od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton
Beton
To ja zapytam tak: a co się stało, że miasto musi mieć nowe logo? Logo = marka i rozpoznawalność. Czy ktoś słyszał, żeby słynna sieć restauracji z burgerami, albo pizzą, albo kurczakami zmieniła kiedykolwiek logo ? Logo Mercedesa istnieje od 1909 roku w praktycznie nie zmienionej formie i jest rozpoznawalne nawet na największych zadupiach tego świata. Owszem zdarzają się przypadki zmiany logo różnych podmiotów, ale głównie w przypadku zmian właścicielskich lub innych poważnych reform organizacyjnych. Skoro miasto przez lata lansowało obecne logo z obecnym hasłem i na nich budowało markę, wizerunek i rozpoznawalność, to po co je zmieniać ? Czym… Czytaj więcej »
ja234
ja234

@Beton, pytasz co się stało, że glajwice na wstecznym koniecznie muszą mieć nowe logo?Może jest to chęć wywalenia kasy, przy okazji, a nóż widelec odświeży się logo.
Porównywanie loga Mercedesa do loga zapyziałych glajwic jest cokolwiek nie na miejscu.
Natomiast, powszechną praktyką jest odświeżanie log np. skoda.
Pizzerie, słynna sieć z burgerami ( bodajże lata 50-te) to marki z wyrobioną renomą i nazwą, rozpoznawalne wśród klientów.
Rebranding nazwy/loga przeprowadza się informując ( nieraz po kilkadziesiąt razy dziennie) szeroko i obszernie przyszłych i obecnych klientów.

marc
marc

dziwię się, że o zapyziałych glajwicach królewiczu raczyłeś szanownie się wypowiedzieć. Inna rzecz, że jak na eksperta samozwańca w zakresie polszczyzny się nie popisałeś. Dopełniacz, liczba mnoga, tych …logo!

Ampuła
Ampuła

Ktoś słyszał. Rewitalizacyjne, ewolucyjne grzebanie w logotypie jest NORMĄ, nawet w tych z pierwszej dziesiątki rozpoznawalności i wartości. Powody są wielorakie: czasy, obyczaje, użyteczność. Akurat “zmiany właścicielskie” to raczej kula w płot. Jak ktoś kupuje silną markę, do nie dokleja do niej natychmiast swoich wąsów, ani nie wymienia kolor na bardziej ulubiony. Tak robią płotki biznesu w Zduńskiej Woly. Od czego ta marka nabyta im pada na pysk. Rekiny łykają markę zdobną w dobrze znany, opatrzony, wartościowy logotyp i nie korci ich, żeby przy nim pomajstrować po robocie.

GłupiaBaba
GłupiaBaba

My tu gadu gadu o logo a po zwycięstwie Cracovii Piast spadł na ostatnie miejsce…

popo
popo

… ale to chyba dobrze…..

Badia
Badia

My tu gadu gadu,a z Piast pieniądze nasze są wyprowadzane, piłkarze nie grają, bo pieniędzy nie dostają, lekarza nie mają a o dietetyku nikt nie słyszał. Zarząd do wywalenia natychmiast !!!

krycha
krycha

100% racji. Zostawić to, co było!

pablo
pablo

jakoś trzeba wyprowadzić publiczne pieniądze z urzędu, to sobie wymyślili zmianę loga. Nie wazne czyjest taka potrzeba, ważne zęby wydać pieniądze

Hejt
Hejt

Logo Mercedesa w niezmienionej formie? huehuehuehue raczej nie :P Polecam najpierw sprawdzić, zanim się napisze: http://www.car-brand-names.com/wp-content/uploads/2015/05/Mercedes-Benz-logo-history.png

Tuziemiec
Tuziemiec

Wszystkie trzy projekty stanowią kwintesencję,beztalencia,miernoty,bezguścia .No cóż dano zarobić znajomym.Typowo po gliwicku.W przestawiony wynik głosowania nigdy nie uwierzę.Zastosowano fortel pozwalający na wycofanie się “z twarzą” z tego szajsu.Szajsmajstrom projektowym oczywiście zapłacono.

Tuziemiec
Tuziemiec

Zaszła pomyłka.Winno być…….W przedstawiony wynik głosowania nigdy nie uwierzę.

Barbara
Barbara

Jako wieloletnia mieszkanka Gliwic i oczywiście podatniczka – nie proszę a żądam publicznego rozliczenia się z wydanych, między innymi moich pieniędzy, na wątpliwą ” inwestycję “.Nieodpowiedzialne wyrzucanie kolejnych kwot to norma w naszym urzędzie.Czas przestać się na to godzić i absolutnie należy piętnować taką bezkarną pracę urzędników,z profesjonalizmem nie mających wiele wspólnego !

Eliot Ness
Eliot Ness

Łżeelity gliwickie ,więc i logo kłamie.Winno być.GLIWICE MIASTO BEZ PRZYSZŁOŚCI.Lub Gliwice przyszłość jest tu ;dla sitwy.

Duda Gmyracz
Duda Gmyracz

Logo Gliwic ? Pusta miejska kieszeń na tle hali Bankrut.Tylko jak to graficznie przedstawić ?

Dzik o dużych rozmiarach
Dzik o dużych rozmiarach

Czyżby brak decyzji w tej sprawie był pierwszą jaskółką wypuszczoną ,obwieszczającą “urbi et orbi” uwiąd starczy decyzyjny Franciszka blaszakowego ? Kiedyś w sprawach tramwajów lub hali Bankrut zdaniem plebsu gliwicki sobiepanek się nie posiłkował.Decydował sam.Wapnieje nam wódz ? A może to celowo ciśnięte przed wyborami w stronę tłumu ścierwo demokracji.Demakracji w sprawie nic nie znaczącej,bo błahej.Ocenę tego ruchu pozostawiam Państwa inteligencji.

Jan
Jan

W trakcie wrześniowego głosowania logo Tomasza Stryjewskiego uzyskało 570 głosów. Dwie propozycje urzędników – po 575 głosów. Mimo że Urząd Miasta miał do wykorzystania lepsze możliwości promocji (Facebook, strona internetowa miasta, Miejski Serwis Informacyjny i inne gliwickie gazety/portale, które również o głosowaniu pisały).
Dodatkowo niektóre AMATORSKIE projekty zyskały większe poparcie niż jeden z obrazków przygotowany przez profesjonalną firmę. To chyba mówi wiele.

Tomek
Tomek

Sprawdzałem ma teraz 604 :)
Swoją drogą ktoś zrobił naprawdę dobre logo. Pełna profeska:
https://www.facebook.com/archigrafiadesign/photos/p.749578575244211/749578575244211/?type=3&theater

Analityk
Analityk
Jeśli nowoczesne logo to BEZ TEGO HASŁA ! Ale po kolei.Logo jakie powinno być ? Dzisiejsza nowoczesność niekoniecznie mi odpowiada ale ją akceptuję.I tak akceptuję MISTRZOSTWO EUROPY (może świata) logo Deutsche Bank czyli logo powstałe z 5 kresek.Akceptuję MISTRZOSTWO POLSKI ,którym dla mnie jest logo Orlenu.Oba raz zobaczysz,zapamiętasz będziesz kojarzył do końca życia…W gliwickim przypadku jestem pomysłami zdruzgotany.Plwam na projektujących BO NIE ONI JE SAMODZIELNIE ZAPROJEKTOWALI.Ulegli wymuszeniu ratuszowej owcy (Łosicka ???)która nakazała do logo umieszczenie skompromitowanego choć aktualnego w Gliwicach hasła.Hasła gliwickie były (są) trzy.Wszystkie idiotyczne.Przypomnę STARE GLIWICE NOWY ŚWIAT,SŁUSZNIE SŁYNĄ DZIŚ GLIWICE no i to o przyszłości,której tu nie… Czytaj więcej »
Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Analityk. Zapomniałeś o promocji Gliwic nad polskim morzem z hasłem: “Gliwice nadają ton” oraz 350 tysiącami mniej w kasie miejskiej.

Analityk
Analityk

Wyobraz sobie,że pamiętam tę grandę.Były konie ,było wyplatanie wikliny.Typowe klimaty dla przybyszy z salskich stepów czy dzikich pól.Nigdy dla miasta inteligencji za jakie to miasto uważano do czasów rządów ZF.Pozdrawiam pamiętliwych.Gliwiczanie ! Do urn !

Tomasz Mihal

Jak w Gliwicach zarobić 2-3 razy więcej niż to być powinno (a raczej wydać tyle)???Należy coś robić kilka razy,kilka razy spieprzyć,zrobić coś na własną rękę…zero nadzoru nad jakimś projektem (nikt tego nie pilnuje,by ludzie niszczyli),apotem są dodatkowe wydatki oraz zyski dla firmy która coś robi :-) …zleca się remonty,renowacje za 2-3 razy drożej jak to powinno być…potem się mydli oczy opinii publicznej i jakoś to idzie do przodu :-) Gliwice miastem cudów oraz znikających tramwai :-) :D

Michał Wachura

Jaki urząd miejski,takie logo…

Alik
Alik

Najpierw 11 tysi na propozycje, teraz konkurs? A jaka nagroda?

Minona
Minona

Uśmiech prezesa … :) albo i uścisk dłoni …:)

Irena Piątkowska

te loga to była żenada

zxt
zxt

Ireno.Czas przeszły bezzasadny.

AndrzejD
AndrzejD
Szanowna Redakcjo Bardzo proszę o ustalenie i podanie do publicznej wiadomości nazwisk urzędników gliwickiego urzędu miejskiego którzy: 1. Podjęli decyzję o konieczności zmiany logo miasta 2. Podjęli decyzję o takiej formie wyłonienia nowego logo 3. Zaakceptowali przesłany projekt autorstwa firmy RioCreativo 4. Zaakceptowali wypłatę kwoty 11 tyś zł za te gnioty. Tylko proszę się nie zasłaniać ustawą o ochronie danych osobowych. Ci ludzie są urzędnikami publicznymi opłacanymi z naszych – podatników pieniędzy, a te 11 tyś które zapłacili, to są nasze pieniądze a nie jakiegoś mitycznego “budżetu miasta” Proszę też redakcję o ustalenie w jaki sposób przedmiotowi urzędnicy ( z… Czytaj więcej »
zxt
zxt

Jak to który urzędnik ? Pod,legająca pod Tomalę Łosicka

Minona
Minona

“ogłosić otwarty, uczciwy konkurs.”…
się pytam, czy my żyjemy w tych samych Gliwicach, czy cuś przespałem ostatnio? Tak tylko pytam…
à propos “cudu nad urną”… Widać nowa era, teraz cuda nad urną w Gliwicach będą częściej niż co 4 lata :)

Ciekawy
Ciekawy

Otwarty uczciwy konkurs w tym mieście ? @Miniona.Od ilu miesięcy jesteś gliwiczanką ?

krycha
krycha

“Stare” logo lepsze od tych 3 projektów. Zostawić. Nie wydawać kolejnej kasy niepotrzebnie!

krzysztof
krzysztof

Gliwice, ul. Wieczorka 10. Przyszłość jest tu.

Miruś
Miruś

…dla tych oszustów z UM…

AntyKOD
AntyKOD

Demokracja keitnie nawet remisy sie zdarzaja gdy sa potrzebne… wujek putin lubi to…

ja234
ja234

No i proszę…urzędasy DOPIERO teraz ogłaszają konkurs. Można było odwrotnie…konkurs w której nagrodą byłoby 11 tys.
Ale oczywiście w glajwicach jak zwykle tyłem do przodu.

A propos konkursu, Redakcjo,pochwalcie się rozstrzygnięciem swojego fejsbukowego konkursu w którym głosowała garstka osób.
Może też był/będzie jakiś cud na urną…
Czy wytypowany przez Was projekt wygrał czy nie…

Marcin Fabrykowski
Marcin Fabrykowski

Pierwsze słyszę o “wytypowanym przez redakcję projekcie”. Była forma zabawy/konkursu polegająca na publikacji wszystkich projektów nadesłanych przez Czytelników. Wyniki na bieżąco każdy mogł obserwować na stronie fb z projektami —-> https://www.facebook.com/24gliwice/posts/1543346052378862 Proszę sobie sprawdzić “lajki” pod każdą z propozycji.

ja234
ja234

I nie było żadnego terminu do kiedy można było głosować???
Trochę naciągana ta zabawa, no, ale może się czepiam.

Poza tym nie mam fejsbuka.

Anonim
Anonim

no ja niestety “lajków” nie sprawdzę, bo już od dawna mam gdzieś Zbuka… ale jak mój projekt się trochę podoba (“kleks” – google mówi że raczej tak) to jestem do dyspozycji, redakcja namiary ma… (oczywiście nie musi być tylko hajs, może być bezgotówkowo, np. wejściówka do palmiarni itp.. ;-) )
w miedzy czasie porobiłem różne okolicznościowe loga i zunifikowane loga kilku spółek, zrzut z pracy pod tym linkiem
https://photos.app.goo.gl/Ychn44zmzpyiSifg1

Józef Dziuba

Każdy remont ulicy w Gliwicach to mniej miejsc postojowych. Najświeższy przykład to ul. Ziemowita.

Katarzyna Mrozek-Minkina

Może to i dobrze, ze remis. Te loga to pomyłka :)

Joanna Guzik-Iwińska

Też tak uważam, zabawne jest tylko “dyplomatyczne” wyjście z sytuacji. Prawdopodobieństwo remisu jest naprawdę niewielkie, ale dobrze, że takie wytłumaczenie podano.

Miruś
Miruś

…”Stryjek” zmajstrował fajne logo i to powinno być wybrane , a nie jakieś żałosne wypociny jakiś pseudo grafików którzy pewnie nie wiedzą gzie leżą Gliwice…

zxt
zxt

Zamienił stryjek siekierkę na kijek

Marcin Partyka

Przypomina się klasyk :D

https://youtu.be/m1uWTrOjIus

Anonim
Anonim

Dobre :-)

ziarenko
ziarenko

dlaczego nie bierze sie opinii z mediów społecznosciowych?, Przciez jasno wynikało ,ze nie potzreba żadnych zmian!!

Katarzyna Mrozek-Minkina

Teraz im wstyd :)