Ochrona przed “lewackimi nurtami ideologicznymi”. Projekt uchwały trafił m.in. do prezydenta Gliwic

“Rozpasanie ideologii LGBT oraz neomarksistowskiej ideologii gender” to zagrożenia, którym gliwicki samorząd powinien przeciwdziałać – uważa Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Do prezydenta miasta oraz przewodniczącego Rady Miasta wpłynęła petycja w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin.

ZChR złożyło ją w maju. Sam dokument przygotowany został m.in. przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Do petycji dołączono projekt uchwały, do której Karta jest załącznikiem.


Samorząd terytorialny jest fundamentem Państwa prawnego. Stanowczo sprzeciwiamy się podważaniu na poziomie samorządowym gwarantowanych konstytucyjnie praw rodzin, w tym praw rodziców i dzieci oraz ustrojowej pozycji małżeństwa – czytamy we wstępie do Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Karta składa się z sześciu rozdziałów: prawa rodziców i dobro dziecka w szkole oraz przedszkolu, prawa rodzin w polityce społecznej województwa, usługi społeczne dostosowane do potrzeb rodzin, promocja dobrych praktyk dotyczących rodzin w biznesie, monitorowanie i egzekwowanie praw rodzin oraz tworzenie prawa przyjaznego rodzinie.

Samorządowa Karta Praw Rodzin jest dokumentem, który pojawił się jako “zabezpieczenie praw rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” po tym, gdy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w lutym 2019 roku podpisał tzw. Deklarację LGBTQ.

SKPR zawiera bezpośrednie wytyczne, między innymi uniemożliwienie przeznaczania środków publicznych na projekty podważające zapisaną w konstytucji RP identyfikację małżeństwa, które w konserwatywnym rozumieniu art. 18 Konstytucji oznacza związek kobiety i mężczyzny, a także zrezygnowanie z usług i świadczeń przeznaczonych wyłącznie dla rodziców samotnie wychowujących dzieci (Wikipedia).

Współautorami Karty, oprócz Ordo Iuris, są takie organizacje jak: Centrum Życia i Rodziny, CitizenGo Polska, Fundacja Mamy i Taty, Ruch 4 Marca, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych „Szczęśliwy Dom” w Gdańsku, Stowarzyszenie „Dar Życia”, Stowarzyszenie Pedagogów „Natan”, Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci.

Na terenie kraju “Kartę” do lutego br. przyjęło 36 samorządów. Co z Gliwicami? Jak zapewnia rzecznik prezydenta Neumanna, Łukasz Oryszczak, zaproponowana przez ZChR uchwała nie będzie podlegała głosowaniu na najbliższej sesji Rady Miasta. Miasto zamówiło ekspertyzy prawne, które wykażą, czy samorząd jest umocowany do przyjmowania takich dokumentów. Termin rozpatrzenia petycji upływa 25 sierpnia.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin uważa wprowadzenie w/w projektu uchwały za celowe i niezbędne, w dobie rozpasania ideologii LGBT oraz neomarksistowskiej ideologii gender

– uzasadniają autorzy petycji. – Przypominamy, że Marks miał nadzieję dokonać przejścia od tradycyjnie ugruntowanej rodziny do komunistycznej poprzez zniesienie “starych relacji rodzinnych” z pomocą “wielkiego przemysłu” względnie dopiero poprzez “rozdarcie pierwotnego związku rodziny” ponieważ rewolucja komunistyczna jest “najbardziej radykalnym zerwaniem z tradycyjnymi relacjami własności”, których negatywnym skutkiem było według niego min. małżeństwo monogamiczne oraz rodzina pojęta tradycyjnie i po chrześcijańsku. Autorzy “Manifestu Partii Komunistycznej” nie pozostawili cienia wątpliwości co do swojego antymałżeńskiego i antyrodzinnego programu (…). Uważamy zatem, że ochrona przed lewackimi, neomarksistowskimi nurtami ideologicznymi – atakującymi instytucję rodziny – wpisuje się w zadania samorządu lokalnego.

Z całością treści Samorządowej Karty Praw Rodzin można zapoznać się tutaj: Petycja-Karta_Rodzin

(red.)
fot. px

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
łabędziak

lepiej się zajmijcie pedofilią w waszym chrześcjańskim kościele tych zboków w sutannach !!!!..
A od samorządu to się odwalcie.. to świecka instytucja.

zboczeńcom nie!

Wsród lewactwa też zboków pełno.Zgoda , pedofili ścigać bezwzględnie nie ważne czy ma sutanne, czy dorodny biuścik i siusioka, czy jest biskupem czy lewacką personą

siostra bernadetta

Kto by pomyslał, że kościół katolicki jest lewacki.

Agnostic Front

W Hiszpanii prawicowi reżim gen. Franco upadł dzięki lewicowym księżom co całkowicie go zdezorientowało, gdyż Franco opierał swoją władzę na kościele katolickim.

ers

Właśnie szczególnie kościół, który uzurpuje sobie monopol na wszelką moralność powinien być BEZWZGLĘDNIE rozliczany z pedofilii wśród księży. Z każdego jednego przypadku, w najdokładniejszym detalu. A co oni robią? Starają się wyciszyć temat i zamieść go jak zwykle pod dywan. Widzimy niestety jedynie czubek góry lodowej. Kościół to chyba jedyna organizacja na świecie czynnie wspierająca i ukrywająca pedofili. W takiej mafii sycylijskiej takie osobniki nie miałyby prawa istnienia. A w KK? Żyć nie umierać!

łabędziak

ers… Brawo !!

dubler

erst to co ty i inne lewackie lemingi tutaj oprawiają, to już nie bełkot ale żałosny skowyt:)

Alojz

@dubler Oj zabolała wypowiedź ers-a, co? Farorzem jesteś?

łąbędziak

po ilości minusów jakie otrzymały dotąd moje słowa (36) wnioskuję, że pedofilia ma się dobrze wśród kleru, osób duchownych i osób cywilnych.. To są klimaty osób minusujących???
Takie wiadomości jak ta dzisiejsza z DZ:
https://dziennikzachodni.pl/ksiadz-z-zarzutami-mial-wykorzystywac-seksualnie-dzieci-z-trzech-wojewodztw/ar/c1-15039102
to dla was prawidłowość, norma, powiecie na pewno “tak Bóg chciał” ???
Od zwyrodnialców w sutannach chcecie odwrócić uwagę, przykryć ich występki wymyślając jakieś pseudo instytuty, fundacje..i ich wypociny, którymi na siłę chcecie społeczeństwu wciskać !!

dubler

Łabędziiak, w Łabędach Zatoki Sztuk nie ma i nie będzie, bo my “farorze” do tego nie dopuścimy. Lewactwu mówimy Stop!

dubler

Alojzy odpowiedziałem ci bardzo precyzyjnie na twoją bzdurę, a dlaczego twój MOD-obrońca to skasował zapytaj takową cenzurową bidulę?.

kler STOP

jakiś udokumentowany przykład lewaka zboczeńca? Jak na razie znani są tylko prawacy.

Ostatni Sprawiedliwy

Pierwszy z brzegu: Lenin. Zżarł go syfilis.

Urko

Kolejny z brzegu, Jan III Sobieski, Stefan Batory, Zygmunt August. Wszystky gorący katolicy .

Lawendowa mafia

Ciekawe masz pojęcie czym jest zboczenie. Niejednego papieża też zżarł syfilis ale to nie znaczy, że każdy był zboczeńcem. Lenin zaraził się od prostytutki co czyni go w pełni normalnym facetem z pechem, czego nie można powiedzieć o paru papieżach, którzy lubowali się członkach własnych rodzin a i obcymi obu płci nie gardzili.

Urko

Dla Prawdziwego Patrioty jak niejaki “Ostatni” wszystko co ma związek z seksem jest zboczeniem :-)

fiufiu

Od kiedy zżarcie przez chorobę weneryczną jest dowodem na zboczenie?

Ostatni Sprawiedliwy

@fiufiu. To podam “zdrowy” okaz. Julia Brystygier.

kler STOP

@Ostatni Sprawiedliwy
Porządna działaczka komunistyczna i prokurator ratująca przed śmiercią i wysokimi wyrokami nieprawomyślnych. Nawrócona i inwiligowana przez bezpiekę. Na ślepo walisz kapciem w mokre kapiszony. A masz Piłsudskiego, który moralnie był porządny dopóki był lewakiem, a potem stał się prawakiem i zmarł po erotycznych ekscesach i dyktatorskich zbrodniach jako wariat na skutek zarażenia kiłą. Ma pomniki w całym kraju, defilady i wieńce. Masz Jana Pawła II – tuszującego pedofilię wśród kleru i wywyższającego znanego pedofila Paetza do rangi biskupa. Ma pomniki, wieńce, msze i status drogowskaza Polaków. Wstyd.

Obserwujący

Kler trzeba by porządnie rozliczyć z pedofilii.Krótko ich trzymać.
Niestety,teraz są pod “ochroną” pisiorów, mogą robić co chcą a i tak im się upiecze.
Jak powiedział naczelnik tysiąclecia,atak na kler to atak na państwo…toteż nie ma się co dziwić,że kler sobie pozwala a suwerenowi dalej robią wodę z mózgu zarówno pisory jak i kler.
Poza tym, kler rządzi razem z pisiorami, przykładem przemówienie jaćki emilewicz w kościele…normalnie ręce opadają…

Gruntowy przymrozek

Trzeba przyznać, że szanowni prawnicy Ordoluris bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę absurdu przekraczając bez najmniejszej żenady granice śmieszności. Jestem pełen uznania dla tych, którzy ten tekst redagowali, ale najdziwniejsze jest to, że ktoś się pod tym podpisał.

Werk

To tylko pozornie jest śmieszne. To homofobiczny dokument, który ma na celu zamykać usta organom działającym na rzecz przemocy, jeśli taka ma miejsce w domu, szkole, w pracy i na ulicy. Ordo Iuris razem z PiSem chcą po prostu przyzwolenia na aktakowanie każdego, kogo z powodów ideologicznych uznają za niepasującego do ich modelu świata nienawiści.

Jacek

Czyli przed lewackim PiSem ktory jak lewacy chce rzadzic wszystkimi i wszystkim lacznie z zagladaniem obywatelom do lozka, domow rodzinnych, i mowieniem “ o to jest cacy, a to be” .
Czyli tylko po bozemu to cacy lacznie z wychowaniem dzieci a reszta be…
To jest dopiero lewactwo, pranie mozgow i wynoszenie sie na oltarze kosiola…
Nikt mi nie bedzie mowil co mam robic… ufam tym co mnie wychowali w tolerancji i kosciolowi ktory nie odrzuca nikogo…

Mama

https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm
Link do Konstytucji ktora mowi o tym samym…
Bicie piany i nalozenie kaganca tym ktorzy chca wolnosci w wychowaniu dzieci …
Samorzad stoi na strazy Konstytucji a nie wyznawcow danej ideologi…

Bubu

A nie mozna zorganizowac protestu pod UM i glosno powiedziec – NIE?

dubler

Można Bubu a czemu nie?nareszcie zobaczymy ile was gliwickich lewaków bez klonowania jest naprawdę.
Nie wstydź-ta się:)

treya50

Ordo Iuris to oszołomy jakich mało !

dada

Powiem tyle: szczęka mi opadła………

Ramen

Czego się spodziewać po górniczym związkowcu z Zabrza? Gość rozesłał to też do Bytomia i kto wie gdzie jeszcze.

Siałababamak

Prezydentowi i radnym szczęki opadną dopiero jak zaakceptują tego gniota, a potem się dowiedzą, że skoro go przyjęli, to mogą zapomnieć o dotacjach Unii Europejskiej, a miasta partnerskie muszą sobie poszukać na Węgrzech, Białorusi, Rosji i Korei Płn.

Bubu

Super! Moze Wilcze Doly sie ostana a PRUiM
ktory zyje z dotacji Uni i zabija konkurencje padnie!

dubler

dada pewnie sztuczna? nie było cię stać na lepszą taką richtig lewacką bidulo:)

Żool

A portki Ci nie opadły?

Beata

Bo?

Ojciec swojego syna

Prawactwo, lewactwo, centralstwo tylko Polski szkoda…

Iwona

Panie Mirosławie Dynak ta petycja to ideologiczny bełkot.

hanka

Czyżby pisowski radny Zabrza pomylił urzędy?

Armin

Neobolszewicki i neomarksistowski to jest was PiS i chyba pora najwyższa posłać go wreszcie na wysypisko śmieci !

jest śmiesznie

Tak to jest złodziej krzyczy łapać złodzieja ,bolszewicy nazywają Polóww neobolszewią.Bawią mnie ci wszyscy kolinistyczni pociotkowie, przybyszów ze wschodu po 1945r

co za żal

Dawno żadnej wojny nie było i niektórzy nie mając za bardzo co robić w życiu zaczynają przejawiać niezdrowe zainteresowanie życiem innych. Jak bardzo trzeba nie mieć koncepcji na własne życie żeby aż tak wnikać w życie innych?

Ampuła

Chodzi o to, żeby rozpasanie proboszczów wobec ministrantów, wikarych wobec oazowych brzydul, prałatów wobec kleryków, kapelanów wobec nastolatków upośledzonych psychicznie i misjonarzy wobec dzieci tubylców było nadal bezkarne. W odruchu obronnym, kler w Polsce pozakładał siatkę świeckich fundacji “rodzinnych”, jako zaplecze społeczne.
Do tego najmuje agencje PR oraz oczywiście opłaca całe Hordy Jurystów i rządowych lobbystów.
Z miliardów wyłudzanych rokrocznie ze skarbu państwa.

Urko

Tradycyjnie: LOL!!!! Dla trochę starszych- :-):-):-) :-)!!!! Jak mawia młodzież : XD XD XD XD !!!!! Dla wyborców PiS: Buahahehehehehe!!!!!!! Parafrazując klasyka: “Jest granica cudzej głupoty , po której przekroczeniu której, współczucie zamienia się w rechot”

poziom 3

Co raz wiecej kato-narodowcowych zje…w.
Dramat.
A pedofile posrod nich hulają jak chcą bo maja swietna przykrywke – sutanne !
Boże uchroń nas od katolicko-narodowśiowej zarazy !!! I PiSu !!!

ewa

Zatkało mnie. Pewnie jest to szybki ruch przed wyborami. Pewnie działacze PIS kąsają przed upadkiem

helcia

I to popierdzielone towarzystwo dotarło już do Gliwic?!

eol

Ono tam zawsze było

Azia

Brak słów.. ręce opadają..co za bełkot…!!!

CC

Tragedia, właściwie w komentarzach poprzednicy wyrazili wszystko co można o tej petycji powiedzieć. Nie będę kopał leżącego.

Gyuhgf

Liczę, że miasto spuści ten liścik w klozecie, bo tam jest jego miejsce. Sekty precz od świeckiego państwa!

hanek mały

Szkoda, że nie wspominają o usunięciu religii z przedszkoli i szkół i stygmatyzacji dzieci z rodzin niewierzących lub innych wyznań. Przecież wg. ZCHR każda rodzina ma prawo do własnego sposobu wychowywania dziecka ?

Beton

Toż to jest 17 wiek… Potwotna głupota. A reakcja naszego UM w temacie zamówienia ekspertyz prawnych to rzecz już kosmicznie idiotyczna.

Bubu

UM umywa rece… ZRCH powinnien zaplacic za ta ekpertyze … szkoda naszych pieniedzy… niech lepiej czytaja Konstytucje gdzie prawo o wychwaniu dzieci zgodnie z sumieniem juz jest!

zak

Tak, i powinniśmy jeszcze przyjąć uchwałę zabezpieczającą nas przed inwazją Marsjan.

kanalia52

Co za baranie łby to wymyśliły?

eol

Ale nie obrażasz baranów? Tak pytam kwoli ścisłości.

Imiu

Polska podzielona to prawdziwa Polska XD
Prawackie przepisy guro.
Gliwiccy włodarze i ich zamówione ekspertyzy prawne.
Muszę sprawdzić czy muszę sprawdzić bo wiem że nie wiem bo nie muszę wiedzieć, mam płacone bo mam płacone :-D

Obserwujący

Kolejny oszołomski “projekt” pis****.Glajwiccy radni będą mieli pole do popisu,oczywiście, obowiązkowo, należy odrzucić tego gniota.
Autorzy tego gniota nie mają pojęcia o czym piszą, mylą pojęcia, manipulują, jak to pisiory. W końcu jest to pisiowska wrzutka,mająca na celu wystraszyć suwerena.
Pisiory straszą suwerena środowiskami lgbtq jakby to rzeczywiście było nie wiadomo jakie straszne “zagrożenie” dla uwielbianej przez pisiorów rodziny, bombelków i pińćetów.Prawdziwym zagrożeniem są wyczyny “dojnej zmiany”.

Zbigniew

Czarna mafia sukienkowa chce swoją chorą ideologią ograniczać prawa wolnych obywateli. Za ten projekt powinni trafić przed niezawisły sąd. Tyle zła, ile wyrządził Polsce i światu kościół katolicki, nie wyrządziła żadna inna organizacja. Rozbiory Polski, tortury świętej inkwizycji, piętnowanie samotnych matek itd… to tylko niektóre ich sprawki. W Gliwicach na każdym rogu jest kościół a szpitali, bądź domów kultury nie uświadczysz. Kiedy ci katolicy pomogli choćby jednemu z nas? Tylko straszą piekłem i mówią, że mają na to lekarstwo i życie wieczne. Ile trzeba mieć lat żeby w to wierzyć?

Zaciekawiony

Bełkot autorów petycji… Nie wiem co o tym myśleć… To radio z Torunia czy tvpis tak ogłupia?

satan

Taliban powinien przede wszystkim zająć się realizacją przykazań Bożych przez kler i chrześcijan bo widać jak mało wśród nich jest wierzących!

aaaaa

A o “Lawendowej Społeczności” nic nie napisali… Przypadek, nie sądze :):):)