Nowa hala sportowa „Górnych Wałów” już otwarta. Każdy może ją wynająć

Można już rezerwować czas na grę w nowo powstałej hali sportowej przy ul. Górnych Wałów.

Z obiektu skorzystają przede wszystkim uczniowie ZSO nr 11, ale po godzinach lekcyjnych, na sportowej arenie będzie mógł zagrać każdy.

Jak zapewnia dzierżawca hali, poza godzinami zajęć szkolnych, obiekt będzie dostępny dla mieszkańców całodobowo, 7 dni w tygodniu. Za godzinę gry zapłacimy 80zł.

Halą zarządzać będzie firma GEOMED Łukasz Gacek z Gliwic. Wydzierżawienie areny prywatnemu podmiotowi to zabieg, który ma pomóc w odzyskaniu przez miasto podatku VAT z inwestycji.

– Takie rozwiązanie, zoptymalizuje świadczone usługi i zwiększy dostępność obiektu o różnych porach dniach. Prywatna firma powinna lepiej dbać o ten obiekt niż samorząd – tłumaczyła Aleksandra Wysocka z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Hala przystosowana jest do uprawiania wielu dyscyplin sportu, m.in.: koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i sportów walki.

Do dyspozycji użytkowników oddana została nowoczesna siłownia, ścianka wspinaczkowa, oraz sala fitness z umieszczonymi na ścianach lustrami, które będą pomagać w ćwiczeniu układów tanecznych.

– Mam obawy, że uczniowie będą spóźniali się na lekcje, bo tak im będzie się tu podobać – cieszyła się zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11, Katarzyna Stecko.

Powierzchnia całkowita hali wynosi 2508 m2. Wielki obiekt spowodował, że zabrane zostały tereny zielone wokół szkoły, gdzie wcześniej odbywały się zajęcia wychowania fizycznego na wolnym powietrzu. Zniknęła bieżnia i boisko. Dyrekcja liczy jednak, że wyposażenie nowej hali zrekompensuje uczniom tą niedogodność.

Za wybudowanie hali „Górnych Wałów” odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Budowlane „Dombud” S.A. Prace budowlane rozpoczęły się w 2012 roku.

Koszt inwestycji wyniósł 9 mln złotych. Został pokryty w całości ze środków budżetowych miasta.

Już 21 września, od godz. 12:00, obiekt będzie można zobaczyć osobiście. Jak zachęcają organizatorzy, w ramach dnia otwartego, oprócz zwiedzania hali będzie można uczestniczyć m.in. w warsztatach tanecznych i ćwiczeniach fitness prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów.