Ogromna manifestacja w Gliwicach. Tysiące protestujących, wściekłych na wyrok TK. “Wyp***ć!” (TV)

“To jest wojna!” – głosił napis na jednym z transparentów. I rzeczywiście, wściekłość tysięcy osób, które w poniedziałek wyszły na ulice, sięgnęła zenitu. Wszystko z powodu wyroku upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego.

 
Kilka tysięcy osób przeszło ulicami centrum Gliwic, głośno skandując hasła, których koalicja rządząca z pewnością nigdy wolałaby nie słyszeć. Ludzie zgromadzili się po godzinie 16:00 na skwerze Doncaster, by stamtąd przemaszerować głównymi ulicami miasta w wyrazie sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej.

Trzeba przyznać, że manifestacji na taką skalę w naszym mieście współcześnie jeszcze nie było. Niestety, dzieje się to u szczytu pandemii.

Gliwiczanki i gliwiczanie, ale też przyjezdni z innych śląskich miejscowości, przeszli lub przejechali samochodami i rowerami po ulicach Zwycięstwa, Boh. Getta Warszawskiego, Toszeckiej, Śliwki, Orlickiego. Na drodze pochodu gromadzili się mieszkańcy, najczęściej wyrażający swoje poparcie dla jego uczestników.


W wydarzeniu wzięli udział głównie ludzie młodzi, których najbardziej dotyczy przewidywana zmiana w prawie. Wśród okrzyków wznoszonych przez protestujących usłyszeć można było “Wy****ć”, “Je**ć PiS”, “Prawa kobiet”, “Myślę, czuję, decyduję”, a nawet “Arka Gdynia Kaja Godek”.

Manifestację zabezpieczała policja, która dbała o bezpieczeństwo uczestników przemarszu wstrzymując ruch na ustalonej trasie. Po drodze nie dochodziło do utarczek z mundurowymi. Po przejściu wyznaczonymi ulicami zgromadzeni ponownie zebrali się na skwerze Doncaster, gdzie kontynuowano protest i blokadę ruchu samochodowego, tym razem zastawiając możliwość przejazdu własnymi pojazdami, a także nieprzerwanie przechodząc przez jezdnię po przejściu dla pieszych.

Fala protestów przelewa się przez Polskę

Nie tylko w naszym mieście, ale w całym kraju obywatele protestują od czwartku w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, do jakiego dojdzie, o ile wyrok TK zostanie opublikowany w “Dzienniku Ustaw”. Przypomnijmy, że organ ten uznał aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu za niezgodną z polską konstytucją. Oznacza to, że kobiety w Polsce utracą prawo do decydowania o tym, czy są gotowe donosić taką ciążę.

(żms)
wid. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Joanna

Jako niepełnosprawna będąca jednocześnie matką niepełnosprawnego dziecka, będę powtarzać do znudzenia to, co mnie spotyka ze strony naszej “kochanej” gminy. Od trzech lat walczę z gminą, gdyż bezprawnie pozbawia mojego syna bezpłatnego dowozu do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Wygrałam sprawę w WSA, to gmina złożyła skargę kasacyjną do NSA. Od prawie roku czekam na jej rozpatrzenie (obecnie z powodu pandemii sprawy z udziałem stron są wstrzymane, a gmina nie wyraziła zgody na rozpatrzenie ich własnej skargi na posiedzeniu niejawnym). Ponadto w marcu bezprawnie wstrzymane zostały Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze (przywrócenie następiło po moich i innych rodziców osób niepełnosprawnych interwencjach). O Opiekę Wytchnieniową z… Czytaj więcej »

Les

W Gliwicach rządzi PO, więc “tradycyjnie” brak z ich strony wyczulenia na sprawy i potrzeby niepełnosprawnych, warto o tym pamiętać zanim się coś napisze…

RR

Pani Joanna ani jednym słowem nie nadała politycznego tonu. Więc po co wtrącasz swoje trzy grosze i insynuujesz komuś niepamięć?

Ola

Bo warto pamiętać kto działa a kto tylko obiecuje.
Strajk nauczycieli, sytuacja w służbie zdrowia to nie są problemy jednego rządu.
Na szczeblu lokalnym w Gliwicach o d lat rządzą ludzie związani z Po wcześniej UW czy KLd. Więc sukcesy i porażki w Gliwicach to ich zasługa.

prosty_gliwiczanin

Dokładnie, ten PR to jakiś idiota, zwolennik totalnej opozycji

Tom1983

To niestety fakt. PO nigdy nie martwiło się o niepełnosprawnych co tu dużo mówić.

Gliwice

Ręce opadają jak czyta się tak idiotyczne wpisy! PiS przy pomocy TK pokazał właśnie jak bardzo jest wyczulony na potrzeby niepełnosprawnych, zmuszając setki kobiet do heroizmu w imię swoich chorych idei, nie oferując w zamian zupełnie nic, bo budowanie realnego socjalizmu przy pomocy polityki rozdawnictwa rozłożyło budżet i całkowicie zadłużyło kraj.

Laszlo_egesz

Nie wiem w jakim stopniu jesteś niepełnosprawna, ale powoływanie kolejnych niepełnosprawnych istnień na ten chory świat chyba nie jest w porządku. Nie oceniam, zostawiam to twojemu sumieniu.

MaryaZMazoWsza

Laszlo_egesz Śmieszny trollu z pseudowęgierskim nickiem – Domyślam się, że sam sobie wyrzucasz własne istnienie z powodu głębokiej wady umysłu? Straciłeś okazję by milczeć.

rrj

co ty pitolisz i zastanów się nad swoją niepełnosprawnością pisząc to

Bogumiła

W Gliwicach od bardzo wielu lat rządzi Platforma i zapewne instytucje opieki społecznej otrzymały wszelkie dotacje państwowe na podział tych pieniędzy. Skoro nie jest realizowana ona właściwie, to pretensje należy kierować pod adresem władz gminnych a nie państwa.

Gruntowy przymrozek

Czy byłaś świadoma prawdopodobieństwa tego, że Twoje dzieci też będą niepełnosprawne?

gliwicki mgr

No cóż życie, jak się ma dziecko to trzeba mu zapewnić transport ze swojej kieszeni a nie liczyć że państwo da… To już nie komunizm i socjalizm.

kop

I komu przeszkadzał tzw. kompromis aborcyjny?! Rządzący od pewnego czasu zaczęli czuć się zbyt pewnie i coraz bardziej przeginali, aż przesadzili…
Odnoszę wrażenie, że koalicja rządząca wszelkimi siłami próbuje spieprzyć wszystko to czego jeszcze do tej pory im się nie udało. Chyba mają świadomość, że to jest już ich koniec.
Forma protestu mi się bardzo nie podoba, ale mam świadomość, że z nimi inaczej nie można.

RO

Dostajesz od silniejszego w ryja i mówisz “Dziękuję za kompromis”.

kop

@RO Mówię w wyp***ć!

Ad

@kop
jedna z nielicznych mądrych wypowiedzi w tym temacie

Marta

Było iść na wybory

Janusz byznesu

Święta racja, sami jesteście sobie winni.

Obserwujący

Przede wszystkim trzeba było nie głosować na pisiorów.

anzelm bohatyrowicz

pora na czystkę w UM GLIWICE WOLNE OD neumannnna

Mania

Akurat Neuman w tej sytuacji zachowuje się bardzo ok, gratuluję decyzji o straży miejskiej,brawo prezydencie!

Rico

Twoim zdaniem SM nie powinna dbac o bezpieczenstwo gliwiczan? To po co sa?

Ad

Pogratuluj jeszcze decyzji o przyznawaniu wygranych w przetargach spółkom miejskim!

Myślałem, że wygra Moszyński, uszanowałem wynik wyborów, żałuję, że większość gliwiczan była ślepa!

DD

Tak jest, brawo prezydencie za podwyżki za nieruchomość i za śmieci. Akurat to czas na takie podwyżki. Taki to wie z kim trzymać.

DD

To może powinniśmy mieć od każdej sprawy innego prezydenta. Bo akurat to nie czas na podwyżki od nieruchomości ani za odpady. Ale każdy ważniak wie z kim trzymać a kogo poświęcić, tak samo jak KK.

Jan

Z fanatykami pisowskimi inaczej się nie da. Oni rozumieją tylko taką mowę. W pisie wzięła górę religijnofanatyczna opcja i to ona teraz rozdaje karty. Polska przeradza się w państwo katoislamskie.

obserwator

no, no lewacy to nie fanatycy, toś mnie rozbawił

antypis

XXI wiek w niepodległej Polsce, psy pilnują kota, a kobiety polują na szczura….”w…….ć”!!!

MaryaZMazoWsza

Kultura przez duże ku.

antypis

nauczyłem się tego języka od waszych idoli, których dzięki swojej bezmyślności dopuściliście do władzy.

i-

O ile wyrok TK cofa nas do średniowiecza, tak narracja głównie hasłem “wypier***ć”, sprayowanie zabytkowych obiektów i skrajna nieodpowiedzialność w czasie pandemii, cofa protestantów do poziomu jaskiniowców…

Obserwujący

Wyrok tzw.TK cofa nas do poziomu iraku.Pisiory lubią zacofanie i lubią twardą siłę i brutalność, tak lubią,że zaczęli się bać.
Kler tkwi w średniowieczu a właściwie od starożytności, od początku swojego powstania,oni nie widzą różnicy.

i-

Z mało merytorycznymi hasłami na ustach ” wypier**ać, Jeb*ć PIS, Jarek ty K*rwo” nie da sie ugrać niczego. Za tydzień każdy człowiek wracający z roboty będzie miał dosyć stania w godzinnym korku i tym samym manifestacji, która ma przyniesć postęp. Sami sie orają. To poziom najgorszego kibolstwa. Najgorsze stereotypowe polactwo, buractwo, cebulactwo. a miało byc postępowo…

Wojtek

Ależ to smutne i zakłamane, tylu wulgarnych ludzi, zwolenników aborcji eugenicznej, wyzywa obrońców życia od faszystów.

Laszlo_egesz

“Obrońcy życia” (celowy cudzysłów) to hipokryci. Milkną i znikają po porodzie.

Xsenofob

– Doskonale zorganizowana i skoordynowana akcja protestów
– Atakowanie fizyczne obiektów religijnych i osób które je bronią
– Wulgarne hasła
– Na transparentach symbol błyskawicy, a czasem nawet dwa
– Wezwania do zabijania
.
Kto to zorganizował? Co to przypomina?
Bojówki SS? Hitlerjugend?

Ampuła

Widziałem symbol ryby na opakowaniu paluszków panierowanych.
Sądzisz, że były to paluszki pierwszych chrześcijan?

Laszlo_egesz

Rządzący podgrzali atmosferę celowo. Następnym krokiem będzie odebranie wolności i kolejny stan wojenny. Historia pokazała, że Jaruzelski miał rację, a tutaj chodzi tylko o przykrycie własnej nieudolności i niekompetencji kosztem obywateli.

do zobaczenia

My kibice też tam będziemy!!!

Gruntowy przymrozek

Piastoholicy czy ci drudzy Tocidorowcy?

Grzegorz

Obojętne, teraz czas odłożyć lokalne spory o barwy klubowe, jest wspólna i ważniejsza sprawa – obrona prawa wyboru, w szczególności dla kobiet

TakJest

Jeśli ktoś mówi i pisze ze to wojna to niestety jest z nim coś nie tak. Ta tolerancja i slowa wyp…. To faktycznie inteligencja i przyszłość narodu. Dziewczęta które tylko potrafią obrażać używać wulgarnego języka i nic więcej. Nie rozumieją o co chodzi. Hołota to mało.. Towarzystwo kibolskie… Absolutny upadek. Można mieć odmienne zdanie. Ale takie słowa.. Jest mi wstyd. Wstyd za gliwiczan…

Dirk

Dziewczyny jesteście wspaniałe!!!

Wojtek

Żałosne, na czym polega ta wspaniałość?

Daniel

do twojego prawicowo-fundamentalnego pisiego móżdżka i tak nie dotrze, więc szkoda polemizować.

Xsenofob

Czyli argumentów brak . . . tylko puste emocje

Olka

Na tym ze ludzom sie chce walczyc o swoje prawa,a noe siedziec tylko w onternecie i **** farmazony…

Xsenofob

Czyli argumentów brak . . . tylko puste emocje

Ja

Straszne…

qwerty

Z tego co widac na filmie polowa to nastolatki ktore jeszcze nawet 15 lat nie skonczyly i tylko poszly sobie pokrzyczec “wypie…lac” zeby pokazac rowniesnikom jakie sa cool. Dno i patologia. Jeszcze nawet nie sa pelnoletnie a juz histeryzuja ze nie beda mogly sobie aborcji zrobic. Za tydzien pewnie wiele z nich albo gorzej ich babcie i dziadkowie bedzie mialo problemy z oddychaniem i tyle z tego beda miec.

kek

Nastolatki wyszły z domu i pokazały postawę obywatelską, a ty pisząc tutaj te bzdury, nic pożytecznego nie robisz…

Stoperan

Tym bardziej, że to one w głównej mierze będą “beneficjentami” tego bezrozumnego fanatyzmu. Walczą o swoją sprawę i nie chcą pozwolić żeby na ich macicach trzymali łapska obleśni, zacofani fanatycy nie mający pojęcia o prawach natury i co tak naprawdę jest ważne w podtrzymywaniu gatunku.

MaryaZMazoWsza

Klną jak prawdziwe obywatelki! BRAWO plebs!

Zyga

Postawa antyobywatelska. Nastolatki do książek, uczyć się, a nie burdy na ulicach robić.

mol książkowy

Gdybyście wy się uczyli nie trzeba by wychodzić na ulice.

wind_of_change

Zyga, po co do książek, jak tego typu politycy i fanatycy później nie słuchają ludzi wykształconych? Trzeba przegonić to towarzystwo, a później bawić się w siedzenie w książkach.

wiktor

Świetny dowcip.

Mania

A co lepiej siedziec civho a za pare lat urodzic martwe dziecko

Laszlo_egesz

Nastolatki mają większą świadomość obywatelską niż dorośli, którzy w swoim zgnuśnieniu siedzą i pierdzą w domach.

wiktor

I to jest własnie ten pozytyw.

Matka Polka .

Zadam takie pytanie : wiedząc , że urodzi się człowiek z wadą fizyczno – umysłową to należy go zabić w czasie jego rozwoju w łonie matki ? To znaczy , że co , że brzydkiego , krzywego , chorego można zabić , a zostawić przy życiu tylko ładnego , prostego i zdrowego ? Czy tylko ten drugi jest człowiekiem , a ten pierwszy już nie ? 80 lat temu był już jeden taki naród , który robił taką selekcję ludzi i co , my Polacy mamy do nich dołączyć ? NIGDY !!!!

Stoperan

“Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.”

Albert Einstein

Serio?

Cyt. za redakcją: “Wszystko z powodu wyroku upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego.”
Czyli teraz TK jest upolityczniony, a wcześniej gdy sędziowie byli z nadania PO to upolityczniony już nie był?

Shteef

Dziś już nikomu nie przeszkadza fakt, że dzieciaki protestują przeciw Konstytucji.

edi

gimbaza sie nudzi

Aga

A tam tysięcy. Trochę zagubionych młodych dziewczynek.

Ampuła

– Pani Janino, co pani może tak na gorąco, w tej teraz sytuacji powiedzieć wobec tych aktów?
– Suchaaam?!
– Co pani chce przekazać naszym widzom stacji, polskiej stacji… Na te straszne wydarzenia
– Suchaaam?!
– Prosimy panią o głos wobec tego zwyrodnienia wobec świętości, jakie tutaj widzimy
– Suchaaam!?
– Pani Janino, jako kobieta na pewno chciałaby pani zaapelować tutaj z naszej anteny
– Suchaaam?!
– Niech nam pani powie, co mogłaby pani powiedzieć tym kobietom za zabijaniem
– Suchaaam?!

TV Kurwizja, 26.10.2020, godz. 20.40,
reporter Jan Maria Paweł Półbut Niechciany,
Janina Ć. z Pierdziszów Zakościelnych, lat 92

Andrzej S.

Jest to skrajna nieodpowiedzialność smarkaterii i organizatorów .Morowe powietrze przeszło Gliwicami.Za pare dni gwałtownie wzrośnie liczba zakazonych covidem w Gliwicach.
Tych parę tysięcy to jak “słuszny hura optymizm” za peerelu.
W niejednej szkole jest więcej uczni.
Nie starczy im sił na “marsz żywych trupów” bo niektórzy z nich moga się za pare dni tak czuć/Kowidek -niewidek/!

wind_of_change

Ale do kościoła albo na koncert parafialny, czy na spotkanie partyjne PiSu to można, no nie?

Josef

Uczniów, nie uczni. Jeżeli już o szkole mówimy.

Józek Stary

Ćwoku!
Poradnia Językowa Instytutu Nauk Humanistycznych

“Uczni albo uczniów” – obie wersje poprawne.!

Helloween

“Covidek albo psikus” nabierze nowego znaczenia.

Dorsz

Myślcie głową a nie waginą ł

(_x_)

Bo aż szczypie w oczy.

Ampuła

Breżniew z Żoliborza największym obrońcą życia!
Biskupów w pałacowych luksusach i proboszczów na koszt państwa.

MaryaZMazoWsza

W kraju Breżniewa “postępowo” abortowali już w latach ’20. To samo u przyjaciela ZSRR, Adolfa z Reichu. Piękne masz wzorce.

Józek Stary

Był to jak zwykle wśreód goowniarzy słomiany zaoał!
“Dwie dziurki w nosie-i skończyło sie”
Totalna POrażka frekwencyjno-agitacyjna!

Irdo

Eeee tam ……

Ampuła

Gdyby ministranci zachodzili w ciążę z proboszczami, aborcja byłaby koncelebrowanym sakramentem.