Nowa hala produkcyjno-magazynowa w gliwickiej strefie przemysłowej. Inwestycja warta ponad 100 mln zł

Fot. New Construction Concept

Firma BMZ Poland, największy w Polsce producent baterii litowo-jonowych, rozbuduje swoją fabrykę przy ul. Einsteina w Gliwicach o halę produkcyjno-magazynową o powierzchni użytkowej ponad 7,5 tys. m². Zainwestuje ponad 103 mln zł.

 
W ramach przedsięwzięcia, którego wykonawcą jest firma New Construction Concept (NCC), na terenie gliwickiej strefy wybudowana zostanie hala podzielona na część biurową, socjalną i magazynową, a także parkingi, chodniki, instalacje i drogi zewnętrzne.

Rośnie zapotrzebowanie na ekologiczne pojazdy elektryczne, dlatego potrzebna jest nowa hala, która usprawni produkcję dedykowanych do nich baterii i zestawów akumulatorowych. To także nowe miejsca pracy dla mieszkańców Gliwic i okolic – rekrutacja do nowej fabryki już trwa – informuje gliwicki magistrat.

BMZ Poland jest częścią BMZ the Innovation Group – wiodącego na globalnym rynku dostawcy inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii w oparciu o technologię litowo-jonową. Najnowsza inwestycja otrzymała wsparcie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

(żms)/UM Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
32 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze