Nowy odcinek drogi rowerowej do os. Obrońców Pokoju gotowy. Powstał w ramach GBO

Nowy odcinek drogi rowerowej od ulicy Tarnogórskiej do ulicy Przydrożnej i osiedla Obrońców Pokoju jest już gotowy. Przy okazji prac, wyremontowano chodnik, który przebiega równolegle do trasy.

Zadanie zrealizowano w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Około 200 metrowa ścieżka rowerowa jest komfortowym i bezpiecznym połączeniem z ul. Tarnogórskiej w kierunku osiedla Obrońców Pokoju. Koszt realizacji wyniósł 210 tysięcy złotych – przekazuje Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.


(żms)/ZDM Gliwice
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Jak na Gliwice, to niemalże ekspresowo. I fajnie, przyda się.

Perez

Pieknie, oby wiecej bylo takich inwestycji!!!!!!

tt

1+ tys za metr bieżący asfaltowej ścieżki. Biorąc pod uwagę, że ścieżka na szerokość ma ze 2 metry, wychodzi po 500+ za m2. Chętnie bym się najął do takiej roboty

Tak sobie.

Cytuję:
– “Około 200 metrowa ścieżka rowerowa jest komfortowym i bezpiecznym połączeniem z ul. Tarnogórskiej w kierunku osiedla Obrońców Pokoju. Koszt realizacji wyniósł 210 tysięcy złotych – przekazuje Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach”.

W porównaniu do budowy drogi pieszo/rowerowej na Alei Przyjaźni (AP) na odcinku Dworcowa-Zwycięstwa, to pikuś. Ale ta wg urzędu będzie kosztować ~165 tysięcy złotych. Nieźle.

Powierzchnia w m2 na AP – 3 x większa, inna podbudowa (wjazd aut), nie asfalt, a kostka. Da to się “rozgryźć”?

Bajtek

165 tysięcy złotych to nie koszt ciągu na alei Przyjaźni, tylko kwota ugody z wykonawcą. Rzeczywisty koszt jest z pewnością znacznie wyższy, ale dzięki gwarancji bierze go na siebie wykonawca.

Tak sobie.

Zgadzam się, wykonawca robi to w ramach “gwarancji”, a wykonawcą jest spółka miejska, która poniesie dodatkowe straty, będą mniejsze zyski i tym samym mniej pieniędzy wpłynie do kasy miasta.

Koło się zamknęło, czyli nie remont, a wykonanie nowej nawierzchni na AP w wydaniu niemałych pieniędzy będzie po stronie mieszkańca Gliwic (podatnika) .

Beton

A kwota ugody będzie stanowić budżet na nagrody za dobrze wykonaną robotę.

Urko

Brawo! Nosensowny fragment ścieżki rowerowej łączącej Radiostację ze sklepem Żabka został uzupełniony o bezsensowny odcinek łączący absurd z niedorzecznością. Niejaki “Bajtek” zapieje z zachwytu. Herud Tomasz odhaczy w grafiku kolejne przeprowadzone “konsultacje” . Drzewa widoczne na zdjęciu uschną w przyszłym roku.

Bajtek

Rozumiem, że sam nie korzystasz z tej ścieżki, bo nie po drodze i nie masz roweru, ale uwierz mieszkańcom, którzy zgłaszali a potem sami głosowali na nią w BO.

Vannolot

Szkoda, że takie rzeczy, które leżą w obowiązku Miasta idą z GBO.

Urko

Ta “ścieżka” jest “nie po drodze” nikomu i nigdzie . Z punktu widzenia bezpiecznego poruszania się rowerem po Gliwicach ma ona tyle sensu , co twoje zachwyty na kolejnymi odcinkami ścieżek rowerowych prowadzącymi znikąd donikąd. Swoją droga , ciekawe co musi mieć w głowie człowieczek , którego zachwyca konieczność przebicia się rowerem przez pół miasta zatłoczonymi jezdniami i chodnikami , żeby zachwycić się możliwością przejechania się 100 m ścieżką rowerową .