Nowe Gliwice III. Pozyskano dofinansowanie na rekultywację zdegradowanych terenów


Rusza projekt Nowe Gliwice III. Na poprzemysłowym terenie byłej koksowni powstaną nowe działki. Dzięki temu teren inwestycyjny Nowych Gliwic powiększy się o 9 ha.

Zdegradowany, postindustrialny teren dawnej hałdy zyska nowe życie. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju, właściciel Nowych Gliwic, przygotuje 5 działek z infrastrukturą drogową i techniczną pod działalność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Powstanie wewnętrzny układ dróg z 3 parkingami i chodnikami, a fragment drogi łączącej je z ul. Bojkowską zostanie przebudowany.

Przebudowie ulegnie także 5 żelbetowych zbiorników na wodę, zostaną zamontowane instalacje: wodociągowa oraz kanalizacji deszczowej, sanitarnej i teletechnicznej, a także zewnętrzna, elektroenergetyczna z oświetleniem terenu oraz pompownie wód opadowych i ścieków sanitarnych. Zieleń wokół zostanie zagospodarowana.


Inwestycja będzie kosztować 22,5 mln zł. Niemal 13,4 mln zł udało się pozyskać z unijnego dofinansowania. W związku z przyznaniem grantu miasto nabyło 7428 udziałów o wartości blisko 6,5 mln złotych w podwyższonym kapitale zakładowym GAPR. Kwota podwyższenia stanowi zabezpieczenie wkładu własnego w tym projekcie.

Prace przy przygotowaniu nowych działek inwestycyjnych powinny się rozpocząć w wakacje a zakończyć przed 2022 r.

(nmm)/UM(mf)
fot. Mosquidron

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Stary

Ciekawe, że chlubą Gliwic stają się odnowione resztki poniemieckich budynków. Kopalnia, poczta, lofty itd. Może by tak Panowie Włodarze, coś swojego wreszcie postawić czego nie musielibyście się wstydzić. A przynajmniej nie niszczcie. Tu lista byłaby dość długa: zameczek leśny, wieże ciśnień, budynek UM, dyrekcja huty, itd…

Zbigniew

Gdy Arenę stawiano, to z kolei wszyscy pisowcy podnosili larum, że miasta nie stać na to. To zdecydujecie się, budować, czy pozwalać budować.

No nie wiem

Bo chodzi o to żeby budować obiekty, które noszą chociaż śladowe znamiona sensowności.
PS. Skąd wiesz, że to byli pisowcy? Ja podnosiłem larum najgłośniej a daleko mi do pisowca.

Rafał

Bo miasta na to nie stać, a kryzys spowodowany wirusem tylko to uwydatnił.
Zobacz sobie sprawozdania z wykonania budżetu ile w latach ubiegłych wydaliśmy na budowę Areny. Zobacz sobie budżet na ten rok ile zaplanowano wydać. To pieniądze wyrzucone w błoto.

Walek

Zgadzam się. Miasto dostało przed budową audyt w tej sprawie z instytucji unijnej, że nie będzie dofinansowania z powodu nierentownosci. Ale cóż Frankiewicz zdecydował inaczej i teraz wszyscy mieszkańcy musimy ponosić koszty utrzymania tego monstrum. Stad podwyżki czynszów mieszkań komunalnych, podatków, śmieci wody itd, itd.

Myśleć to nie boli

Zbysio biedo intelektualna pochwal się jak daleko zabrnołeś w swej edeukacyjnej drodze.Idę o zakład że nawet nie skończyłeś ośmiu klas szkoły podstawowej? Forajter Kania Kaniowski w CK Derach mówi “tak to już jest że stłumu najszybciej wyróżni się idiota”

osiem klas powiadasz

“zabrnołeś”,”stłumu”

Urko

“Zieleń wokół zostanie zagospodarowana.”
Czytaj: ‘Rżniemy , panowie. rżniemy. Na środku walnie się potem trawnik 4 metry kwadrat z jednym klonem kulistym czerwonym “

Szpagin

A co z Nowymi Gliwicami II (teren byłej fabryki drutu wzdłuż Dubois)?

Rafał

Czekają aż budynki się zawalą, a potem sprzedadzą teren za półdarmo, nie mając żadnego pomysłu na zagospodarowanie gruntu. A przyszły nabywca będzie się cieszył z opłacalnej inwestycji w ścisłym centrum miasta.

Zbigniew

Gliwice są jednym z najlepiej rozwijających się miast Polski, mamy swietną drużynę piłkarską, olbrzymie osiągnięcia w medycynie, budżet z ogromną nadwyzką, odrestaurowaną starówkę itd, ale zawsze znajdą się ludzie, którzy tylko widzą negatywy. Czekam tylko na komentarz, że Gliwice są w ruinie. W ruinie to jest dawna chluba Polskiej hodowli koni w Janowie Oodlaskim przejęta przez kacykow pisowkich.

Czyżby?

Odrestaurowana starówka? Jak np. Gliwice, Średnia 6?
Jak starówka, może przy okazji kolejnego picowania za 20 lat, będzie podłączona do PEC-u to pogadamy.

Lolesław

Byłeś gdzieś w innych miastach i nie mówię o wojewódzkich. Zamość, Białystok, Chełm i wiele innych. Osiągnięcia w medycynie to rozumiem zamknięcie jedynego oddziału neurologii na Radiowej ?Remont bruku na Starówce wewnątrz od podwójne popękane ściany? Brak wizji centrum. Deptak na ul. Wieczorka NA którym jest ruch samochodowy. I po co mam iść na taki deptak, kiedy nic tam nie ma. 1 kawiarnia i 2 maleńkie lodziarnie? I jeszcze ten skwer między Dubois A parkiem Chopena z połamanymi drzewami w donicach. A przecież można byłoby choćby fontannę zrobić i nowoczesne zacieśnienie, miejsce na kawiarniane ogródki letnie. Ale cóż jeśli najważniejsza… Czytaj więcej »

???

30 lat dynamicznego rozwoju pod przewodnictwem jedynie słusznej bezpartyjnej kliki i ciągle są jakieś ZDEGRADOWANE tereny w mieście powszechnego szczęścia i bogactwa? To się w pale nie mieści!

Alex

Tytuł powinien brzmieć”degradowane terenów zielonych w Gliwicach” Niebywale jest że daje się pieniądze na niszczenie drzew i pozbawianie zwierząt domow wśród tej zieleni.

Gerard

A kiedy w końcu miasto zmieni budę z lat 90 tych, która robi za wiatę przystankową na Placu Piastów. Centrum miasta nie remontowane od min. 12 lat. Piękne wrażenie estetyczne zaraz po wyjściu z Dworca PKP. Gliwice to już nie Polska B czy C ale końcówka alfabetu. Wstyd

Obserwujący

No i znowu powstaną kolejne klocki dla kilku firm technicznych.

Imiu

PUP tak samo na wstępie sugeruję bezrobotnym zarejestrowanym dotację na otwarcie działalności, chyba 30k i wystarczy ZUS “samemu” opłacić przez rok. Warto sprawdzić statystyki XD CYRK Polski i nie tylko…

Jrek.

Na ul.Bojkowskiej pozostał jeszcze osadnik mułowy . To kilka hektarów i ok.mln ton mułu . Właściciel nieznany , taki wrzód na d..ie Gliwic .

eugeniusz

Ktora to Polska firma produkcylna w Glajwitz mysleliscie ze niemcy wam tego nie odbiora to blad Adynaler 70 lat temu dal wytyczne jak to zrobic BANKI i Polski nie ma

The Tiger@

Co to za bzdury?

The Świnia @

Przecież nikt nie będzie ci tłumaczył bzdur, które wypisujesz, musisz z nimi uporać się sam.

The Tiger@

Od kiedy pytania to bzdury?