerniki, Obrońców Pokoju, Zatorze, Sośnica oraz Śródmieście zapraszają wszystkich mieszkańców miasta na Nordic Walking przez Gliwice.

Wydarzenie podzielone jest na 4 etapy, każdy będzie odbywał się w innym terminie, zgodnie z harmonogramem:


 • 1 trasa – 5 czerwca – start Park Chopina przy Palmiarni,
 • 2 trasa – 19 czerwca – start Rada Dzielnicy Obrońców Pokoju ul.Wiązowa 10,
 • 3 trasa – 3 lipca – start Rada Dzielnicy Trynek ul.Kilińskiego 24 a,
 • 4 trasa – 17 lipca – dystans ok 14 km – start Park Szwajcaria ul.Łabędzka.
 • Udział w imprezie jest bezpłatny. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich mieszkańców Gliwic bez względu na wiek. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć w nim udział pod opieką osoby dorosłej. Więcej szczegółow na stronie wydarzenia w portalu Facebook.

  (żms)/UM Gliwice
  fot. px

  3000
  od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
  Urko

  Hmm… tak z obserwacji po różnych miejscach “nordicwalkingowych “. Jedna rada . Jeśli ma to mieć sens . to kijki nie powinny być ciągnięte po ziemi ani noszone pod pachą …

  tangerine dream

  Głupoty jakieś. Gliwiczanie szybko się starzeją i tyją, dlatego urząd miasta wychodzi im na przeciw i nie inwestuje w chodnki i drogi rowerowe tylko… kto zgadnie?

  Tymon

  Taka jest oficjalna linia miasta :-). Z drugiej strony te dziury i nierówności w chodnikach są pewnym urozmaiceniem… coś ala spacer ekstremalny.
  Choć idąc takim chodnikiem, nie mamy okazji podziwiać ‘pieknej’ okolicy…i może to jest właściwie uzasadnienie..