Nowa inwestycja obok centrum handlowego. Już wiadomo co tam powstaje

Od pewnego czasu na terenach w rejonie centrum handlowego Arena, równolegle do ul. Nadrzecznej prowadzona jest nowa inwestycja. Powstanie tu budynek biurowy z częścią handlową, inwestorem jest firma FULCO.

 
Dotychczas siedziba spółki mieściła się przy ulicy Portowej. – Po 20 latach obecności na rynku i ciągłego rozwoju, nasze zapotrzebowanie przestrzenne naturalnie wzrosło – mówi nam Michał Figaszewski, specjalista ds. marketingu w FULCO System Sp. z o.o.

Firma zajmuje się projektowaniem – tworzy autorskie kolekcje mebli miejskich, a także robi je na zamówienie, ich produkcją (w ofercie znajdujemy m.in. ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, wiaty, stoły, tablice informacyjne i wiele innych elementów małej architektury), a także montażem i doradztwem.

Od 2003 roku nasza działalność skupiona jest na architekturze miejskiej oraz rozwiązaniach smart city. Wierzymy, że estetyka otoczenia wpływa na jakość życia, dlatego dbamy aby nasze produkty wyróżniały się ponadczasowym wzornictwem oraz najwyższą jakością wykonania

– dodaje marketingowiec.

Dbamy również o to, aby rozpowszechniać dobre praktyki w kształtowaniu architektury krajobrazu. Doradzamy tak na etapie projektowania projektu zagospodarowania terenu, w trakcie jego realizacji oraz przy doborze produktów wraz z wykończeniem – przekazuje Figaszewski.

Aktualnie przy ulicy Nadrzecznej FULCO realizuje budowę budynku z częścią handlową, jednak – jak zaznacza nasz rozmówca – nie zaplanowano tam przeznaczenia handlowego w rozumieniu inwestycji jaką było Centrum Handlowe Arena, Decathlon czy Leroy Merlin.

Powstający budynek ma spełniać najwyższe standardy budowlane oraz ma być wyposażony w najnowsze rozwiązania smart-office oraz ekologiczne m.in. fotowoltaikę

– informuje Figaszewski. – Po ukończeniu inwestycji, mamy zamiar przenieść swoją siedzibę do nowego budynku przy ulicy Nadrzecznej.

Ponadlokalny zasięg

Elementy małej architektury Fulco System można spotkać w całej Europie, jednak jedną z realizacji lokalnych jest rewitalizacja parku Chrobrego z 2018 roku, gdzie firma dostarczyła leżanki, ławki, kosze, siedziska oraz stojaki rowerowe.

Jesteśmy również jedynym w Europie producentem fortepianów zewnętrznych Cadenza, który można było spotkać na gliwickim rynku w 2019 roku. Co ciekawe, fortepiany Cadenza cieszą się ogromną popularnością pośród Budżetów Obywatelskich na terenie kraju, podobno również w Gliwicach – mówi marketingowiec FULCO.

Przypomnijmy, że firma FULCO System jest również partnerem w realizacji filmu „Rój”, thrillera, który ma poruszać ważne problemy egzystencjalne. Pisaliśmy o nim tutaj oraz TU.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

12 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Mistrzowie-Parkowania-Gliwice
27/06/2022 14:23

to ci od parku sensorycznego i jego reklamacji czy podobna nazwa ?

Cliper
28/06/2022 11:48

Do firmy fulco..prośba…zróbcie fajna ławkę pół okrągłą do szpitala na kozielskiej…tak po znajomości..za 5 dych

Jagoda
28/06/2022 12:59

Czy naprawdę jest się czym cieszyć? Czy kolejny beton to taka chluba miasta? W tej części miasta w błyskawicznym tempie znikają łąki, drzewa a co za tym idzie ptaki i cała przyroda. Za to mamy huk, brud , smród……. , bo taką cenę płacą np. mieszkańcy ulicy Łabędzkiej każdego dnia.Mamy przegląd budów (wszystkich) na każdym z etapów . Cała budowlanka przewala się naszą ulicą. Czy można się cieszyć z tego piekiełka ?

Serwus Malkontenci
29/06/2022 08:15
W odpowiedzi na  Jagoda

Twoim zdaniem ma lewitować? To się nazywa rozwój miasta.

Ech...
29/06/2022 08:34
W odpowiedzi na  Jagoda

Z jednej strony można odnieść rażenie, że wszystko wam przeszkadza. Najpierw WORD teraz ruch samochodowy. Z drugiej macie rację. Niestety zjawisko nie jest nowe. Buduje się dzielnice domków, w których zamieszkują ludzie szczęśliwi, że mają swoją oazę poza miastem, tak było kiedyś na Łabędzkiej. Ba! tak było kiedyś na Kozielskiej i Andersa. Jak budowali Kopernika to słychać było głosy „Kto to widział ludzi na takie zapupie skazywać?!” Te dzielnice (osiedla) w krótkim czasie zostają wchłonięte przez miasto, które oczywiście „musi się rozwijać”, bo co by to było, gdyby tego nie robiło. Tak będzie ze wszystkimi dzielnicami domków i nie tylko… Czytaj więcej »

Obserwując
29/06/2022 12:32
W odpowiedzi na  Ech...

Paradygmat,że „miasto musi się rozwijać” jest błędny. Jest ślepą uliczką. Jest nic nie znaczącym frazesem.Jest szkodliwe.

Ech...
29/06/2022 08:49
W odpowiedzi na  Jagoda

Takie szerzenie cywilizacji przypomina trochę inkwizycję. Zwykli ludzie nie mieli wówczas nic do powiedzenia wobec szerzenia jedynej słusznej wiary mieczami i płonącymi stosami. Teraz też niewiele mogą. Że napiszą protest? Przywiążą się do drzewa? Naślą ornitologów? Wpiszą do rejestru zabytków? Jedyne co osiągną, to odłożą nieuchronne w czasie.
Pomyślałby kto, że skoro rubieże zewnętrzne to niepewna przyszłość może lepiej znaleźć w centrum enklawy, które wydają się niezagrożone. Myślenie błędne patrząc na ostatnie dokonania gliwickich orłów w kwestii alei lip na Mickiewicza, planów budowy klockowiska wokół wieży ciśnień, polderów na Słowackiego czy w końcu pluskadełka.

Aga
28/06/2022 09:33

Ekologiczna to była ta łączka ,oaza dla owadów i bezcenna zieleń, obok stoi budynek po Norauto nie dało się dostosować lub rozbudować istniejącego molocha tylko orać kolejne zieleńce i szpecić okolice?

Obserwując
29/06/2022 12:27

Szkoda,że zniszczyli jeden z ostatnich skrawków zieleni w okolicach osiedla gwardii ludowej.
Ekologicznie byłoby gdyby postawili ten klocek z drewna lub gliny.Kiedyś nadejdą takie czasy…bez ałteczek…

Chrobry
27/06/2022 14:01

Ławki koszmarnie niewygodne.

przesiadkowicz
28/06/2022 11:28
W odpowiedzi na  Chrobry

W sam raz nadają się do tramwaju.

Marek
28/06/2022 08:13

Jakieś powiązania z UM?